Romatizma Kremi: Ağrı Giderici ve Orjin Kremlerde İndirimli Fiyatlar

Sağlık ve Yaşam Galeri

Sağlık, yaşamımızın vazgeçilmez hazinesidir. İnsanın mutluluğu sağlıklı olmasından geçmektedir. Sağlıklı olmak anne karnında başlayan bir olgudur. Birçok hastalığın kökeni kalıtsal olmaktadır. Anne ve baba bu konuda bilinçli olmalıdır. Dünya Sağlık Örgütü, sağlığı “bedenen ve ruhen tam bir iyilik hali içinde olmak” olarak tanımlamaktadır. Giderek artan sanayileşme, sağlıksız beslenme, sigara, alkol gibi maddelerin kullanımı ve ailesel genetik yatkınlık yaşamı olumsuz etkilemektedir. Günümüzde birçok hastalık gruplarında farklılaşma ve çoğalma görülmektedir. Daha mutlu, keyifli, huzurlu bir hayat için beden ve ruhsal sağlığımıza dikkat etmemiz gerekmektedir. Ağrı ve acının yüksek seyrettiği hastalık, kişinin yaşam standartlarını olumsuz olarak etkilemektedir.

Romatizma Kremi ve Tedavisi

Romatizma Kremi ve Tedavisi

Romatizma; kas, eklem ve kemiklerin bağ dokularında meydana gelen ağrı, şişlik, hareket etmede zorlanma ve deformasyonla ifade edilebilir bir hastalık grubudur. Kronik seyirli, ilerleyici ve bütün sistemi etkileyen bir hastalıktır. Özellikle kaslar ve eklem çevresinde görülür. Ağrı, şişlik, sabah ağrıları, uzun süre aynı pozisyonda eklem katılığı hastalığın belirtilerindendir. Hastalığın birçok çeşidi bulunmaktadır. İltihaplı ve iltihapsız romatizma diye iki çeşide ayrılmaktadır. Kireçlenme olarak bildiğimiz boyun, sırt, bacak, kol gibi yumuşak dokularda gördüğümüz eklem hastalığı, iltihabı olmayan hastalık çeşididir. Göz, kol, kalp gibi organlarımızda iltihaplanmayla görülen ise iltihaplı romatizma hastalığıdır. Hastalığın en belirgin özelliği ağrı ve acılı olmasıdır. Hastalığın oluşumunda genetik yatkınlık ve enfeksiyon büyük önem taşır. Her hastalıkta olduğu gibi bu hastalıkta da erken tanı ve tedavinin önemi büyüktür. Hastalığın ilerleyen evrelerinde eklemlerde şekil bozukluğu ve sakatlıklar oluşmaktadır. Tedavide amaç, hastanın yaşam kalitesinin üst düzeyde tutulmasıdır. Hastalığın kesin nedeni bilinmemekle beraber genetik yatkınlık, çevre şartları ve enfeksiyon önemli rol oynamaktadır. Yaş ile ilgisi bulunmamaktadır. Her yaş grubunda bu tür hastalıklar görülebilmektedir. Kadınlarda görülme sıklığı erkeklerden daha yüksek olmaktadır. Hastalığın ilerlemesiyle tedavide yenilikler artmaktadır. Hasta ve hastalığın seyrine göre hekim tedavi planı uygulamaktadır. Bu hastalıklarda amaç bölgedeki acıyı ve ağrıyı hafifletmek. Bunun için ağrı kesiciler ve antienflamatuar ilaçlar kullanılmaktadır. Bu ilaçlar arasındaki romatizma kremi ağrının hafifletilmesinde ve ödemin giderilmesinde kullanılmaktadır. Romatizma kremleri sürülerek tatbik edilen preparatlardır. Deri yoluyla kolayca emilir. Kas romatizması, lumbago, omurga ve eklemlerde görülen rahatsızlıklarda rahatça kullanılır. Sürüldüğü yerdeki deride kızarıklık ve yanma hissi vermektedir. İlaç kullanımı kesildikten sonra etki hızla kaybolmakta. Dairesel hareketlerle masaj yapılarak sürülmektedir.

Orjin Krem ve Online Satış

Doğal bir ürün olan Orjin kremin içerisinde nane, kekik, susam gibi bitkilerin yağları bulunmaktadır. Romatizma kremi ağrılı bölgeye masaj yapılarak sürülmektedir. Kas üzerinde rahatlatıcı ve gevşetici etkisi bulunmaktadır. Açık yaralarda kullanılmamaktadır. Doğal bir ürün olduğundan gebe kadınlarda kullanılmaktadır. Romatizma kremi günde iki kez sürüldüğünde omuz, boyun, sırt, kol, diz, bacak ağrılarına iyi gelmektedir. Migren ağrılarına da yararlı olmaktadır. Ürün doğaldır herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ürün online alışveriş sitelerinde satılmaktadır. www.orjin.gen.tr sitesinde kremin birden fazla alımında özel indirimli fiyatlar ve kredi kartına taksit imkânı sunulmaktadır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları