Ikea Hakkında

Ikea, ürünlerinin kalite ve fiyat oranı ile bugün dünyanın birçok yerinde mobilya mağaza zincirine sahip olan bir İsveç markasıdır. Henüz küçük bir çocukken bile ticari zekasıyla iş hayatına atılan Ingvar Kamprad, babasının ona çalışmalarında başarılı olduğu için ödül olarak verdiği parayı sermaye olarak kullanarak düşük fiyatlı kurşun kalemler, cüzdanlar, resim çerçeveleri, masa servis örtüleri, saatler, mücevherat ve naylon çorap satmaya başlar. Böylece kendizi işini kuran Ingvar Kamprad, kendi ad ve soyadı ile büyüdüğü köy ve çiftliğin baş harflerini yanyana getirerek firmasına IKEA adını verir. Daha sonra mobilya satışına başlayan Ingvar Kamprad, ürünleri küçük kutularda rahatça taşınabilecek hale getirerek bir çığı açar ve 1958′de İsveç’te ilk IKEA mağazası açılır. Bundan sonra ürün gamını iyice genişleten Ikea, şimdi dünyanın birçok ülkesinde hizmet veren büyük mağazaları ile ev dekorasyonunun trend yaratan markası.

IKEA ONLİNE ALIŞVERİŞ

Türkiye’de mağazalar açmaya devam eden Ikea, mağazalarının olmadığı iller için veya mağazalara gitmeden alışveriş yapmak isteyenler için artık online alışveriş mağazası ile de hizmetinizde. Ikea mağazalarında bulabileceğiniz hemen her türlü ürüne, Ikea online mağazadan da ulaşmanız mümkün. Ikea online alışveriş mağazasında oturma grupları, tv-dolap sistemleri, kitaplıklar, yemek odaları, mutfaklar, banyolar, yatak odaları, Ikea çocuk, çalışma alanları, hol ve antre mobilyaları, ev düzenlemeleri, ev dekorasyonu, sofralar, yemek aksesuarları, ev tekstili ve aydınlatma kategorileri altında binlerce ürün elinizin altında. İnternet üzerinden alınabilecek bütün Ikea ürünleri hakkındaki ölçü, malzeme ve diğer önemli bilgileri, her ürünün detay sayfasında bulabilirsiniz. Ayrıca bu sayfalarda, ürünün diğer renk ve ölçü seçeneklerini veya seçtiğiniz ürünle kombinasyonlar yapmanıza yardımcı olacak alternatif ürünleri de bir arada bulabilirsiniz. Ikea online alışveriş mağazasından yaptığınız alışverişlerde ödemelerinizi kredi kartınız ile yapabilir, internette alışverişe özel Akbank kredi kartları ile yapacağınız 150TL ve üzeri alışverişlerinizde peşin fiyatına 12 taksit avantajından yararlanabilirsiniz. Ortalama 7 gün içerisinde ürünlerinizi adresinize ileten Ikea online alışveriş mağazasında, nakliye ücretini ve tahmini nakliye tarihini, siparişinizi oluştururken öğrenebilirsiniz. Nakliye hizmeti, siparişin teslim edileceği şehir ve ürünlerin hacimlerine bağlı olarak ücretlendirilmektedir. Ikea kataloğu için buraya tıklayabilirsiniz.

IKEA TÜRKİYE

Dünya’da 43 ülkede 235 mağazası bulunan Ikea’nın Türkiye’de de İstanbul’da Ümraniye ve Bayrampaşa’da olmak üzere 2 tane, Ankara, İzmir ve Bursa’da da birer tane mağazası bulunmaktadır. Ikea’nın tüm mağazaları haftanın her günü 10.00′dan 22.00′ye kadar hizmetinizdedir.

İlgili mağazalar