Satılık Daire: Gayrımenkul Fiyatları ve En Düşük Faizli Kredi Imkanı

havuzlu daire Galeri

Bir şeyin bedelini ödediğimiz sürece o satın alınan şey ile ilgili bazı kriterler belirleriz. Paramızı yatırdığımız her ne ise buna değen bir özellikte olması gerekir. En basit aksesuardan, giyim eşyasına kadar her durum için geçerli olabilecek bu kural ev alma aşamasında çok daha büyük önem taşır. Çünkü bir evi satın alabilmek çok büyük maliyet gerektirir. Bu yüzden içinde yaşanacak ev için, ince eleyip sık dokumak, olması beklenen bir durumdur. Herkesin hayalllerini süsleyen ev sahibi olma düşüncesini nihayet gerçekleştirebilecek duruma gelen bir kişi önce belirlediği bütçeye göre ev ilanlarına göz gezdirmeye başlar. Ailenin kişi sayısına göre oda sayısı da büyük önem taşır. Bulunduğu muhit, evin piyasa değerini ciddi oranda etkiler. Satılık daire ilanlarında adres bilgileri dışında önemli merkezlere yakınlık durumu da belirtilerek müşteriye büyük kolaylık sağlanacaktır.

Satılık Daireler Arasında Seçim Yapmadan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Satılık Daireler Arasında Seçim Yapmadan Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternet ilanlarındaki satılık daireler genelde fotoğraflı olarak yayınlanmaktadır. Bu fotoğraflar evin konumu hakkında da ipuçları verecektir. Bulunduğu kat ve asansör, ilk dikkat edilecek özellikler arasındadır. En üst katlar genelde çatı sorunu çıkarabilmelerinden dolayı ilk tercih arasına girmezler. Ancak çatıda herhangi bir sorun olduğu zaman bunun külfetinin bina sahiplerinin ortak sorumluluğunda olduğu unutulmamalıdır. Deprem yönetmenliğine uygunluk durumu can güvenliği için çok önemlidir. Birçok kişinin tercihi olan site içinde bir eve bakmak, ekstra bir aidatı da beraberinde getirir. Ancak geniş bahçesi, havuzu ve görevli hizmeti olan siteler güvenli ve özellikle çocuklu aileler için idealdir. Satılık daire ilanlarında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise binanın yaşıdır. Yirmi yılı geçen bir bina bazı alt yapı sorunları yaşamanıza da sebep olabilir. Beğendiğiniz bir ev için kredi kullanmak istediğinizde ise sıfır binaların yüzde yetmişinin tamamlanması gerekmektedir. Ayrıca tapusu bulunmayan dairelere kredi verilmez. Birikmiş bir paranız var ve yatırım yapma konusunda kararsız iseniz en doğru yatırım aracının gayrimenkul olduğunu bilmelisiniz. Doğru bir ev seçimi ile paranız katlanarak artacaktır. Evi oturmak maksadı ile almasanız bile kiraya vererek hem evin değeri bazında hem de aylık kira getirisi bazında ciddi bir gelir elde edebilirsiniz. Evi satın almadan önce, bugünden sizi rahatsız etmeyen bazı detayların yarın büyük sorun çıkarabileceğini hatırlatalım. Otopark sorunu olan bir daire şu an arabanız olmasa bile ileriki zamanlarda can sıkıcı olacaktır. Eğer giriş katta bir ev düşünmüyorsanız asansör de çok önemlidir. Herhangi bir sağlık durumunda merdivenleri çıkmak eziyet hale gelecektir. Civarda bulunan alışveriş merkezi, hastane, okul gibi tesisler evin değerini arttıracak özelliklerdendir ve evin içinde yaşıyorken de bu tesisler çok işinize yarayacaktır. Ev, özellikle sıfır bir binada değil ise mutfak dolapları ile birlikte satışa sunulur. Bu durumda ekstra bir maliyetten kurtulmuş olursunuz. Dolaplar beğenilerinize hitap etmese bile bütçeniz düzelene kadar sizi idare edecektir. Ancak su boruları ve elektrik tesisatını gözden geçirmeniz gerekir. Ayrıca duvar, tavan ve tabanlardaki küf, çatlak ve kabarmalar daha büyük sorunların habercisi olabilir.

Avantajlı Gayrimenkul Alımlarında Cazip Kredi Seçenekleri

Satılık daireyi bir inşaat firmasından almayı düşünüyorsanız o firmanın özgeçmişine bakmanızı öneririz. Daha önce teslim ettiği işler size fikir verecektir. Sahibinden verilen ilanlarda ise evi görmeye giderken ince detaylardan anlayan birini yanınızda götürmelisiniz. Kredi kullanma durumlarında seçtiğiniz bankanın eksperi size evin değeri ile ilgili bilgi verecektir. Aradığınız pek çok kritere göre listelenen ilanları incelemek için sahibinden.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Gayrimenkul kredileri ile ilgili cazip faiz oranları sunan bankalar arasında yer alan garanti.com adresine tıkladığınızda oranlar ve ödeme şartları hakkında daha detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Sahibinden.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları