Parfüm ve Kolonyalar

Bir bakışta en iyi online mağazalar:

 • 1 Yorumlar

  Modagram; dünyaca ünlü ZARA ve Bershka gibi markaların da satışını yapmakta olan, Tr...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 23 Yorumlar

  Her geçen gün gelişmekte olan ekonomi aynı zamanda ticaret hacmini büyüterek yen...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 20 Yorumlar

  2008 yılında kurulan Türkiye’nin ilk özel alışveriş platformu Ma...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 4 Yorumlar

  Dünya’nın en ünlü markalarını ve özel tasarımları sizler için bir araya getirerek ayrıcalıkl...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 5 Yorumlar

  MissPera, kendine bakmayı seven, bakımlı insanlar için kozmetik ürünleri satan bir alışveriş...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 3 Yorumlar

  Türkiye moda sektörünün köklü firmalarının bir araya gelerek olu...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 0 Yorumlar

  Dünya’da oldukça tutmuş bir sistemi Türkiye’ye getiren Vanilya Club, bambaşka bir alışveriş dene...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 1 Yorumlar

  Gurunzi bambaşka bir alışveriş deneyimi sunan, içinde ürünlerden fırsatlara, stil önerilerin...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 2 Yorumlar

  Ereyon sitesi internet üzeri alışveriş hizmetini vermektedir. 5 yıl önce kurulan site müşterilerine ...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 1 Yorumlar

  İnternetin hızla hayatımızdaki kontrolü ele aldığı şu dönemde, online ilan sitelerin...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 0 Yorumlar

  Merkezi Hong Kong’da bulunan Hutchison Whampoa Limited’in üretim ve parekende kuruluşu W...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 0 Yorumlar

  Bvlgari markası1884 yılında kurlumuştur. Bugün en lüks eşyalarıyla ünlenen firma bir İtalyan markası...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 2 Yorumlar

  Binlerce çeşit kozmetik ürününü bir araya getirerek, sizlere özel indirimlerle sunan...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 0 Yorumlar

  Parfümya, dünyanın en ünlü kozmetik markalarına ait parfümleri ekonomik fiyatlar ile karşınıza çıkar...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›

Parfüm, latince' kokulu duman' anlamına gelmektedir. Parfüm ve benzeri güzel kokular, tarih boyunca özellikle hanımların ilgi alanı olmayı başarmıştır. Güzelliklerini etkileyici kokular ile tamamlamayı düşünen bayanlar sık sık parfüm ve esans kokularınından yararlanmaktadır. Parfümün gelişimi çok hızlı bir şekilde olmuştur. Geçmişte güzel kokulu çeşitli bitki ve çiçeklerden yapılan parfüm ve esansların içeriğinde özellikle gül kokusunun önemli bir yer kapladığını biliyoruz. Gül, güzelliği temsil ettiği kadar hafif ve hoş kokusu ile de hanımların kalbini çalmayı başarmıştır. Hepimizin mutlaka beğendiği ve tercih etiiği bir koku vardır. Parfüm ve parfüm üretimi yapan markaların son 100 yıl içerisinde hızla çoğaldığını söyleyebiliriz. Dünya üzerinde yaşayan hanımların büyük bir kısmına kokularını sevdirip marka olmayı başarmış birçok seçkin marka vardır. Yalnızca kozmetik ve parfüm üreten markaların yanı sıra, günümüzde hemen hemen her moda markasının da özel parfüm koleksiyonları bulunmaktadır.


Parfümün Tarihi ve Gelişimi


Parfümün günümüzden 5000 yıl önce özellikle Mısır halkı tarafından çok sık kullanıldığı bilinmektedir. Mısır halkı sadece kendileri için değil, ölülerini gömdükten sonra mezarlarına da çeşitli güzel kokulu tütsü ve esanslar bırakırlardı. Günümüzde kullanılan çağdaş parfümün ilk benzeri 14.yüzyılda üretilmiştir. 18. yüzyılda parfümün gelişimi oldukça hızlı bir şekilde ilerlemeye başlamıştır. Eskiden güzel kokular sadece hoş olmayan kokuları kapatmak için kullanılırken günümüzde, herkesin benimsediği ve kişiliklerini göstermek amacı ile tercih ettikleri bir yol haline gelmiştir. Macerayı seven insanlar daha keskin ve çarpıcı kokular kullanırken, sakin kişilikler ise daha hafif ve hoş kokuları tercih etmektedir. Eskiden kokular daha doğal bitkilerden elde edilmekte idi; fakat günümüzde parfümün uzun ömürlü olması için çiçek kokularının yanında bazı kimyasal ürünler de kullanıldığını biliyoruz. Parfüm yapımında yasemin, gül, karanfil, papatya gibi çiçekler ve limon ile portakal kabukları, zencefil gibi bazı bitki kökleri kullanılmaktadır. Erkekler arasında da parfüm kullanımı son yıllarda hızla artmaya başlamıştır. Sadece erkeklere özel parfüm üretimi yapan markalar bulunmaktadır. Parfüm kullanmanın amacı hoş olmayan kokuları örtmek değil, daha hoş kokmak olmalıdır. Seçtiğiniz kokuları iyi belirlemeniz gerekir. Parfümün teninize uygun olması hem hoş kokması hem de kalıcı olmasından oldukça önemlidir. Ancak, parfümün uygun bir miktarda sıkılması gerekmektedir; çok sıkarsanız ağır bir kokuya neden olabilirsiniz.


Parfüm Çeşitleri Ve Markaları


Koku çeşitlerinin başında, doğal kokuları sevenler için bitki ve çiçek özlü olan parfümler gelmektedir. Ancak daha cesur tercihlerden yana olanlar için daha ağır kokular barındıran esanslar da parfümlerde kullanılmaktadır. Deodorant dediğimiz kokular ise, daha hafif ve kokusu gün içerisinde giderek azalan ve daha çok terlemeyi önleyici parfüm çeşitleridir. Euda toilet dediğimiz kokular da deodorant gibi daha hafif kokuları barındırmaktadır. Farklı şişelerde satılan ve çeşitli kokulardan oluşan parfüm dediğimiz kokular ise daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Cam sanatının ilerlemisi ile görsel olarak da tasarlanan parfümlerin üretimi hızlandığı için toplumda hem erkekler, hem de bayanlar arasında daha çok kullanılmaya başlanmıştır ve bu durumda, ortaya birçok parfüm markası çıkmıştır. Bunların en çok tercih edilenleri ise Gucci, Calvin Klein, Kenzo, Jesus del Pozo, Elizabeth Arden, Dior, Versace, Givenchy, Dkny, Dolce Gabana, Lacoste, Porsche gibi markalardır.


Online Parfüm Alışverişi Ve Mağazaları


Online parfüm alışverişi yapmak istiyorsanız mutlaka daha önce kokusunu bildiğiniz ve denediğiniz ürünleri tercih etmenizde yarar var. Bilmediğiniz kokuları satın almanız durumunda geri iadesi yoksa, kullanmak istemediğiniz halde kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Ya da online parfüm satışı yapan mağazalardan, numune talebinde bulunduktan sonra beğendiğiniz kokuyu satın alabilirsiniz. Bilinen markaların parfüm satışını yapan www.balerin.com, e-tekinacarkozmetik.com gibi online alışveriş sitelerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Uygun fiyatlarla indirim kampanyalarından da yararlanarak en ekonomik yoldan parfüm alışverşinizi yapabilirsiniz. Online parfüm satışı yapan diğer mağazalar için indirimlr.com takip etmeyi unutmayın, fırsatlardan ilk önce siz haberdar olun.

12>