Spor Ayakkabı: En Pahalı Spor Ayakkabı Modelleri ve Fiyatları

Spor Ayakkabı: En Pahalı Spor Ayakkabı Modelleri ve Fiyatları Galeri

Modanın ve teknoloji ile ilerleyen spor ayakkabı endüstrisi, kalitesine ve fiziki görünüşüne göre de zamanla pahalı satılan ürünler sınıfına girmiştir. Zamanla farklı markalar ürünlerini satmaya başlamıştır. Markaların modellerine göre en pahalı spor ayakkabı ürünlerini sıralayacak olursak: Hummel Rabel Leather modeli diğerlerinin arasında en yüksek fiyata sahiptir ve bu yüzden bütçenizi biraz aşabilir. New Balanceın Lifestyle Leather modeli markanın en pahalıları arasında. Lacoste Tourelle Mp Spm Lth erkek ayakkabısı modeli yine bütçenizi zorlayabilecek bir fiyata sahip. Jack Wolfskin. Proceed Texapore modelleri diğer modellere göre daha uygun bir fiyatla karşınızda. Reebok Easytone Exclusive bay-bayan modelleri normal bir fiyata sahip. Asics Onitsuka Tiger Mexico 66 modelleri diğerlerine göre bütçenize daha uygundur.

Online Spor Ayakkabı Alışveriş Olanakları

Online Spor Ayakkabı Alışveriş Olanakları

Bahsetttiğimiz bu ürünlere mağazalarından da ulaşmak mümkün ama alternatif bir yol daha var: Online alışveriş. Spor ayakkabı satan birçok online mağaza mevcut. Bunlardan Zizigo, Pabbuc, Zidaya ve Barçın'da aradığınız spor ayakkabı marka ve modellerini en uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Bu ürünlere daha cazip fiyatlar ve avantajlarla sahip olmak isterseniz bahsettiğimiz online mağazaları kullanabilirsiniz. Online olarak bu siteleri kullanarak, gidip teker teker gezmek yerine alışverişinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Böylece zamandan ve enerjiden tasarruf etmiş olmakla birlikte ucuz bir şekilde ürününüzü alabilirsiniz.. Online alışverişin bir avantajı da istediğiniz ürünün farklı model ve renklerine bakarak tercihinize göre bir seçim yapabilirsiniz. Üstelik daha cazip fiyatlarla. Ayrıca siteleri arada bir kontrol etmekte fayda var çünkü ürünler zaman zaman indirimlerle ve kampanyalar ile satışa sunulabilmekte. Geriye ise Spor ayakkabınızı seçip beklemek kalıyor.

Spor Ayakkabının Tarihçesi

Spor Ayakkabının Tarihçesi

İlk olarak ayakkabı ile ilgili kısaca bilgi verilecek olursa ayakkabı, ayakların yer ile bağlantısını keserek insana zarar verebilecek her türlü canlı veya cansız varlıklardan ve olumsuz iklim koşullardan korunmak amacıyla kullanılan bir giyecek türüdür. İklim ve yer şekillerine bağlı olarak farklı coğrafyalarda, farklı çeşitlerde, farklı işlevler için kullanılmaktadır. İlk olarak insanlar tarafından ilkel olarak deriden ya da tahtadan yapılan ayakkabılar, zaman ile teknolojinin gelişmesi ve modanın ilerlemesi ile değişik biçimlerde ve farklı amaçlar için üretilmeye başlamıştır. Üretilen bu farklı biçimlerden bir tanesi de spor ayakkabılarıdır. Spor ayakkabılarının temeli 1839'da Charles Goodyear'ın volkanlaşma tekniğini bulması ile atılmıştır. Daha sonra ise 1860'ta İngiliz vatandaşı olan ve adı bilinmeyen bir sporcunun lastik tabana sahip ve bezden oluşan ayakkabısı ile kriket oynamaya gitmesi ile devam eder. Piyasaya çıkması ise 1917'de Keds ile olur. Çeşitlerine göre ise, basketbol ayakkabısı, futbol ayakkabısı, tenis ayakkabısı ve koşu ayakkabısı olarak gruplara ayrılır. Günümüzde en çok tercih edilen ayakkabı çeşidi haline gelen spor ayakkabıları, yoğun bir hayata sahip günümüz insanın, spor yapmak, rahatlamak ve yürüyüş yapmak için tercih ettiği bir ayakkabı türüdür.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Keds
  • Deriden
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları