Sony Ericsson Hazel: Cep Telefonu Özellikleri ve Online Fırsatlar

Sony Ericsson Hazel Galeri

2010 Mayıs ayında piyasaya sunulan Sony Ericsson Hazel cep telefonu bu markaya ait telefonlar arasından en sevilen modellerden birisi durumunda. Bu beğeninin en önemli nedeni olarak telefonun çevreyle dost olma özelliği olarak gösteriliyor. Cihaz, geri dönüşümlü malzemelerden yapılmış. Ayrıca bunun gibi birçok çevreci özelliği de bulunuyor. Bu ürün, kimyasallara karşı oluşu, cepte belli olmadan kolaylıkla taşınabilirliği ve sade tasarımıyla dikkat çekiyor.

Çevre Dostu Bir Cep Telefonu

102x49x16 mm boyutlarında olan Sony Ericsson Hazel, dokunmatik telefonlar gibi büyük olmamasına rağmen 120 gram ağırlığında. Elde ve cepte rahatlıkla taşınabiliyor. Hazel, cep telefonu kullanımında çevreye karbondioksit salınımını azaltan özellikler içeriyor. Ayrıca geri dönüşümlü plastikten üretilerek çevreci olduğunu da göstermiş oluyor. Telefon, EP300 GreenHeart sayesinde daha düşük enerji harcıyor. Bu sayede şarjınız hem daha uzun süre kullanılabilir oluyor hem de maddi olarak fazla ücret ödememiş oluyorsunuz. Telefonda kullanılan plastik ve metal suya karşı dayanıklıdır. Ericsson üretimli Hazel’in yapımında hiçbir kimyasal madde kullanılmadı. Telefonda yer alan akıllı ses uygulamasıyla berrak ses ve gürültü kalkanı uyumu sağlıyor. Bu sayede her türlü sesin bulunduğu ortamda rahatlıkla konuştuğunuz kişiyi algılayabiliyorsunuz. Çoğu telefondaki gibi bu telefonda da müzik dinleyebilir, video izleyebilir, Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerini kolaylıkla ve hızlıca giriş yapabilirsiniz. Bu telefon, üreticisi tarafından siyah ve kızıl renklerde piyasaya sürüldü. Telefonun özellikle siyah rengi herkes tarafından kullanılabileceği için büyük rağbet görürken kızıl rengi belli bir yaş kitlesi tarafından tercih edildi. Telefonun ergonomik kavisli yapısı tutuş hassasiyeti sağlıyor. Telefonda büyük oranda plastik kullanımının yanında metal de az oranda kullanılmış, dış kısımda göze hoş gelecek bir tasarım metal ile oluşturulmuş. Arka bölümün üst kısmında flash yer alırken alt tarafında ise 3 bölümlü ses çıkışı bulunuyor. Bu telefon görüntü olarak bize biraz eskileri hatırlatsa da özellikleri ile günümüzdeki modern telefonlar ile yarışabilecek seviyede bulunuyor. 5 MP kameraya sahip oluşu ve 2560x1920 piksel çözünürlüğüne sahip oluşu bu tezi doğruluyor. Ayrıca bu telefonun kamerasında yüz tanıma sistemi de bulunuyor. İstenildiği taktirde de telefonun ön yüzünden karşılıklı konuşma yapabiliyorsunuz. Telefonda 280 MB dahili hafıza bulunurken Micro SD kart ile maksimum 16 GB’a kadar ek hafıza sağlanabiliyor. Wireless özelliğiyle de kolayca internete bağlanabiliyorsunuz. Hazel, işletim sistemi olarak Android kullanmıyor. Bu özellik bir dezavantaj gibi gözükse de kendine ait standart işletim sistemi kullanıcıya büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca ekranın dokunmatik özelliğe sahip olmayışı da rakiplerine oranla olumsuz bir yön olarak gözükmekte.

Online Mağazalar Varken Neden Yorulasınız ki?

Sony Ericsson Hazel cep telefonunu mağazalarda gezerek bulmak yerine internette online mağazalarda kolaylıkla bu ürünü bulabiliyorsunuz. Darty, Gold, Yeni Çarşım gibi online mağazalarda daha düşük fiyata Sony ürünlerini bulabilir, zahmete girmeden tek tıkla sipariş verebilirsiniz. Ayrıca bu online mağazalarda değişik ödeme sistemleri de bulunuyor. Kendinize en uygun seçenek ile istediğiniz Sony Ericsson cep telefonuna sahip olabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Darty
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları