Singer Dikiş Makinesi: Modelleri ve Online Kampanyalar İle Alışveriş

Singer Dikiş Makinesinde Fırsatlar Galeri

Dikiş makinesi icat edilmiş en faydalı ürünlerden bir tanesidir ve temelinde aşk öyküsü yatmaktadır. Karısının saatler boyu kumaşları birbirine tutturmaya çalıştığını göre Isaac Merritt Singer, onu bu sıkıntıdan kurtarmanın yollarını arar. Karısına olan aşkının simgesi olarak da ürün tasarlar ve böylece karısı üzerindeki bu yükten kurtulmuş olur. Singer, bu buluşu sonucunda sadece karısını değil, bu işle uğraşan insanları da bu yükten kurtarmıştır. Isaac ilk Singer dikiş makinesini, 1850 senesinde Boston'da üretmiştir. Patentini ise 12 Ağustos 1851 senesinde almış ve o günden günümüze kadar en popüler ürün olarak gelmiştir. Bu ürünün öncesindeki ürünler hantal ve ağırdı, sık sık bozuluyordu ve kullanımı çok zahmetliydi. Isaac'ın icadından sonra, bu ürünlerin taşınması kolay hale gelmiştir. Şirketi, avukat Edward B. Clark ile 1851 yılında kurmuşlar ve şirketi 1853'de New York'a taşımışlardır. 1867 yılında İngiltere'de Glasgow'da üretilen marka, ilk deniz aşırı firma olmuştur. Dünyada ilk kez taksitle alışverişi başlatan marka, bütçesi yetmeyenlerin de bu ürünlerin olmasını sağlamıştır. 1850 yılında Amerika'dan sonra Avrupa'da da üretim yapan firma, çok uluslu bir şirket durumuna gelmiştir. New York'daki şirketi o dönemin en yüksek gökdelenlerinden biriydi. Pazarlamada ''jingle'' tanıtım müziği kullanan ilk büyük firmadır. Merry Singer adlı şarkı şirketin tanıtımında çok etkili olmuştur. Şirket, dünya üzerindeki ilk elektrikli dikiş makinesi üreten, ilk hafızalı ev aletini üreten, elektrikli süpürgeyi üreten, bilgisayarlı ve Game Boy teknolojisi ile çalışan modeli üreten firma olmuştur. Küçük bir atölye ile başlayan serüven günümüzde, ileri teknoloji ürünleriyle donanmış, dev bir firmaya dönüşmüştür. Merkezi New York'ta olan şirket, günümüzde dünyada, 23 merkez üstünden 150 ülkede satış yapmaktadır.

Singer Dikiş Makinesinin Özellikleri

Türkiye'de ilk Singer dikiş makinesi 1886 yılında satılmaya başlamıştır. İlk mağaza 1904 senesinde, fabrika ise 1959 yılında açılmıştır. Ülkemizde, doğrudan pazarlama yöntemini kullanan ve fatura kesen ilk firma olmuştur. Doğrudan pazarlama yöntemiyle tüketicilerin evlerinde tanıtım yapmışlardır. Ayrıca ülkemizde kullanma kılavuzu hazırlayan, garanti kuponu uygulaması getiren, dikiş eğitimi veren, halkımızı ocak ve gaz sobası ile tanıştıran ilk firmadır. Günümüzde 1000 bayisi ile hizmet veren firma haline gelmiştir. Sanayi tipi makinelerye giyim sanayinde birçok firmaya bu ürünü pazarlamaktadır. Taşınabilir makineleri evinizin her yerinde dikiş dikebilme fırsatı vermektedir. Ayrıca döküm, elektronik, bilgisayarlı ve overlok yapabilen ürünleri bulunmaktadır. Firma Türk halkının nakış merakını da dikkate alarak, yaklaşık 8 mm'ye kadar zigzag nakış yapabilen ve geleneksel motiflerimizi uygulama imkanı sağlayan ve sadece ülkemize mahsus bir ürün olan 1301 Singer Yoknaz'ı üretmiştir. Marka müşteri memnuniyetini her zaman ön plana çıkarmış ve korumuştur. Müşterileriyle kesintisiz iletişime önem veren marka, yaygın servis ağıyla, uygun fiyata sattıkları ürünleri ücretsiz sundukları eğitim programları ile, her zaman müşterisinin yanında olmuştur. Günümüzde ülkemizde milyonlarca evde taht kuran nesilden nesile aktarılan, bir çeyizdir, mirastır.

Online Alışveriş Sitelerinde İndirimli Satış

Singer’in ürettiği dikiş makinesini online alışveriş sitelerinde bulmak mümkündür. Evmanya, Hızlı Al, Hepsi Burada ve Yeni Çarşım gibi online alışveriş siteleri, markanın tüm modellerinin satışını gerçekleştirmektedir. Üstelik bu siteler, ürünlerin tamamını cazip fiyat avantajları ile satmaktadır. Yıl boyu avantajlı kampanyalar düzenleyen bu sitelerden satın alınan her ürün, adrese teslim edilmektedir. Orijinal ambalajla yapılan teslimat için ayrıca bir ücret de ödenmemektedir. Ürün beğenilmezse de iade hakkı vardır. Ayrıca ürün arızalı geldiğinde anında iade ve değişim yapılmaktadır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Evmanya
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları