Sony Ericsson Xperia X10 Mini: Xperia Modellerinde Kampanyalı Fiyatlar

Sony Ericsson Xperia X10 Mini Galeri

Sony ile Ericsson markalarının teknolojilerini birleştirmesiyle birlikte değişik özelliklerde yeni cihazların da üretimine başlandı. Sony Ericsson'un kendini kanıtlamak ve rakip firmaların önüne geçebilmek için önceki modellerden farklı olarak yeni ürünleri piyasaya sürmesi gerekiyordu. Bu nedenle firma Xperia serisini üretti. Firma, günümüzde rekabetin artmasıyla birlikte ürün yelpazesinin daha da genişlemesi gerektiğini düşündü. Bu nedenle Xperia serisinde telefonların yanında tablet bilgisayarlar da bulunuyor. Önceliği telefonlara veren firma 2010 yılının ilk bölümünde duyurduğu Sony Ericsson Xperia X10 Mini cep telefonunu piyasaya sürdü. Sony ve Ericsson markalarının teknolojilerini içeren bu cihaz boyutu, ağırlığı ve kolay kullanımıyla dikkatleri çekiyor.

Dünyanın En Küçük Akıllı Telefonu

Günümüzde akıllı cep telefonları çok rağbet görmektedir. Özellikle dokunmatik özelliği ile birlikte sunulduğunda herkes tarafından tercih edilen cihazlar haline gelmektedir. Uzun bir süredir cep telefonu ürünlerinde suskun olan Sony, X10 telefonuyla birlikte suskunluğunu bozdu ve piyasaya yeni telefonu sürdü. Sony Ericsson’un ürettiği Mini telefon tüm bu özelliklerinin yanı sıra kendini diğerlerinden ayrıştıracak bir özelliği daha içeriyor. Bilindiği gibi neredeyse tüm dokunmatik telefonlar büyük boyutludur. Xperia serisinin mini telefonu ise daha küçük boyutludur ve kullanımı daha kolaydır. Üretici firma bu telefonu “Dünyanın en küçük akıllı telefonu” şeklinde tanımlıyor. Bu telefonun rakiplerinden şimdilik tek zaafı olarak Android işletim sistemi olarak 2.1 sürümünü kullanması olarak görülüyor. Bu telefonun en dikkat çeken özelliği olarak da boyutu gösterilmektedir. Diğer akıllı ve dokunmatik telefonları cebinize koyduğunuzda aşırı şekilde kendini belli ediyor ve aynı zamanda büyük boyutu sizi de rahatsız edebiliyor. X10 Mini ise sadece 83 mm’lik boyutu ile size kolaylık sağlıyor. Böyle bir dokunmatik telefonun küçük boyutlu olması bazı kişileri “kullanımı zordur” şeklinde düşündürebilir. Fakat telefon, ekrana yerleştirdiği arabirim butonlarıyla işinizi oldukça kolaylaştırıyor. 5MP kamera özelliği sayesinde daha net fotoğraf ve videolar çekebileceksiniz. Telefonda Twitter ve Facebook gibi popüler sosyal paylaşım sitelerine hızlıca girebileceğiniz Timespace, Android market, UEFA, Türkcell İşlem Merkezi, OfficeSuite gibi uygulamalar da bulunuyor. Ürünün kendi hafızasında oyun bulunmakta. İstediğinizde Android markete giriş yapıp daha fazla oyun ve uygulama edinebilirsiniz. Ayrıca Micro SD kart özelliği ile telefona ek hafıza sağlayabilirsiniz. 3G, WLAN, USB gibi özellikler diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi bu telefonda da bulunmaktadır. 88 gram ağırlığındaki bu cihaz fiyat olarak da rakiplerine göre daha avantajlı.

Sony Ericsson Xperia X10 Mini Online Mağazalarda

Sony Ericsson Xperia serisine ait telefonları internetteki online mağazalardan da detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Yeni Çarşım, Hızlıal, Kliksa.com, Vestel E-Mağaza adlı online mağazalarda bu ürünün değişik modellerini görebilir, güvenli şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca online mağazalarda değişik ödeme seçeneklerinden faydalanabilir, ücreti taksitlendirebilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Kliksa.com
  • Vestel E-mağaza
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları