Şal Modelleri: Yeni Sezon Şal Modelleri, En Uygun Fiyat Burada!

Şal Modelleri: Yeni Sezon Şal Modelleri, En Uygun Fiyat Burada! Galeri

Şallar serin havalarda bizleri ısıtan, kış mevsiminde atkı görevi de görebilen önemli aksesuarlardır. Bu kullanışlı ve sıcak tutan aksesuarlar şık şekilde hazırlandıklarında hanımların görünümüne önemli oranda şıklık katan önemli giyim malzemeleridir. Günümüzde dokuma sektörünün gelişmesi, farklı renklerin kullanıldığı kumaşların artması, tekstil alanındaki gelişmeler birbirinden farklı modelde şalların üretilmesine katkıda bulunmuştur. Bu nedenle gerek yerli, gerekse yabancı markaların birbirinden farklı şal modelleri piyasada bulunmaktadır. Yurdumuzda birçok markanın o kadar fazla çeşitte model ve malzemeden üretilen şal bulunmaktadır ki zaman zaman seçim yapmak çok zorlaşmaktadır.

Yeni Sezon Şal Modelleri

Yeni Sezon Şal Modelleri

Şal modelleri genellikle tığ işi veya yün örgüden hazırlanmaktadır. Günümüzde birçok mağazanın makine işiyle hazırlanmış tığ ve yün şal modelleri bulunmaktadır. Tığ işi şal modellerinde yeni sezonda en çok tercih edilen modelleri büyük çiçekli ve ağ dokulu modellerdir. Tığ işi yapılan bu modeller hem çiçek motifleriyle dikkat çekici olmakta, hem de ağ dokulu seyrek deseniyle özellikle bahar ve yaz aylarının serin havalarında ılık mevsime uyacak ve hanımları sıcak tutacak bir modeldir. Bu modelin özellikle yeşil, sarı ve krem tonlarında hazırlanan modelleri oldukça beğenilmektedir. Örgü şallar yanında tercih edilebilecek materyallerden bazıları da kaşmir yünden yapılan şallarla ince yün dokumalardan ve çeşitli kumaşlardan hazırlanan şallardır. Kaşmir keçilerin sakal bölümündeki çok ince ve kaliteli kıllardan hazırlanan özel bir yündür. Yapısı itibariyle yılın her mevsiminde kullanılabilen kaşmir şallar yaz ve bahar gecelerinde rahatlıkla kullanılabilir. Günümüzde birçok renkte hazırlanan kaşmir şallar sadece kaliteli ve kullanışlı değil, aynı zamanda incecik dokusuyla son derece şık görünüm veren malzemelerdir. Kaşmir alanında özellikle silk & cashmire adlı Türk firmasının tasarımlarına göz atmakta fayda bulunmaktadır. Firma zaman zaman yaptığı indirimlerle oldukça uygun fiyatlara ürün satışı yapmaktadır. Bahar mevsimine geçtiğimiz şu günlerde halen süren kış indiriminden bahara uyan ince ve pastel tonlarda ürün seçerek yeni sezonda rahatça kullanabiliriz. İpek kumaşların kullanıldığı şık şal modellerinden seçim yapmak da mümkündür. Bu alanda özellikle Vakko, Beymen gibi markaların ürünleri tercih edilmektedir. Kış indirimin sürdüğü şu günlerde bu mağazalardan daha uygun fiyata ürün alımı mümkündür. Yeni sezon şal modellerinde özellikle sarı, pembe, turuncu, mor, yeşil, mavi ve bu renklerin tonları tercih edilmektedir. Kış indiriminden faydalanarak bu renkleri taşıyan ipek şal modellerinden seçim yaparak rahatça yeni sezonda kullanabiliriz.

İndirimli Fiyatlara Şal Alışverişi

Bahar ayına geçiş yaptığımız şu günlerde birçok firma kış indirimi uygulamaktadır. İnce dokulu şal modelleri genel olarak her mevsim aksesuar olarak kullanıldığından kış indiriminden faydalanıp yeni sezon için uygun fiyatlara ürün alımı yapmak mümkündür. Dükkanlara gitmek alışveriş için bir seçenek olmakla birlikte, bir başka seçenek ise online mağazalardır. İnternet üzerinden ürün satışı yapan online mağazalardan birçok ürünü piyasa fiyatlarının oldukça altında almak mümkündür. Şal modellerinin alınabileceği mağazalardan bazıları şunlardır: HızlıAl, 7/24 Tıkla, Gitti Gidiyor, Divas, Mor Takı, Yeni Çarşım, Evoria, Roman, Akay, Matraş, Kayra, Matmazel, Migros, Silk&Cashmere, Miu Miu, Yargıcı, Harvey Nichols, Accessorize, YKM, Aker, Pierre Cardin, Boyner.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Pastel
  • Matmazel
  • Roman
  • Kayra
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları