Hello Kitty hakkında en son haberleri okuyon, sorularınızı başkalarıyla paylaşın, size sunduğumuz en son kuponlarımızla ve fırsatlarla kazancınıza kazanç katın.

Hello Kitty
0 / 5
(2 Yorumlar)

Hello Kitty hakkında en son yorumlar

2 Yorumlar

 • 5 Yıldız:
  (0)
 • 4 Yıldız:
  (0)
 • 3 Yıldız:
  (0)
 • 2 Yıldız:
  (0)
 • 1 Yıldız:
  (0)

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşın!!

Değerlendirin
En Sevilen Pozitif Yorum
Olumlu bir yorum bulamadık
VS En Sevilen Negatif Yorum
Hellociti

çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookgüzel

Tüm yorumları oku
 1. yazan: I on day 19.03.2015

  hyr süpeeer!keşke hello kitty li herşey benim olsa ama sanrio sitesine gir çoooook pahalı ama ben telefonundan alcam hello kitty çok eskiymiş benim hello kity le 2 filmim vardı viri pamuk prenses kötü annesi çok komik :D biri kitty le mini ya da mimi prenses koala mı ayı mı ne hasta olmuş prense kartal mı şahin mi ne :D nese by by

  Bu yorum işinize yaradı mı? Evet Hayır Alakalı değil
  Yorum ekle

  Yorum Yaz

  Gerekli

  Gerekli

  Gerekli

  captcha image

Hello Kitty Hakkında

İlk olarak 1974 yılında Sanrio şirketinde çalışan Yuko Shimizu tarafından yaratılan bir hayalı kahraman olan Hello Kitty, bugün belki de dünyanın en çok bilinen çizgi karakterlerinden biridir. Filmden, kırtasiye ürünlerine, giyim aksesuarlarından giysi baskılarına kadar, modaya dair ne varsa üzerinde bu markanın karakterini görmek mümkün. Bir marka haline gelen Hello Kitty, sadece çocuklara değil, „pembe“ rengi yetişkinlere de hitap etmekte.

Hello Kitty Karakterli Ürünler ve Online Alışveriş

İngiltere’nin ünlü London Times gazetesinin yaptığı araştırmaya göre piyasada 12.000′den fazla Hello Kitty ürünü bulunmakta, ver her yıl buna 600 yeni ürün eklenmektedir. Markanın ürünleri o kadar büyük çevreye yayılmıştır ki, bugün Hello Kitty armalı altın madalyalardan arabalara; boardgame ürünlerinden şaraplara; gameboy’lardan diş fırçalarına; hatta Hello Kitty kaplamalı Airbus model yolcu uçaklarına kadar heryerde bu ürünün maskotuna rastlamak mümkün. Ülkemizde çoğunlukla giyim aksesuarları ve kırtasiye ürünlerinde rastlanan karakter, marka değeri çok yüksek olmasına karşın orta düzey pahalılıktaki ürünleriyle kendi hayran kitlesini oluşturmuş durumda. Neredeyse tüm alışveriş merkezlerinde bu markanın maskotunu görmek mümkün. Tabi online alışverişte de markanın ürünlerini hem vanatajlı fiyatlar, hem de kampanya fırsatlarıyla satın alabilirsiniz. Marka genel olarak belli bir ürün grubuna odaklanmadığından, en geniş seçeneği 7/24 Tıkla, WebdenAl ve Hızlıal.com gibi her tür ürünün satıldığı online alışveriş mağazalarında bulabilirsiniz. Ayrıca Evimister sitesinde de, eviniz için Hello Kitty karakterli ürünler edinmeniz olası. Evimister online alışveriş mağazasında taksit seçenekleri ve ücretsiz kargo kolaylıkları olduğunu da hatırlatmakta yarar var. Bu online alışveriş sitelerinin hepsinde ürünü kolayca bulabileceğiniz bir arama motoru da bulunmakta. Sitelerde en çok rastlanılan ürünlerin başında ise çantalar, kalemlikler, küçük kırtasiye ürünleri, çoraplar, kulaklıklar, termos ve beslenme çantaları, boardgames, cüzdanlar, iPhone kılıfları, cep telefonu çantaları, kız çocuk oyuncakları, çıkartma ve yapışkanlar, bisikletler, terlikler, yatak nevresimleri, çocuk kitapları, boyama kitapları ve Walkie Talkie’ler gelmekte.

Hello Kitty Markası ve Tarihçesi

Japon bir şirket olan Sanrio tarafından, 1974 yılında tasarlanan Hello Kitty çizgi karakteri, bir Japon Bobteyli’dir (Kısa kuyruklu bir kedi türü). İlk kez Yuko Shimizu tarafından çizilen bu karakter, şirinliği ile kısa sürede bir dünya trendi haline gelmiştir. Önceleri sadece çiçek ve renkli baskılar ile ürünler üreten Sanrio şirketi, bu karakteri kullandığı ürünlerinde çok yüksek satışlar elde edince, Hello Kitty karakterini pazarlama mucizesi sayılacak şekilde bir marka haline getirmişlerdir. Önceleri sadece kız çocuklarına ve bebeklere hitap edecek şekilde tanıtılan Hello Kitty, daha sonra büyüklere de hitap eder hale getirilmiştir. Bugün dönemsel olarak şirkete 1 miyar dolar ciro sağlayan bir marka haline gelmiştir.

İlgili mağazalar