Jumbo hakkında en son haberleri okuyon, sorularınızı başkalarıyla paylaşın, size sunduğumuz en son kuponlarımızla ve fırsatlarla kazancınıza kazanç katın.

Jumbo
0 / 5
(0 Yorumlar)

Jumbo Hakkında

Jumbo 1947 yılında kurulmuştur. O yıllarda Nubar Çolak, atölyesinde sarı dökümden kaşık yaparak sektöre ilk adımını atmıştır. İstanbul Çemberlitaş’taki bu atölyede daha sonraları ürettiği kaşıkları kalayla kaplamaya başlamıştır. ”Jumbo en iyi çatal, kaşık, bıçak” sloganı firmanın kurulduğu günden bu yana hala benimsenmektedir. Çünkü o yıllarda sarı dökümden üretilen kaşıklar fazla sağlam olamdığından kırılırdı ve buna Nubar Çolak bir çözüm bulmuş ve kullanılan karışıma başka bir malzeme katarak, kaşıkların kırılmamasını sağlamıştı.Jumbo, 1950 yılına gelindiğinde artık küçük bir atölye değil, Bayrampaşa’da bir sanayi tesisi haline gelmiştir. Jumbo ürünlerin o zamanlar küçük bir kamyonete yüklenerek satışı yapılırdı. Nubar Çolak ürün tanıtımına çok özen gösterirdi. Jumbo ismine olan bu aşinalık, 60′lı yıllarda markalaşma sürecine dönmüştür.

Jumbo markası, 1966 yılında Türkiye’nin madeni eşya dalında verilen ilk madalyaya kayık görüldü. Bu madalya Uluslararası Filibe Fuarı’nda verilmiştir. Katılan 24 ülke arasından birinciliğe layık görülen Jumbo, kaliteli üretimini tüm Avrupa’ya da kanıtlamış oldu. Yetmişli ve seksenli yıllar markanın kendini tanıtımına ağırlık verdiği yıllar olmuştur. 1987 yılına gelindiğinde Jumbo uluslararası alanda bir altın madalya daha kazanmış ve başarısını pekiştirmiştir. Yarışmaya bu kez 55 ülkenin katılmış ve yarışma tencere ve çatal kaşık bıçak konulu idi. Kuruluşundan 1988 yılına kadar kaliteli ve sağlam ürünler üremesi ile ünlenmiş olan marka, 1988′de tasarım üzerine de çalışmalar yapmaya başlamıştır. 1997 yılında ise Jumbo Flatware Fashion 6000 serisini piyasaya sunmuştur.

Jumbo Ürünleri

Jumbo ürünleri 10 kategori altında toplanmıştır. Bu kategoriler Çatal Kaşık Bıçak, Pişirme, Çay & Kahve, Servis Ürünleri, Aksesuarlar, Cookline, Cam, Porselen, Masa Örtüsü ve Bakım şeklindedir. Bu kategoriler altında Jumbo yemek alanında kullanılabilecek her türlü gereci müşterilerine sunmaktadır. Mutfağınız için gerekli olan tüm ürünleri Jumbo mağazalarında bir arada bulabilirsiniz. Jumbo,  kaliteli üretimi, uzunca yıllar kullanıma uygun olması ve şık tasarımlarıyla en çok tercih edilen mutfak ürünleri markası. Jumbo’da ihtiyacınınz olan her türlü mutfak araç gerecini, güvenle alabilir, uzun yıllar sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Şık ve farklı tasarımlarıyla evinizin dekorasyonu için de ürünler bulabileceğiniz Jumbo’da, evinizin birçok ihtiyacını bulmanız mümkün.

İlgili mağazalar