Şagi Halı Modelleri: Kaşmir ve Düz Modellerde İndirim Fırsatları

Şagi Halı Modelleri: Kaşmir ve Düz Modellerde İndirim Fırsatları Galeri

Şagi halılar parlak, uzun ve kadife gibi yumuşacık tüyleri ile tüm evlerde kullanılmaya başladı. Bu ürünler alışılagelmiş klasik ürünlerden çok farklı desenleri ve dokuması ile farkını hissettiriyor. Dokuma sırasında kullanılan ipler bükümlü ya da düz olan bu ürünlerin havları 3 ile 5 cm arasında oluyor. Bu da ürüne modern bir post görünümü kazandırıyor. Yüksek havları nedeni ile direk üzerinde oturulduğunda zemin hissedilmiyor. Bu yüzden de ısı yalıtımı oldukça iyi.

Markaların Şagi Halı Modelleri

Markaların Şagi Halı Modelleri

Her markanın bu tarz ürünü bulunuyor. Kaşmir birbirinden güzel ve farklı tarzı ile Türkiye’nin en en kaliteli ürünlerini satıyor. Birbirinden değişik koleksiyonları ile evlerde odaları süsleyen ürünlerin marka yüzü de ünlü sanatçı Sibel Can. Marka sanatçının adıyla hazırladığı Simli Sibel koleksiyonu en az sanatçı kadar ihtişamlı ve güzel. Modern tarzda ve eğrilerle oluşturulan koleksiyondaki ürünler %50 polyester, %10 metalik sim ve %40 polipropilen ipliklerden dokunmuş. Ünlü modacı Dice Kayek’in hazırladığı koleksiyonda modern ve 3 boyutlu ürünler bulunuyor. Antrasit, siyah ve beyaz renklerin kullanıldığı bu şık ve modern ürünler evleri yeniden yaratacak tarzda. Fines Exclusive koleksiyonu simli, 50mm hav yüksekliği olan modern tarzda tasarlanmış ürünler. 40mm hav yüksekliği bulunan ürünler Capri koleksiyonunun desenleri geometrik çizgilerden oluşmuş. %55 polyester, %45 polipropilen iplikten üretilmiş. Tüm koleksiyonları birbirinden şık ve modern olan markanın Butik koleksiyonunda modern çiçekler ürünleri süslüyor.Disney serisi çocuklara özel hazırlanmış. Çizgi film kahramanlarının dokunduğu ürünler çok renkli ve modern. 3 boyutlu hazırlanmış ürünler kaymaz jel tabanlı. Atlantik markasının 3B ve Soll koleksiyonu renk ve desenleri ile çok sade. 160x235 ve 120x180 ölçülerinde üretilen modellerin beyaz zemin üzerine kahve siyah desenleri bulunuyor. Saray simli, sahil, şönil ve trend koleksiyonlarını bu ürünler oluşturuyor. Gültekin markası bu ürünlerde polyester iplik kullanmış. Türkiye’nin sayılı markaları arasında yer alan Padişah popüler, leather, style, lux ve esinti koleksiyonlarını hazırlamış. Lux koleksiyonu bükümlü bukle, velur ipeksi polyester ve şönil ipliklerle dokunmuş. Özel tezgahlarda dokunan ürünlerin hav yüksekliği 30 mm. Styl koleksiyonunda yer alan ürünlerin hav yüksekliği 50 mm, kullanılan iplikler ise ipeksi görünümlü polyester ve polipropilen. Bir diğer kaliteli marka Padişah. Dünya standartlarına uygun tezgahlarda dokunan ürünlerin hav yüksekliği 50 mm. Dinarsu'nun dairesel çzigilerle tasarlanmış ürünleri de farklı renkleri ile dikkat çekiyor.

Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlerde zeminleri kapatan, ısının muhafaza edilmesini sağlayan ve estetik açıdan daha güzel görünüm sağlayan bu ürünleri nasıl seçmek gerekiyor sorusu çoğu kişinin karar vermesini zorlaştırır. Öncelikle bütçe gözden geçirilmelidir. Ürünün kullanım süresin de önemlidir. Uzun süre kullanılacak ürünler daha kaliteli, dayanıklı dolayısıyla daha pahalı, kısa süreli kullanılacak ürünler ise daha az dayanıklı ve uygun fiyatlıdır. Sonrasında kullanılacağı alanın özelliği göz önüne alınmalıdır. Koridor, antre ve salon gibi aile bireylerinin çok zaman geçirdiği alanlardaki ürünler daha çabuk yıpranır. Bu yüzden burada kaliteli ve dayanıklı ürünler kullanılmalıdır. Oturma odası, yatak odası, bebek ve çocuk odalarında ise antibakteriyel, leke tutmayan ve hav uzunluğu fazla olmayan ürünler seçilmelidir.

Şagi Halı Modellerini Satan Online Mağazalar

Şagi Halı Modellerini Satan Online Mağazalar

Padisah.com kendi markasının ürünlerini online satıyor. Ürünlerin tüm çeşitleri mağazada bulunabilir. Merinos.com’da kendi ürünlerini zaman zaman yaptığı indirimlerle sunuyor. Evimister.com, Evmanya.com'da şagi ürünlerini indirim fırsatı ile sunuyor.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Evimister
  • Evmanya
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları