Şal Nasıl Bağlanır: Bağlama Teknikleri ve Stilleri Nelerdir?

Şal Nasıl Bağlanır: Bağlama Teknikleri ve Stilleri Nelerdir? Galeri

Eşarp ve şalda öncü markalara baktığımızda 2012’nin en trend kombin parçasının şal olduğu görülmektedir. Özellikle yaz sezonunu büyük etkisi altına alan şallar başörtülülerinde en çok tercih ettiği eşarp türü olmaktadır. Kullanımı, kare eşarplara nispeten daha rahat olduğu için daha avantajlıdır. Etoller geçmişimizde sık yer alan bir parça iken, fular ve eşarp olarak kullanılan şallar hep bir adım geriden gelmekteydi. Giyimde yaşanan değişiklikler, moda içerisinde yaşanan farklılıklar, eşarbın örtüş şekli ve desenleri hatta renkleri üstünde de oldukça etkili olmaktadır. Desenli ve bol renkli eşarplardan düz renklere ve şala geçiş, bu senenin hafif kumaşlarıyla çok daha uyumlu ve kullanışlı bir hal almaktadır. Değişen şal bağlama şekilleriyle de ayrı bir hava katmaktadır. Yazın sıcaklığını daha hafif hale getirecek şekilde şal nasıl bağlanır diye soranlar için ise; bu kolay ve salaş şal bağlama şekilleri başörtülü bayanların işini hayli kolaylaştıracak türdendir.

Şal Kullanmaya Başlarken

Şal, eşarptan geçiş yapan kişiler için bir ön yargı haline gelebilmektedir, çünkü şal nasıl bağlanır sorusu herzaman aklımızı meşgul etmektedir. Ayrıca yakışmaz düşüncesi, daha az iğne ile kolay örtülmesinin verdiği bir ön yargıyla çabuk dağılır düşüncesi şal bağlamak fikrinden sizi uzaklaştırabilir. Öncesinde söylemek gerekirse, şal bağlamak emin olun sizi yaşınızdan çok daha genç ve modern gösterecektir. Yüz şeklinizin yuvarlak ya da uzun olması şal kullanmak için bir olumsuzluk sayılmaz. Aldığınız şalın kaymasından korkuyorsanız twill şalla başlayabilirsiniz.

Şal Nasıl Bağlanır ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Şalı nasıl bağladığınız, altına kullandığınız boneyi ne kadar düzgün oturtturduğunuza bağlıdır. İşin sırrı saçınızı topuz yaparken buna ne kadar özen gösterdiğinizdedir. Aşağılardan toplanan saçın üstüne yerleştirilen bone şalınızın önünü yaparken sizi zorlayacaktır. Saçınızı aşağıdan veya ortadan değil de biraz daha yukardan toplamanız hem şalınızın arka kısmını hem de ön kısmını güzel gösterecektir. Yukardan topladığınız saçınızın etrafına ebatları küçük bir yazma dolarsanız ya da başörtü altına takılan saç lastiklerinden de kullanırsanız daha güzel sonuçlar elde edersiniz. Bone kullanırken de sabit birkaç renk yerine her şalınızın altına ona uyumlu bone tercih edebilirsiniz. Geniş boneler tercih ederseniz kulağınızın arkasından da taksanız üstünden de taksanız her koşulda rahat edersiniz. Bu işlemler ve öneriler bir şalın nasıl daha iyi bağlanabileceğinin temeli niteliğindedir. Dikdörtgen şalınızın öne gelecek kısmını beş cm kadar içeri katlayarak bir yanı uzun diğer yanını daha kısa tutarak başınıza alınız. Önünüze gelen kısmı biraz sivrilterek iğneyle tutturun. Yan kısımlarını iğne ile (bonenizi de dâhil ederek) derinden iğneleyin. Kısa olan kısım önünüzde bırakınız ve uzun olan kısmı boynunuzda dolayıp önünüze alabilir ve ya arkanızda sabitleyebilirsiniz. Eğer isterseniz uçlarını eşit tutarak her ikisinde arkada atabilir veya arkadan hafif bir düğümle sabitleyebilirsiniz. Daha klasik kıyafetlerinizde aynı şekil örttüğünüz şalın uç kısımlarını önünüzde farklı düğümlerle değişik modellere sokabilir veya bronşla zenginleştirebilirsiniz. Yakalı kıyafetlerinizde şalınız kumaş itibariyle kalın değilse tamamıyla içine sokabilir, kamufle edebilirsiniz. Şalınızı nasıl bağladığınız hem tarzınızı hem de klasik mi yoksa spor mu oluşunuzu belirleyecektir.

Şalda Öcü Markalar ve Online Alışveriş

Şalda Öcü Markalar ve Online Alışveriş

Şalınızı nasıl bağladığınız kadar, tercih ettiğiniz markalarda önemlidir. Şalda en çok tercih, lazer kesim şal ve twill ipekten yana olmaktadır. Twill şal bağlaması kolay bir kumaştır ve lazer kesim şal bağlarken stilinize farklı bir hava katmaktadır. Yaz sezonu online alternatiler sunan markalar ise; Aker, Pırere Carden, Armanda, Armine, Vakko ve sarar eşarp olmuştur. Birçok renk, desen ve kumaş çeşidiyle her isteye uygun şal bulmak mümkün. Online olarak satın alınacak sitelerin başında ise Modanisa gelmektedir. Ancak Trendyol, Markaforni ve Zizigo gibi sitelerde de kampanya fırsatlarıyla eşarp almak mümkün.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • VAKKO
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları