Saç Bakımı: Saç Bakım Ürünlerinde İndirim Kampanyaları Burada

Saç Bakımı: Saç Bakım Ürünlerinde İndirim Kampanyaları Burada Galeri

Günümüzde bir çok kadın ve erkek saçların dökülmesinden, kırılmasından, yağlanmasından gibi bir çok sorunlardan şikayetçidir. Buna alınması gereken önlem düzenli bir şekilde saç bakımı yapılmasıdır. Saçların pırıl pırıl sağlıklı olması için bir çok doğal yöntem mevcuttur. Öncelikle sağlıklı bir saça sahip olmak için sürekli bir şekilde saç yıkanmalıdır. Normal bir saç haftada en az 2 kere yıkanmalıdır. Saç bakımı için bir profesyonel ile çalışmakta işe yarar. Ama evde de birçok yöntemle bakım yapılabilir ve güçlü saçlara sahip olunabilir.

Saç Bakımı Yöntemleri

Saç Bakımı Yöntemleri

Normal bir saç haftada en az 2 kere yıkanmalıdır. Yağlı saç ise haftada 4 veya 5 kere yıkanmalıdır. Saçlar yıkandıktan sonra temiz su ile durulanmalı ve yumuşak bir biçimde taranmalıdır. Saç kurularken vücut havlusu değil yumuşak bir baş havlusu kullanılmalıdır. Saç kurutma makinesi de kullanılabilir fakat saça yakın tutulmamalıdır. Çünkü saçı ve deriyi tahriş edebilir. Saç sağlığı için en önemli madde şampuan dır. Bu nedenle şampuan seçimine dikkat etmeli ve niteliksiz ve piyasada bilinmeyen şampuanlardan kaçınılmalıdır. Birçok doğal karışımla da saçlara güzel bir görüntü ve güç verilebilir. Sirkeli suyla saç yıkanması saçın rengini korur ve parlaklık sağlar. Saç için önemli bir bitki olan sarmaşık saça birkaç karışımla birlikte sürüldüğünde oldukça faydalıdır. Kepekli bir saç sık sık ılık suyla yıkanmalı ve kereviz suyuyla arada bir yıkanırsa kepek oluşumuna engel olabilir. Birçok kişinin bildiği gibi zeytinyağı ve badem yağı karışımı yada ayrı ayrı kullanımı saç için iyi bir karışımdır. Bu karışık krema şekline getirilerek saça ve saç diplerine yumuşak ve oval hareketlerle uygulanır. Karışım saça uygulandıktan sonra nemli bir baş havlusuyla 2 yada 3 saat bekletilir ve daha sonra bol su ile yıkanır. Bu yöntem her türlü saç rahatsızlığına iyi gelir. Saç bakımı özellikle bayanlar için estetik açıdan çok önemlidir. Bu nedenle bayanlar her gece yatmadan önce saçlarını taramalı ve adeta bir terapi gibi hissedilmelidir. Bu sayede saçtaki elektriklenme ve gün boyunca oluşan toz ortadan kalkar. Buda bir bakım yöntemidir. Kepekli bir saç yıkanırken sıcak su ile değil ılık su ile yıkanmalıdır. Bu tarz ufak belkide önemsenmeyecek ayrıntılar saç bakımında çok önemli rol oynar. Bakım için yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerin dışında bir çok karışım yada saç bakım yöntemi vardır.

İndirimli Saç Bakım Ürünleri ve Online Alışveriş

Saç bakımı yöntemlerinin dışında kullanılan ve yararlı olan birçok saç bakım ürünü bulunur. Saç kremi ve şampuan, saç boyası, saç şekillendirici, saç renklendirici, saç maskesi, saç bakım losyonu, doğal saç bakım jölesi, saç bakımı yağı gibi birçok ürün saç bakım ürünü olarak nitelendirilir. Bu ürünler birçok online mağazada kampanya ve avantaj dahilinde bulunabilir. Örnek verecek olursak Zidaya, Yeni Çarşım, Balerin Kozmetik sitelerin en başında gelmektedir. Ayrıca Hepsiburada, Sacürünleri, Eczaonline, Botanik, Gittigidiyor gibi mağzalarda bulunur. Saç sağlığı çok önemlidir, bu nedenle bir hekim eşliğinde bütün bunlar yapıldığı taktirde verim alınabilir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • GittiGidiyor
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları