Rubik Küp: ve Zeka Oyun Setleri İndirimli Fiyatla Online Alışverişte

Rubik Küp zeka gelişiminde büyük rol oynar Galeri

İnsan beyninin en aktif olduğu yılların çocukluk dönemleri olduğu birçok araştırma ve bilim adamı tarafından kanıtlandı. Bütün bu araştırmalar gösteriyor ki beyin özellikle çocukluk yıllarında gelişmeye çok müsait, ortalama yaşlardaki insana göre 8-10 kat daha hızlı çalışıyor. Bunun bilincinde olan ebeveynler çocuklarına özellikle zeka geliştirici oyuncaklar seçerek beyin gelişimine büyük katkı sağlıyor. Bu zeka geliştiren oyuncakların başında da şüphesiz Rubik küp (Zeka Küpü) gelmektedir. Hareketli yüzeylerden oluşan ve çoğunlukla plastikten yapılmış olan bu küpler, insan beynini geliştirmek ve beyin jimnastiği yaptırmak amacıyla kullanılmaktadır. Dünyada en çok satılan oyuncak olarak bilinen bu küp özellikle çocuklar için ailelerin vazgeçilmezi olmayı başarmıştır. Zeka küpünün küçük, orta, büyük, en büyük şeklinde boyutu yani hareketli yüzey sayısı arttıkça zorlaşan türleri bulunmaktadır. Farklı boyutlarda olması dolayısıyla her yaştan kesime hitap eden bu oyuncak daha iyisi çıkana kadar her yaşa uygun ve faydalı en iyi oyuncak olma özelliğini sürdürmeye devam edecek.

Rubik Küpünün Faydaları

Rubik Küpünün Faydaları

Rubik Küpü'nün faydalarının başında insanların zihinsel potansiyelini açığa çıkarmak gelmektedir. Ayrıca zihin fonksiyonlarını sürekli açık tutan bireylerde beynin çabuk düşünmeye ve hızlı karar vermeye yarayan lobunu geliştirir. Kişilerin dikkati artar, daha hızlı konsantre olurlar. Analitik düşünme sayesinde olaylara karşı akıl yürütür ve doğru sonuca en hızlı yollardan ulaşır. Rubik küp ile uğraşan kişiler kendini ve yeteneklerini daha iyi keşfetmesini sağlarken olaylara şüpheci yaklaşma yetisi edinir ve ezberci zihniyetten uzaklaşır. Düşünen, sorgulayan ve çözümleyen bireylerin yetişmesini sağlayan bu küp kişinin yaratıcı tarafını da ortaya çıkarır. Kısaca bu küpün insan zekasına faydaları yazmakla bitmeyecek kadar fazla. Böyle bir oyuncak ile zaman geçiren çocukların gerek sosyalleşme gerek kazanma hırsı sayesinde hayatta daha başarılı olacağını kestirebilmek pek ala mümkün. Sadece çocukların değil, tüm insanların özellikle boş vakitlerini çözmeye çalışarak geçirmesi o boş vakti en iyi şekilde değerlendirmenin yollarından biridir.

Zeka Oyun Setlerine Online Alışveriş Yolu İle Sahip Olmak Çok Kolay

Rubik Küp ve türevi zeka oyun setlerine ulaşmanın en kolay yolu online alışveriş siteleri aracılığı ile satın almaktır. Online sitelerde satılan zeka geliştirici bu oyuncaklara çok uygun fiyatlardan sahip olabilirsiniz. Mağaza mağaza dolaşmak zorunda kalmadan kolaylıkla çok daha uygun fiyata online sitelerden sahip olacağınız zeka oyun setlerini satın aldıktan sonra verdiğiniz paraya değdiğini göreceksiniz. Özellikle dünya üzerinde ilk çıktığı yıllarda 300 milyondan fazla satılan Zeka Küpüne sahip değilseniz hiç beklemeden hemen bir online alışveriş sitesinden uygun fiyata sahip olmalısınız. Bilinenin aksine piyasa fiyatından çok daha uygun fiyatlara online alışveriş sitesinden temin edeceğiniz bu zeka geliştiren oyuncaklar hem aile üyelerinize hem de sevdiklerinize çok faydalı bir hediye olacaktır. Artık hemen hemen bu küpü çözmeyenin kalmadığı bu günlerde fenomen haline gelmiş Rubik Küpünü arkadaşlarınıza oranla daha hızlı çözmenin keyfi ve zihin gelişiminize sağladığı sayısız fayda ile en sevdiğiniz eşyalar arasındaki yerini alması çok muhtemel.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları