Sivilce Lekeleri: Doğal Yöntem ve Bitkisel Çözümler İçin Online Alışveriş

Sivilce Lekeleri: Doğal Yöntem ve Bitkisel Çözümler İçin Online Alışveriş Galeri

Herkesin korkulu rüyası olan sivilce lekeleri için günümüzde birçok ürün piyasaya sürülmüştür. Ancak insanların bu ürünleri bilinçsizce kullanması bu ürünlerin kötü olarak adlandırılmasına sebep oldu. İnsanların bu izler karşısında doktora gitmek yerine kozmetik ürünlerine hücum etmesi bunlardan daha kötü etkilenmesine sebep oldu. Günümüzde en çok tercih edilen tedavi yöntemi lazer tedavisidir. Üretilen kalitesiz ürünlerde insanları memnun etmiyor ve mevcut durumu daha kötü bir hale sokuyor.

Sivilce Lekelerinden Kurtulmak

Sivilcelerin çok değişik türü vardır. Bu da değişik kirlerin oluşmasına sebep olmaktadır. Sivilce lekelerine neden olan ve en sert sivilce türü olan kisttir. Bu lekeler küçük bir kızarıklık değildir. Cilt üzerinde büyük izler bırakmaktadır. Görünüm açısından çok kötü bir görünüme sahiptir. Ancak bu izleri tedavi etmeden önce önlem alınmalıdır. Cildinizde kist denilen sert tabaka oluştuğu anda bir doktora görünmelisiniz aksi takdirde çok kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu arada doğal tedavi yöntemi olarak bahsedilen ve işe yaradığı söylenen cilt maskeleri tedavi olarak kullanılmamalıdır. Aksi takdirde boşa para ve zaman harcamış olursunuz. Ayrıca ergenlik döneminde çıkan sert tabakalarda leke çıkma imkânı %5 oranındadır. 5 oranı da tabakanın sıkılmasından ya da patlatılmasından gelmektedir. Bu tabakanın sıkılmaması ve patlatılmaması gerekmektedir. Sıkılması ya da patlatılması da iz çıkmasına sebep olabilmektedir. Aslında en iyi tedavi yöntemi izlere engel olmaktır. Bu lekelere engel olduktan sonra iz çıkma imkânı neredeyse hiç yoktur. Bu lekeler insanı duygusal yönden de etkilemektedir. Bu izlere tedavi olarak kullanılan en yaygın ve en kesin tedavi yöntemi lazer tedavisidir. Bu tedavinin de değişik türleri vardır. Sivilcelerin yok edilmesi için elma sirkesi ve kırmızıturp kullanılması gerekmektedir. Buzda bu tabakalara karşı tedavi yöntemi olarak kullanılabilir. Buz küçük bir kumaşa sarılmalı ve ardından her gün sert tabaka olan yeri kapatacak şekilde buz 20 dakika bekletilmeli ve bu işlem her gün yapılmalıdır. Bu tedavi yöntemi sayesinde hem tabaka yani, sivilce yok edilir hem de cildiniz pürüzsüz bir hale gelir. Her insanın mutlak olarak günde en az 2-3 litre su içmesi gerekmektedir. Bunun nedeni ise cildin en önemli besininin su olmasıdır. Ciltteki bazı küçük lekeler kozmetik ürünlerinin katkısı ile giderilebilir. Ancak sağlıksız bir cilt böyle sorunların oluşmasına neden olabilir.

Sivilce Lekeleri İçin Ürün Satılan Online Mağazalar

Sivilce lekelerini en sağlıklı şekilde tedavi eden lazer yöntemi cildi çok güzel bir şekilde tedavi etmektedir. Üst tabakaları soyan lazer ışınları alt tabakadan daha çocuksu ve temiz bir cilt çıkarmaktadır. Lazer tedavisi ile cildiniz en erken 12 gün en geç ise bir ay içerisinde eski haline ulaşacaktır. Fakat her gün sabah ve öğlen ve akşam olmak üzere günde 3 kez cildinize doktorunuzun tavsiye ettiği kremleri cildinize sürmelisiniz. Bu şekilde sivilce lekelerinden kurtulabilirsiniz. Balerin Kozmetilk, Zidaya, Webdenal, 724tikla gibi sitelerden bu rahatsızlıklar ile alakalı ürünler bulabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları