Şarjlı El Süpürgesi: Arçelik, Bosch Modelleri, Pilleri ve Tavsiyeler!

Şarjlı El Süpürgesi: Arçelik, Bosch Modelleri, Pilleri ve Tavsiyeler! Galeri

Şarjlı el süpürgesi icat edilmeden önce ne vardı? İlk aklımıza gelen gırgır değil mi? Hani şu büyüklerimizin evinde bulunan altında sert fırçalı döner bir silindire sahip el süpürgesi. Tozları ve tüyleri bu silindir sayesinde toplayıp içine atıyordu. Tabi bir süre sonra içinde biriktirdiği toz, tüy, kırıntı vs. ne varsa hepsini geri döküyordu. Evdeki ufak çaplı bir temizlik için hala onları kullanabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Evet gırgırlar bundan 30 sene önce iyi bir ev aletiydi ancak şimdilerde bu ucuz plastikten yapılmış demode aleti kullanmak oldukça gereksiz...

Hangi Şarjlı El Süpürgesi?

Piyasada birçok şarjlı el süpürgesi mevcut. Kimileri yalnızca kuru temizlik yapıyor, kimileri ıslak-kuru temizlik yapıyor. Kimileri kolayca çıkarılıp takılabilen ek bir aparat sayesinde evde komple temizlik yapabileceğimiz büyük bir makineye dönüşüyor. Kimileri de çevre dostu batarya ömrüyle öne çıkıyor. Arçelik K 6121 modeli lâl rengi seçeneğiyle canlı ve enerjik bir ruha sahip kullanıcılar için oldukça çekici görünüyor. Ürün duvara asılabilen şarj standıyla birlikte geliyor. Bu sayede minimum yer kaplıyor. Ürün üzerinde bir de şarj gösterge ledi bulunuyor, bu sayede bataryanın doluluk oranını görebiliyor, gerektiği vakit ürünü şarj istasyonuna takabiliyorsunuz. Ürün yalnızca kuru temizlik yapmak isteyen kullanıcıları hedef almış görünüyor. Arçeliğin bir diğer pratik ürün modeli K 6118. Bir önceki modelden farklı olarak K 6118 hem ıslak hem de kuru zeminler için kolay bir temizlik sağlıyor. Örneğin dökülen içecekleri silmeye gerek kalmadan bu ürün ile rahatça temizleyebiliyor, sonrasında haznesinde biriken sıvıyı kolayca boşaltabiliyorsunuz. Bu ürün de ambalaj içerisinde standart olarak duvara asılabilen şarj standıyla birlikte geliyor ve yine standart olarak ürün üzerinde bataryanın durumunu görebileceğiniz ışıklı led ekran yer alıyor. Sıradışı tasarım ve modelleriyle öne çıkan bir diğer marka Bosch. BKS4003 model böğürtlen rengi ürün, Arçelik K 6121 model ürüne bir alternatif gibi görünüyor. Bosch BKS4003 el süpürgesi yıkanabilir filtre, 300 ml toz kapasitesi, pil göstergesi gibi özelliklerle birlikte geliyor. Ambalaj içerisinde standart olarak duvara asılabilen şarj standı, iki adet aksesuarı (mobilya fırçası ve ulaşılamayan köşeler için dar aralık ucu) ve çevre dostu NiMH bataryası ürüne monte olarak yer alıyor. NiMH bataryaların en önemli özelliği ise küçük boyutlu olmalarına karşın diğer pillere nazaran daha uzun süre enerji sağlıyor olmaları. Bosch'un piyasadaki diğer tüm ürünlerden farklı bir diğer modeli hem şarjlı bir ev süpürgesini hem de pratik bir modeli bir arada sunan BBHMOVE4 ürünü. Bu model de katlanabilirliği ile minimum yer kaplıyor, güçlü NiMH bataryası ile uzun süre kullanım imkanı veriyor (yaklaşık 40 dakika). Bu sayede tek şarj ile koca evi süpürebiliyorsunuz.

Online Alışveriş Seçenekleri

En cazip fiyatlar ile bu ürünleri Darty, Teknosa, HızlıAl ve Webdenal online alışveriş mağazalarında bulabilirsiniz. El süpürgeleri alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ne amaçla kullanılacağı. Eğer evinizde bir evcil hayvanınız veya yaramazlıklar peşinde koşan küçük bir çocuğunuz var ise bu pratik ev aletinin gerekliliği kaçınılmaz oluyor. Alınacak makinenin ıslak emiş özelliğinin de olması olası durumlar için ekstra bir avantaj olabilir. Ayrıca bu ürün araç içinde de kullanılabilir bu sayede priz aramadan ya da kablo derdiyle uğraşmadan otomobilinizin döşeme ve koltuklarını kolayca süpürebilirsiniz. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus batarya ömürleri. Birçok model güçlü batarya seçeneklerini ön plana çıkarıyor, alacağımız ürünün uzun yıllar kullanılabilmesi için sağlam bir pile sahip olması şart. Bu da göz ardı edilmemesi gereken bir diğer unsur.

Kampanyalı Modeller, İndirimli Satışlar

Arçelik marka ürünler arcelikal.com'da kampanyalı kredi kartları ile peşin fiyatına 12 taksit imkanıyla satışta. Ayrıca kapıda ödeme seçeneği de mevcut. Ereyon.com'da ise arçelik ve bosch marka şarjlı el süpürgeleri için kampanyalı kartlara vade farksız 12 ay taksit, %5 indirim, tek çekimde %4 indirim gibi uygun seçenekler bulunuyor.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Darty
  • Teknosa
  • WebdenAl
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları