Şile Pansiyon: ve Otelllerinde İndirimli Online Rezervasyon Fiyatları

Şile Pansiyon ve Otel Avantajları Galeri

İstanbul'un tatil beldesi olan Şile, Yunanca bir kelimedir ve Türkçe karşılığı "Mercanköşk"tür. Mercanköşk, hoş kokulu bir bitki türüdür. Bu yöreye ilk yerleşenler ise Milattan Önce 8'inci yüzyılda Bitinyalılar olmuştur. İlçe merkezini ise denizciler kurmuştur. Bu ilçede Lidya, Pers, Galat, Roma, Selçuk, Latin, Bizans ve Osmanlı hakimiyet kurmuştur. Türklerin Şile'yi ilk kez ele geçirmeleri. 1090 yılında olmuştur. Selçukluların hakimiyetine giren bölge, 1097 yılında Haçlı Ordusu tarafından işgal edilmiştir. Yöre, Yıldırım Beyazıt zamanında 1391 yılında fethedilmiştir. Bizanslılar tekrar ele geçirse de 1395 yılında tekrar Osmanlı hakimiyeti altına girmiştir. 1401 yılında ise Bizans ile yapılan anlaşma sonucu bu yörenin Türk toprağı olduğu kabul edilmiştir. 16 Mart 1920'de ise İngilizler tarafından işgal edilmiştir. İlçe, 7 Ekim 1922'de işgalden kurtarılmıştır. İlçeyi dünyaya tanıtan ise bezidir. Bu dokumanın tarihi, Osmanlı'nın yerleşmesi ile başlamıştır. Bu bezin en önemli özelliği teri emmesi ve vücudu serin tutmasıdır. Bu alamda sağlığa yararlıdır. İlçenin tatil merkezi olmasındaki en büyük neden de ince kumlu plajıdır. Şile pansiyon ve otelleri de bu plaj ve doğal güzellikler için gelen tatilcilere hizmet vermektedir.

Doğa Harikası Yerler Sizi Bekliyor

İlçede çok sayıda doğa harikası yer mevcuttur. Bunlardan biri olan Ağlayan Kayalar, fenerin 600 metre gerisindeki taşlar arasından çıkan bir sudur. Akışı, ağlayan bir insanın gözyaşlarına benzetilmektedir. Kumbaba Tepesi de denizden 60 metre yükseklikte yer alır. Buranın kumları, demir ve bakır alaşımlıdır. Tepenin zirvesinde ise Kumbaba'nın mezarı vardır. Kumbaba'nın gerçek adı bilinmemektedir ancak bu tepeyi keşfedip romatizmal hastalıklar için kullandığı bilinmektedir. Bizanslıların bu tepede yaz aylarında güney banyosu yaptıkları bilinmektedir. On bir göller vadisi ise on bir gölün ve bunları bağlayan şelalelerin birleşiminden oluşmuştur. Göllerin büyüklükleri 10 ile 60 metre, şelalelerin yüksekliği ise 1 ile 6 metre arasındadır. Bu civara yakın Şile pansiyon ve otelleri de mevcuttur. Fener ise dünyanın en büyük ikinci feneridir. Karadeniz'den İstanbul Boğazı'na gelen gemilerin yönlerini bulması için yapılmıştır. Kalesi de çok ünlüdür. Bizanslılar tarafından inşa edilmiştir. Hanımsuyu Çeşmesi de Mısırlı Hatice Hanım tarafından 1871'de yaptırılmıştır. İlk gün deposuna şeker katıldığı için suyun tatlı olduğu söylenir. Yeniköy vaftiz yeri ve kilisesinin inşa tarihleri bilinmemektedir. Diğer tarihi yerleri ise Sarıkavak Kalesi, Ortodoks Kilisesi gibi yerlerdir.

Şile Pansiyon ve Otellerinde Dört Mevsim Tatil

Şile pansiyon ve otellerinde ister günü birlik, isterseniz aylık tatil yapabilirsiniz. Bu tesisler arasında bulunan Tilbe, Doğancılı Köyünde bulunmaktadır ve dört mevsim konaklama yapılabilir. İlçe merkezine ise 18 kilometre mesafededir. Woody Ville, Akkaya Köyünde denize sıfır noktadadır. Bu tesiste plaj, havuz, çocuk havuzu, masa tenisi, voleybol, bilardo, at binme, karaoke geceleri, kamp ateşi, çocuk parkı, DVD odası, sağlıklı yaşam alanı, masa oyunları yürüyüş parkuru, şömine salonu, wireless internet ve barbekü alanı bulunmaktadır. Fener Motel, 27 odası, 54 yatağı, yüzme havuzu, kumsal, açık ve kapalı restoranları ile hizmet vermektedir. Bölgenin en geniş yüzme havuzu bu tesistedir. Motelin hemen yanında ise Ağlayan Kaya Plajı bulunmaktadır. Kumbaba bölgesindeki Best Western, iş gezileri ve toplantıları için uygundur. Aynı zamanda konaklamak için gelenlere de hizmet vermektedir. Saunası, Türk hamamı, havuzları, spor imkanları vardır. Hotel, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanına 47 kilometre uzaklıktadır. Resort Otel, 113 yatak, 52 oda, 4 suit ile konuklarını beklemektedir. Odalarında ise TV, klima, minibar, telefon, gömme banyo, balkon, merkezi ısıtma mevcuttur. Grand, denize sıfır konumdadır ve 80 oda 240 yatak kapasitesi ile yer almaktadır.

Erken Rezervasyon Fırsatları Sizi Bekliyor

Şile pansiyon ve otellerinde erken rezervasyon fırsatları bulunmaktadır. Erken ödemede indirim avantajları da mevcuttur. Grupfoni, Grupanya gibi online fırsat siteleri ziyaret edildiğinde, tüm fırsatlar değerlendirilebilir. Bu online fırsat sitelerinde, yemek için en uygun yerler de bulunabilir ve rezervasyon yaptırılabilir. İstanbul’un Karadeniz kıyısında bulunan Şile’nin pansiyonlarında rezervasyon yaptırmak, eşsiz bir hafta sonu tatili geçirmek için fırsat sitelerini incelemeniz tavsiye edilmektedir. Pansiyonlardaki huzurlu bir tatil için erken rezervasyon fırsatları sizi beklemektedir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Grupanya
  • Grupfoni
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları