Savaş Oyunları: Red Alert, C&C, ve Diğer RTS Oyunları Online İmkanlar

Savaş Oyunları: Red Alert, C&C, ve Diğer RTS Oyunları Online İmkanlar Galeri

İnsanların eğlence anlayışlarındaki farklılıklar her bir bireyin değişik şekillerdeki eğlenme araçlarına başvurmasına neden oluyor. Oyun oynamak da yine bir eğlenme biçimi olarak görülebilecek alanlar arasında bulunmakla beraber, bu alanda ciddi bir kitle tüm dünyada büyük bir kalabalık oluşturmuş durumda. Bunun yanında oyun türleri de son derece büyük bir çeşitlilik göstermekte. Futbol oyunları, yarış oyunları, platform oyunları, fps, savaş oyunları, rpg, mmorpg gibi oyun türleri oyuncular tarafından en çok tercih edilen oyun türleri arasındalar. Savaş oyunlarına bakacak olursak karşımıza iki tip yeni kategori daha çıkmakta. Bu tip bir oyun first person shot şeklinde geliştirilebileceği gibi, aynı zamanda bir strateji oyunu olarak da geliştirilebilmekte. First person shot savaş oyunlarına bakacak olursak, Call of Duty serisini ve Battlefield serisini gösterebiliriz.

Savaş Oyunları Hakkında Bilgiler

Savaş oyunları kategorisinde en çok ilgi toplayan oyunlar ise daha çok bir strateji oyunu biçiminde tasarlanan oyunlardır. Bu oyunlara örnek olarak Command & Conquere, Red Alert, R.U.S.E gibi oyunları gösterebiliriz. Bu tip savaş oyunları ise esas olarak bilgisayar platformlarında oynanmak üzere geliştirilmiş olmakla beraber bazıları aynı zamanda playstation 3 ya da xbox 360 gibi konsollar için de geliştirilmekteler.Bu oyunların geçmişine bakacak olursak özellikle hem ülkemizde hem de tüm dünyada en çok ilgi toplayan oyunun Age of Empires serisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu oyunda genel amacımız ilk çağlardan başlayan bir medeniyeti geliştirerek yeni çağa kadar ilerletmek ve geliştirdiğimiz teknoloji sayesinde de gerek ordumuzu gerekse de ekonomimizi güçlendirmektir. Bunun yanında bir ya da birden çok komşu ile beraber aynı haritada yer alarak, bu komşular ile savaş içinde olmak ve kendimizi geliştirdikçe bu komşuları haritadan silerek fethetmek suretiyle oyunu sonlandırabilmekteyiz. Yine diğer savaş oyunları da aynı bu şekilde işlemekte. Command & Conquere oyununa bakarsak burada Age of Empires'tan farklı olarak sadece ulusların ve ırkların farklılaşıp modernleştiğini görebiliyoruz. Savaş oyunları bu tip farklılıklar ile açıkçası çok da yenilikçi bir görüntü sunmuyorlar. Bu durumu ortadan kaldırarak savaş oyunları kategorisini canlandıran ve çok yeni bir tarihte piyasaya sürülmüş R.U.S.E isimli oyun ise kategoriye pek çok yenilik getirmiş durumda.

Savaş Oyunları Online Alışveriş İmkanları

Bu tip oyunlar göreceli olarak eski tarihlerde çıkarılan oyunlar oldukları için fiyat bakımından yüksek meblağlar gerektirmemekteler. Fakat daha yeni tarihlerde çıkan farklılaştırılmış versiyonlar fiyat olarak nispeten daha yüksek bir miktarda satışa sunuluyorlar. Bunun yanında tüm dünyada oyun satışı anlamında uzmanlaşmış Steam sistemi sayesinde oyununuzu tamamen legal yollardan ve internet üzerinden parasını ödeyerek download etmek suretiyle edinebilirsiniz. Eğer bu alışveriş yöntemi size mantıklı gelmemekteyse Teknosa, Darty, Hılzıal, Webdenal, 7/24 Tıkla gibi online alışveriş sitelerinden rahatlıkla oyunları temin etmeniz mümkün. Ürünlerin fiyatları ise genel olarak 30 TL ile 100 TL arasında değişmekte.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları