Son Sinema Filmleri: En Son Yerli ve Yabancı Yapım Filmleri

kamera Galeri

Kışın soğuk yüzünü göstermeye başladığı bu günlerde dışarda yapılan aktivitelerde ciddi bir azalma var artık. Herkes kapalı ve güvenli mekanların yolunu tutmuş görünüyor. Açık havada yapılacak etkinliklerin sınırı yok ancak kapalı mekanlara girildiğinde işin rengi değişiyor. Artık sosyalleşmeden ziyade bireyin kendine dönüşü söz konusu. Daha çekirdek gruplar ile daha bireysel sohbetler yapılıyor. Bekletilen kitapları okuma, uzun zamandır ihmal edilen dostları arama ve sinema endüstrisinin izleyiciye sunduğu birbirinden güzel filmleri izleme zamanı şimdi. Sonbahar başlangıcından baharın ilk aylarına kadar ciddi potansiyele sahip fimler bir bir salonlarda gösterime giriyor. Yazın izleyiciyi salonlara çekmenin zorluğunu bilen yapımcılar en değerli eserlerini bu aylarda görücüye çıkarıyor. Biz de yerli ve yabancı yapımların rekabet içinde olduğu son sinema filmleri nelerdir kısaca bahsedelim

Son Sinema Filmlerinde Doyasıya Macera, Dram Ve Komedi Bir Arada

Son Sinema Filmlerinde Doyasıya Macera, Dram Ve Komedi Bir Arada

Türkiye'de iki binlere yakın salon sayısı ile hemen hemen her ilde bir sinema var. Malesef birkaç tane de olsa henüz sinema ile tanışmayan illerimiz de mevcut. En kısa sürede yedinci sanatın yurdun her köşesine ulaşmasını dileyerek birçok salonda karşımıza çıkan son sinema filmlerine geçelim. Yerli yapımlar arasında fragmanı ile çok dikkat çeken "Açlığa Doymak" bir Zübeyr Şaşmaz filmi. Sıradan yaşamların üç figürünün ölmeyi dileyecek kadar değişen hayatlarını konu alıyor. Başrollerinde dizilerden tanıdığımız Mete Horozoğlu ve Ali Sürmeli oynuyor. Hem yönetmenliğini hem başrol oyunculuğunu Özcan Deniz'in üstlendiği "Evim Sensin" klasik Türk yapımlarında karşımıza çıkan acılı aşk hikayesinin daha modernize edilmiş hali. Sümela'nın Şifresi ile izleyiciyi kahkahaya boğan Karadeniz'in saf ve hırçın çocuğu Temel, "Moskova'nın Şifresi"'nde bu kez Rus ajanları ile kapışıyor. Ünlü oyuncu Alper Kul Temel karakterinde çok başarılı. "Çakallarla dans 2: Hastasıyız Dede" yine bir komedi filmi. Çakallıktan içeriye giren ve şartlı tahliye hakkını üzerlerinde gerçekleştirilecek deneye kobay olarak girerek kazanacaklarını duyan uyanıkların başına neler geldiğini izleyeceksiniz. Vizyondaki bahsedeceğimiz son yerli yapım ise "Dağ". Zor şartlarda geçen yaşam mücadelesi, hem kişisel hem karşılıklı çatışmalar hikayenin iskeletini oluşturuyor. Bella ve Edward ismini duyunca konunun nereye gideceğini bilen okuyucu Alacakaranlık Efsanesi hikayesine kesinlikle yabancı değildir. Klasik bir vampir hikayesinden öte ve tüm dünyada büyük bir hayran kitlesi yaratan serinin son yapımı ise "Şafak Vakti Bölüm 2". "Otel Transilvanya" adı dünyaca ünlü bir diğer vampiri çağrıştırıyor. Evet bu yapım Kont Drakula'nın sarayında ve birbirinden korkunç canavarlar arasında geçiyor. Ancak tüm bu karakterlerin aksine korku yerine eğlence vadediyor. Çünkü "Otel Transilvanya" çocuklarınız ile birlikte izleyebileceğiniz eğlenceli bir animasyon. Gelelim vizyondaki en dikkat çekici yapıma. Bu yapımın bizim için biraz daha özel olmasının sebebi bazı sahnelerinin Türkiye'de çekilmesi. Ancak bu sahneler hikaye içinde başka bir ülkenin toprakları diye gösteriliyor. Hollywood'un ünlü oyuncusu Ben Affleck'in başrolünde olduğu ve aynı zamanda yönetmenliğini de üstlendiği filmin adı "Operasyon: Argo". CIA uzmanı kahramanımız mağdur vatandaşlarını kurtarmak için sadece filmlerde karşımıza çıkacak planlar yaparak seyirciye eğlenceli bir 120 dakika geçirtiyor.

Sinema Keyfiniz İçin Online Fırsatlar

Sinema Keyfiniz İçin Online Fırsatlar

En son yerli ve yabancı yapımları salonlarda izlemenin keyfini hiçbir şey ile değişmem diyorsanız sehirfirsati.com sitesinin sağladığı ve önemli sinema zincirlerinden birinde kullanabileceğiniz indirim kuponlarını kaçırmayın. Ancak vizyondan hemen sonra evimin konforunda izlemeyi tercih ederim diyorsanız idefix.com ve hizlial.com web siteleri sizlere bu imkanları sunuyor. Cazip indirimler ve evde sinema keyfini katlayan blu-ray teknolojisi ile en son sinema filmleri kış günlerinize renk katmak için izlenmeyi bekliyor.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • idefix
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları