Siyah Gül: Güllerde İndirimli ve Kampanyalı Online Sipariş Fiyatları

Güller Anlamlı Birer Sembol Galeri

Güller özel günlerde hediye etmek ya da dekoratif olarak ortamı süslemek için en çok kullanılan çiçek türlerinden biri. Tarih boyunca çeşitli anlamlar yüklenmiş olan bu çiçek edebiyatta ve şiirlerle kendine çokça yer bulduğu gibi aynı zamanda kimi armalar ve bayraklarda da kullanılmış özel bir sembol. Taç yapraklarının diğer çiçeklerin çoğundan farklı sıralanmış olması, büyüleyici renk çeşitleri ve eşsiz kokusu onu bu kadar tercih edilir kılan özelliklerinden. Geçmişten bugüne en yoğun şekilde ifade ettiği kavramlar ise tabii ki aşk ve sevgi. İlginç bir tür olan siyah gül ise çok daha farklı anlamlar taşıyor.

İlgi Çekici Siyah Güller

İlgi Çekici Siyah Güller

Bu güzel çiçeğin farklı renklerde olanları farklı anlamlara geliyor ve bunlara uygun günler,duygular ve olayları ifade etmek için kullanılıyor. Kırmızı olanlar hemen her kültürde tutkulu aşkı ifade ediyor, Sevgililer Günü ya da evlilik teklifi gibi özel zamanlarda hediye ediliyor. Beyaz olanlar masumiyet, saflık ve temizliğin bir simgesi olarak düğünlerde tercih ediliyor. Sarı ise arkadaşlık ve kıskançlık gibi duyguların sembolü olabileceği gibi evlilik yıldönümlerine de uygun görülüyor. Daha pek çok renk saymak mümkün, ama bunların içinde en alışılmadık ve ilgi çekici olanı kuşkusuz siyah gül. Siyah olarak nitelendirilen türler genelde buna çok yakın ve çok koyu bir kırmızı renkte oldukları için bu şekilde adlandırılıyor. Bu da genelde çiçek gonca halindeyken gerçekleşiyor, açtıkça renk de açılarak biraz daha kırmızıya dönüyor. Dünyada henüz doğal yollardan tam olarak siyah gül yetiştirme çabaları sonuç vermiş değil. Ancak ülkemizde, Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde bu renge en yakın olanlar doğal olarak yetişiyor. İlçenin sahip olduğu belirli özellikler taşıyan mikroklima iklim alanı kadar toprağı da bu güzelliğin ortaya çıkmasında etkili. Çünkü bu değerli çiçeğin tohumları bölgenin dışında bir yere ekildiğinde aynı renkte çiçekler açmıyor. Hatta açtıktan sonra kesilip bölgeden uzaklaştırılan çiçeklerin bile rengi aynı kalmıyor. Yerli ve yabancı turistler de bu ilginç bitkiye büyük ilgi gösteriyor. Siyah gülün çiçekler alemindeki anlamı yas ve üzüntü olsa da güzelliği ve farklılığıyla herkesi büyülüyor.

Online Gül Siparişinde İndirimler

Özel günlerde ya da sadece sevdiklerinize anlamlı bir hediye vermek istediğinizde hoş bir buket çok şık bir seçim olacaktır. Sürpriz bir şekilde bu birbirinden güzel çiçeklerle karşılaşan her kadının mutlu olacağı kesin. Bu siparişi vermek için mutlaka bir çiçekçiye gitmenize de gerek yok. Aynı gün teslimat taahhüdüyle öne çıkan Çiçek Sepeti gibi web sitelerinden online olarak sipariş verebilir, kendi yazdırdığınız notla birlikte istediğiniz bir adrese teslim edilmelerini sağlayabilirsiniz. Anneler Günü, Sevgililer Günü gibi özel zamanlardan önce erkenden sipariş vererek indirim kampanyalarından yararlanmanız mümkün. Ayrıca bu sitelerde günlük ya da haftalık olarak seçilerek ana sayfada sunulan indirimli fırsat buketlerini tercih ederek de oldukça tasarruf edebilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Çiçek Sepeti
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları