GPS

Bir bakışta en iyi online mağazalar:

 • 0 Yorumlar

  N11, "alışverişin uğurlu adresi" sloganı ile sanal alışveriş siteleri arasına katıldı. 2012 yılı...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 2 Yorumlar

  Türkiye’nin en büyük e-ticaret ve online alışveriş portallarından biri olan Hepsiburada ...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 1 Yorumlar

  2003 yılında kurulan Webdenal.com, kurulduğu günden beri elektronik eşyalardan, ...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 1 Yorumlar

  İnternetin hızla hayatımızdaki kontrolü ele aldığı şu dönemde, online ilan sitelerin...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 0 Yorumlar

  %100 yerli sermaye ile 1995 yılında kurulan TEKZEN, kurulduğu yıl yapı market sektörünün lid...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 2 Yorumlar

  Sönmez Holding tarafından 2009 yılında yayına sokulan Hiperucuz.com; müşterilerine en hesaplı alışve...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 0 Yorumlar

  Türkiye'de internet üzerinden alışveriş yapmak artık çok daha keyifli ve kolay hale gelmiş durum...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 0 Yorumlar

  İnternet üzerinden online alışveriş yapma imkanı sunan siteler arasına katılan Cumbur...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
 • 0 Yorumlar

  Türkiye'de outlet denildiği zaman akla ilk gelen uygun fiyatlar ve kampanyalar oluyor. Fabri...
  Devamını oku ›
  Siteye Git ›
Araba elektroniği günümüze kadar çok hızlı bir şekilde gelişmiştir. Araç sahipleri için yolculuğu daha keyifli hale getirmek ve sürüş konforunu arttırmak amacı ile birçok elektronik ürün geliştirilmiştir. Araba elekroniğini ses sistemleri, görüntü sistemleri, navigasyon cihazları, fm gönderici ve dvd navigasyon gibi ürünler oluşturmaktadır. Otomobillerde hem otomobilin hem de yolcuların güvenliği için iyi oturtulmuş bir araba elektroniği bulunmalıdır. Performans, ekonomi, sorun analizi gibi konularda yardımcı olması açısından bilgisayar kontrollü sistemler arabalarda bulunmalıdır. Bir otomobilin en çok işlem yapan bilgisayar birimi ise motor kontrol ünitesidir ve güvenlik konfor ve uygunluk birimleri radyatör, klima, havalandırma, otomatik kilit ve cam mekanizmaları gibi birçok kontrolcü bu birimde bulunur. Elektronik atesleme sistemi ise, manyetik alandaki değişmelerin meydana getirdiği elektrik akımı prensibine dayanır. Şarj sistemide motor çalışmaya başladığında aracın elektrik ihtiyacını karşılar ve aküyü şarj eder. Abs fren sistemi araçlar için oldukça önemli bir yere sahiptir. Abs fren sistemi, acil durumlarda yapılan ani frenlerde taşıtın tekerleklerinin kilitlenmeden daha güvenli bir şekilde durmasını sağlamak için tasarlanmış bir sistemdir. Bütün araçlarda kullanılan bu sistem bazı kazaların engellenmesinde de rol oynamaktadır.

Araba Elektroniği ve GPS


Araba elektroniğinde son yıllarda oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan gps, düzenli olarak kodlanmış bilgi yollayan bir uydu ağıdır ve uydular ile aramızdaki mesafeyi ölçerek, Dünya üzerinde bulunduğumuz yeri kesin olarak tespit etmeye yarayan bir sistemdir. Gps sistemi havada, karada ve denizde kullanılabilir. Gps sistemi ile bulunduğunuz yerleri işaretleme ve belirlediğiniz noktalara geri dönme imkanınız bulunur. Özellikle uzun süreli yolculuklar için büyük yararları olduğunu söyleyebiliriz. Bu sistem ile hedeflediğiniz noktaya ne kadar sürede ve nasıl gidebileceğinizi öğrenme şansınız bulunuyor. İlk olarak Amerika'da kullanılmaya başlanmış olan bu sistem ile adres arama ve zaman kaybı gibi sorunlarından kurtulmuş oluyorsunuz. Navigasyon cihazları satın alırken dikkat etmeniz gereken nokta ise, aldığınız cihazı nerelerde kullanacağınız çok önemlidir. Amerika'ya yapılacak bir yolculuk için Amerika haritası yüklenmiş olan cihazlar seçmeniz gerekmektedir. Cihazların harita detay performansına çok dikkat etmeniz ve buna göre satın almanız gerekir. Harita detaylarının yetersiz olması navigasyon cihazlarının anlamını yitirmesi demektir. Satın alacağınız cihazın adres bulma başarısını iyice araştırmanız ileride cihazdan daha fazla yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Navigasyon cihazını araca bağlamak için kutu içerisinde çıkan aparatı görüş alanınızı kapatmayacak şekilde arcın ön konsolunda dileğiniz bir yere monte edip kullanabilirsiniz.

GPS Model Ve Markaları


Navigasyon sisteminin yaygınlaşmasından sonra birçok model ve markanın ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Bunlardan bazıları ise, tomtom navigasyon, oblio, vendeka, mls, g-sat navigasyon, next navigasyon, piranha, navking, navitech, aselsan navigasyon gibi markalardır. El tipi gps ürünleri, araç navigasyon ürünleri ve profesyonel gps gibi birçok model bulmak mümkün. Gps model ve markaları ile ilgili çeşitli fırsatlar ve özel indirimlerden faydalanmak için indirimlr.com'u ziyaret etmeyi unutmayın!
Kategoriler