Şimşek Mekkuin Araba Yarışı: Mekkuin Araba Yarışı Oyun Severlerle!

Şimşek Mekkuin Galeri

Hız ve adrenalin tutkunlarının oynamaktan keyif aldıkları oyunlardan biri araba yarışlarıdır. Bilgisayar oyunlarında en çok tercih edilen oyunlardan biri olan yarışlar, genelde erkekler tarafından tercih ediliyor. Kız çocukları ise daha çok, kız giydirme, Süper Mario ve yemek yapma gibi oyunlar tercih ederler. Ancak erkek çocukları her zaman macera ve heyecan dolu araç yarışlarını, futbol maçlarını ve savaş oyunlarını tercih ederler. Futbol maçları tek başına oynanabildiği gibi bir arkadaşla da karşılıklı oynanabilir. Sadece çocukların değil gençlerinde rağbet ettiği araç yarışları da tek başına ya da bir arkadaşla oynanabilir. Araç oyunlarında fenomen haline dönüşen Şimşek Mekkuin araba yarışı en çok tercih edilen ve online olarak en çok oynanan oyunlardan biridir.

Arabalar Filminin Hikâyesi ve Baş Kahramanı

Arabalar Filminin Hikâyesi ve Baş Kahramanı

Şimşek Mekkuin bir animasyon filmin kahramanıdır. Arabalar filmi ilk olarak 2006 yılında gösterime girmiştir. Çok sevilen ve beğenilen filmin daha sonraki yıllarda ikinci ve üçüncü filmleri de çekilip yayınlandı. Arabalar filminde Mekkuin dünya genelinde yapılacak yarışlara katılmak için hazırlanan, yarışları kazanmak isteyen yetenekli ama kibirli ve bencil bir araçtır. Kazanacağına emin olduğu için çok büyük bir anlaşma yapar. Anlaşmaya göre şampiyonluğu alırsa büyük bir para kazanacaktır. Büyük yarış sırasında tekerlerinin değişmesi için durması gerekirken, o durmadan yarışa devam etmiştir. Ancak çok ısınan tekerlekler Patlayıp Şimşek'i yarı yolda bırakmıştır. Anlaşmayı kaybedince çok üzülen Şimşek bir sonraki şampiyonluk için daha çok çalışmaya başlar ve eski bir şampiyonla antrenmanlar yapar. Ancak bir sonraki yarışlar Los Angeles'te olduğundan kamyonla gitmesi gerekmektedir. Kamyona binip Los Angeles'e doğru yol alırken, oraya gitmesini istemeyen diğer araçlar tarafından oyuna getirilir ve yarı yolda bırakılır. Hiç bilmediği bir alanda uyanan Mekkuin'e iyi kalpli paslı bir vinç yardım eder ve onu Los Angeles'e götürür. Sevgi ve dostluğun önemini kavramış olduğu için yarış sırasında kazanmak üzereyken durur ve daha yaşlı bir aracın kazanmasına izin verir. Bu davranışıyla herkes tarafından takdir görür. Böylece herkese saygının ve sevginin önemini göstermiş olur. Filmin sonunda Şimşek Mekkuin sevgilisi ve arkadaşlarıyla kasabasına döner ve kasabasının gelişmesine yardım etme çalışmaları yapar.

Şimşek Mekkuin Araba Yarışı Online Oyun Sitelerinde

Arabalar filminin devamı niteliğinde hazırlanan bilgisayar oyununda, Şimşek Mekkuin kupa kazanmak için yarış içindedir. Filmde kırmızı renkte konuşabilen bir araba olan Mekkuin, bilgisayar oyununda da kırmızı renkte görülmektedir. Oyundaki diğer araçlar da değişik renklerde ve modellerdedir. Daha çok filmde yarışan araçların modelleri ve renkleriyle yarış içinde olan Şimşek kazandığında da büyük alkışı ve şampiyonluğu alıyor. Değişik seviyelerden oluşan oyunda bir seviye kazanılınca bir üst seviyeye geçilebilmektedir. Hız tutkunu gençlerin çok rağbet ettiği bu oyunu online olarak oynamak mümkün. Birçok oyun sitesinde ücretsiz olarak oynama imkânı bulunan oyun bilgisayarın tuşları kullanılarak oynanıyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları