Samsonite

Samsonite Galeri

Samsonite'ın 100 yılı aşkın tecrübeye dayanan hikayesi, 1910 yılında Amerika Denver Colorado'da başlar. Marka, Jesse Shwayder, uzun ve zorlu yolculuklara özel, üstün kalitede dayanıklı bavullar üretmek istemesiyle doğar. Bu amaçla kurulan şirket uzun yıllar sektörde var olduktan sonra, 1993 yılına gelindiğinde bünyesine katılan Amerika'nın en büyük markalarından biri olan Amerian Tourister ile tanınırlılığını iyice artırır. Daha sonra dünyanın çeşitli yerlerinde mağazalar açan ve yerleşk firmalarla ortaklıklar yapan Samsonite, deri üzerine edindiği deneyimlerle heryerde oldukça büyük bir ilgiyle karşılanır. Özellikle valizleri ile pazarda geniş bir yere sahip olan marka ürün yelpazesini genişleterek yoluna devam ediyor. 1999 'da, en ünlü serisi olan Blacklabel'e eklediği Travel Wear koleksiyonuyla marka, ürün çeşitliliğini artırmak adına ilk adımını atmıştır. 2000 yılında Samsonite Blacklabel serisine kadın giyim, aksesuar ve ayakkabı koleksiyonları da eklendi. Aynı yıl, dünyaca ünlü tasarımcı Philippe Starck ile işbirliği yapan marka, özgün dizaynların teknoloji ile buluştuğu bavulul ve çantaları ile dikkat çekti. Daha sonra, dünyaca ünlü tasarımcılarla çalışmaya devam eden firma, Alexander Mcqueen markası ile işbirliği yaparak, oldukça tutulan sportif , estetik ve şık valiz modellerine imza attı.


En Dayanıklı ve Hafif Valizler Samsonite'de

En Dayanıklı ve Hafif Valizler Samsonite'de

Günümüzde oldukça yaygınlaşan bavullarda digital şifre teknolojisini ilk kullanan marka olan Samsonite, sektöre getirdiği gelişmelerle adından sıkça söz ettiriyor. Her zaman yeniliklerin öncüsü olan şirket, en hafif valizi üreterek de valiz sektöründe dünyada bir ilke daha imza attı. En hafif valizin üretilmesini sağlayan benzersiz Curv® teknolojisiyle ürettiği koleksiyonu Cosmolite’ı, özellike markanın takipçileri tarafından çok beğenildi. Samsonite'in Cosmolite Koleksiyonu, hafifliğinin yanı sıra özel olarak istiridyeye benzer biçimde şekillendirilmiş kabartmaları, rakipsiz sağlamlığı ve sert darbelere karşı dayanıklılığı ile uzun ve zorlu yolculuklarda kalitesiyle sizin yanınızda. Marka, kırmızı, gümüş ve siyak renk seçenekleri ile sunduğu, zengin iç tasarımı ve etkileyici detaylar ile bezediği dış görünüşü ile sunduğu Cosmolite koleksiyonunu geliştirmeye devam ediyor.


En Son Ürünler Online Alışverişte

En Son Ürünler Online Alışverişte

Ürün tasarımı ve yenilikleri ile endüstri lideri olan Samsonite, 2007 yılında, Desa ile 24 yıldır sürdürdüğü işbirliğini ortaklığa dönüştürerek mağazalaşmaya odaklandı. 24 Yıldır Samsonite ürünlerinin Türkiye'deki tek yetkili distribütörü olan Desa, sahibi olduğu Birleşik Seyahat Ürünleri Satış Pazarlama A.ş.'nin % 60 hissesini Samsonite'a sattı. Bu ortak ile Türk bavul sektöründe firma için canlanma oldu. Desa mağazalarında bulabileceğiniz markanın ürünlerine, Trendyol, Limango gibi özel alışveriş sitelerinin indirim kampanyalarını takip ederek de uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları