Saç Bakım Maskeleri: Ünlü Markaların Bakım Maskelerinde İndirimler

Saç Bakım Maskeleri: Ünlü Markaların Bakım Maskelerinde İndirimler Galeri

Saç maskeleri; saça canlılık veya nem kazandırmak, saçları beslemek, dökülmesini engellemek, parlaklık, yumuşaklık ve esneklik vermek, kolay şekillendirme gibi pek çok amaca hizmet eden saç bakım ürünleridir. Çoğu zaman yardımcı ürün gibi gözükseler de saça sağlık kazandırırlar ve tek başlarına da büyük etkiler gösterirler. İdeal saç bakımının şüphesiz ki olmazsa olmazlarından biri de saç maskeleridir. Bugün ileri teknoloji ve içeriklerle üretilen kozmetik ürünleri, saç bakımında şampuan, saç kremi ve bakım maskesini üçlü bir ayrılmaz parça olarak bir araya getirmektedir. Doğal içerikli ürünler üreten markalar da, zengin çeşitleriyle saç maskesi çeşitleri üretmektedirler.

Saç Maskesi Çeşitleri Ve Kullanım Şekilleri

Saç Maskesi Çeşitleri Ve Kullanım Şekilleri

Çabuk kırılan, nemini yitirmiş, cansız ve matlaşmış saçlara canlılık kazandırmak için tercih edeceğimiz birçok çeşit saç maskesi vardır. Önemli olan saç tipimizi iyi anlamak ve saç tipi ile uyumlu maskeler kullanmaktır. Örneğin, ince telli ve çabuk yağlanan saçlara yağ içeriği yüksek olan saç maskeleri önerilmemektedir. Bunun aksine; kuru, yıpranmış kalın telli saçlara saça nemini ve canlılığını kazandırmak için bitkisel yağ içeriği yüksek, bol nem sağlayan içeriği olan saç maskeleri uygulandığında doğru sonuçlar alınır. Genellikle saç dökülmelerini de engellemek için saçlara bitkisel saç maskeleri uygulanır. Saç dersinde kan dolaşımını hızlandırmak için biberiye, taze nane, ısırgan gibi bitkilerin etken olduğu bitkisel saç bakım maskeleri olduğu gibi, saça nem ve parlaklık kazandırabileceğiniz; keratin, değerli bitkisel yağlar, bal, arı sütü, çeşitli bitkiler, meyve proteinleri ve besleyici ve onarıcı kompleksler içeren kremsi formda saç maskeleri de vardır. Ayrıca boyalı saçlar saç maskesi uygularken UV filtresi ve boya koruyucu maddeler içeren bakım maskelerini tercih etmelilerdir. Saç maskeleri uygun tarifler ile evde de hazırlanabilir. Tek kullanımlık paketlerde veya özel kutularda satılırlar. Sağlıklı saçlar için saç derisinin beslenmesi çok önemlidir. Saç maskeleri genellikle saçın tümüne uygulanır, saç derisine fraksiyon yapılır bir süre bekletilip durulanınca iyi etki gösterir. Günlük kullanabileceğiniz ürünler olduğu gibi, ayda veya hafta bir iki kez uygulayabileceğiniz maske çeşitleri de vardır. Kimileri saçta bir gün bekletilirken, kimileri kısa sürede durulanır, kimileri ise ısı ile aktif olur ve güneş veya fön makinesinden yararlanarak kurutulabilir. Seçenek çok olduğu gibi, önemli olan bu seçenekler arasından doğru ürünleri tercih edebilmektir.

Saç Maskesi Üreten Ünlü Markalar

Saç Maskesi Üreten Ünlü Markalar

Saç maskeleri dünyada bir çok kozmetik devi firma tarafından üretildiği gibi, doğal içerkli ürünler sunan Kiehl’s,L’occitane, The Body Shop, Lush ve Burt's Bees gibi markalar tarafından da başarıyla üretiliyor. Saç bakımında öne çıkan markalar arasından L’oreal Elseve, Kérastase, Jhon Freida, James Brown, Organix, Marlies Möller bunlardan başka ülkemizde de yakından bildiğimiz; Dove, Elidor, Pantane ve Gliss gibi markalar saç bakım maskelerini üretiyorlar. Ayrıca eczanelerde de bulabileceğiniz; Otacı, Bioderma, Dermalogica, Ducray ve Novocrin gibi markalarında bakım maskeleri bulunmakta.

Saç Bakım Maskelerinde Ünlü Markaların Kampanyaları Ve İndirim Fırsatları

Bakım maskelerinde ünlü markaların ürünlerini; Watsons mağazaları, Sevil Parfümeri, Tekin Acar Kozmetik ve Dougles gibi kökleşmiş kozmetik marketlerden, YKM ve Boyner mağazalarının kozmetik reyonlarından, parfümerilerden ve eczanelerden satın alabilirsiniz. Bu tercihlerinizi internet üzerinden yapacağınız alışverişlere yönlendirdiğinizde ise, sizi özel indirimli fırsatlar ve kampanyalar bekliyor! Artık kozmetik alışverişlerinizi online yoldan yaptığınızda; ünlü markaların saç bakım ürünleri ve maskeleri size özel kargo seçenekleri, kişiye özel indirim fırsatlarını yakalayabilmeniz mümkün. Online alışverişte bakım maskelerine, Balerin Kozmetik, Luxybox, Eczanemizde, Gittigidiyor ve Ziyada gibi güvenli alışveriş sitelerinden ulaşabilir; Markafoni, Limango, Markalimo gibi online alışverişte büyük indirimler ve kampanyalar sunan fırsat sitelerinden sahip olabilirsiniz. İnternet üzerinden satın aldığınız çoğu üründe olduğu gibi, kozmetik ürünlerde de anlaşmalı kredi kartlarına yapılan taksit imkanlarından faydalanabilmeniz mümkün.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Lush
  • The Body Shop
  • Markafoni.com
  • Watsons
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları