Prada hakkında en son haberleri okuyon, sorularınızı başkalarıyla paylaşın, size sunduğumuz en son kuponlarımızla ve fırsatlarla kazancınıza kazanç katın.

Prada
0 / 5
(0 Yorumlar)

Prada Hakkında

Prada, uluslararsı çapta çantaları ve ayakakbılarıyla ünlü bir İtalyan deri ürünleri ve moda şirketidir. Eski adıyla Fratelli Prada (Prada Kardeşler) olan şirket 1913 yılında Mario Prada tarafından kuruldu, aynı yıl Milano’nun en lüks alışveriş pasajı ‘Galleria Vittorio Emanuele’de ilk mağazası açıldı. Burada Prada, kendi ürettiği eldiven, çanta ve valiz gibi deri ürünler satmaya başladı. 1978 yılında, Mario Prada’nın torunu Miuccia Prada şirketi devraldı ve farklı alanlarda geliştirmeye başladı. 1985 yılına gelindiğinde Prada, dünyanın önde gelen moda şirketlerinden ve markalardan biri olmuştu. Prada’nın İtalya’da kendine ait 13 Fabrikası ve yaklaşık 3500 çalışanı bulunuyor. Prada Group olarak birçok markayı bünyesinde bulunduran şirketin, Prada dışında da  Miu Miu, Church’s ve Car Shoe markaları bulunuyor.

Prada Türkiye: Gözlük, Ayakkabı, Çanta

Türkiye’deki ilk mağazasını 2009 yılında Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde açan Prada‘nın bir de İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde de bir butiği var. Öte yandan İstinye Park’ta Prada Grubu’nun diğer başarılı markası olan Miu Miu’nun da bir mağazası var. Prada’nın tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en çok çantaları, ayakkabıları ve deri ürünleri ilgi görüyor, onları kadın ve erkek hazır giyim ürünleri, parfümler, güneş gözlükleri ve saatler takip ediyor. Bir çok Avrupa ülkesi, Japonya ve ABD’de de online shop’u olan Prada’nın bu hizmeti Türkiye’de henüz yok. Prada, moda efsanesi lüks giyim markalarının en önde gelenlerinden ve bu nedenle modayı da yaratan markalardan birisi. Koleksiyonlarının hitap ettiği lüks alıcılara, dünya modasını sunan Prada, tasarımlarının içerdiği özgünlük, stil ve kaliteyle en çok tercih edilen markalardan birisi. Moda dünyasına hükmeden markaların başında gelen Prada, her sezon defileleri ve modelleriyle de ilgi odağı oluyor.

Prada Türkiye

Prada markaları 76 ülkede, 280 civarında kendine ait butik ve mağazalarda satılıyor. Dünya modasını yaratan lüks markalardan biri olan Prada ve bünyesine olan markalar, dünyada moda merkezi olan birçok şehirde kendi özel mağazalarında satışa sunuluyor. Prada’nın Türkiye’de İstanbul Nişantaşı’nda mağazası bulunuyor. Ancak, İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, İzmir, Mersin ve Bursa’da bulunan Beymen mağazalarında da Prada’nın ürünlerine ulaşmak mümkün.

İlgili mağazalar