Serpme Kahvaltı

Serpme Kahvaltı Galeri

Şehir fırsatı siteleri tarafından sunulan serpme kahvaltı indirimli fırsatlarını takip etmek için sitemize uğrayabilirsiniz.

Şehir fırsatı siteleri tarafından sunulan serpme kahvaltı indirimli fırsatlarını takip etmek için sitemize uğrayabilirsiniz.


Türkler için kahvaltının ne kadar önemli bir öğün olduğundan uzun uzun bahsetmeye gerek yok. Fakat son zamanların yükselen trendi "serpme kahvaltı"nın tanımı yapmadan önce kahvaltının genel tanımına göz atalım:


"Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği gibi bir öğündür. Sabah tüketilen, günün ilk öğünüdür. Genellikle hafif gıdaların tüketilmesi tercih edilir. Türk kültüründe kahvaltıdan sonra kahve içme geleneği var olduğundan, kahveden önce yenen anlamına gelen kahve altı sözünden oluşmuş bir sözcüktür."


Geleneksel Türk kahvaltıları ve özellikle pazar kahvaltıları göz önüne alındığında genelde masada peynir (genellikle kaşar ve beyaz peynir), domates, siyah zeytin, ballı veya reçelli ekmek, sucuk, salam, pastırma ve haşlanmış yumurtanın yanı sıra ince belli küçük bardak içinde siyah çay yer alır.


Serpme kahvaltı ise "küçük küçük tabaklarda birçok çeşit kahvaltılıkla yapılan kahvaltı türüdür. Serpme kahvaltı sunulan mekanlarda sipariş verilmez belki sadece yumurtanızı nasıl istediğiniz sorulur. Onun dışında tüm kahvaltılıklar sorulmadan getirilir."Özellikle pazar sabahları, hafta boyu çalışmış olmanın getirdiği yorgunluk ve tembellikle evde kahvaltı hazırlamak istemeyenler tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlanan bir tatil sabahı aktivitesi halini alan serpme kahvaltı için tercih edilebilecek birçok mekan var. Bu mekanlarda en çok dikkat edilmesi gereken şey ise tabii ki hijyen. Özellikle, yenmeyen, tabaklarda kalmış kahvaltılıkları, ekmekleri diğer müşterilere sunan mekanlardan mümkün mertebe uzak durulmalı. Ayrıca serpme kahvaltı için sunulan fiyata sınırsız çayın dahil olup olmadığı da ilk sorulması gereken sorulardan biri.


Sitemizin "Yemek & İçecek" kategorisi altında zaman zaman listelenen serpme kahvaltı fırsatlarına göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Şehir Fırsatı
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları