Roman Kitapları: En Çok Okunan Romanlarda İndirimli Online Fiyatlar

roman Galeri

Okumanın yararları saymakla bitmez. Zihni açmanın yanında düşünce yeteneğini geliştirir, yaratıcılığı artırır, stresi azaltır, dünyaya bakış açısını ve belki de en önemlisi hayal gücünü geliştirir. Okuyan insan doğal olarak okumayana göre çok daha bilgili ve başarılı olur. Bunun aksi düşünülemez. Peki ne okur insan? Hangi türler okunmak için tercih edilir? Derlemeler, şiirlere yer veren yapıtlar ve yemek kitapları gibi mi? Çeşit çeşit türleri bulunur. Fakat belki de insanın bu sayılanlardan hepsinden daha çok severek okuduğu tür romanlardır. Daha önce olagelmiş veya gelecekte olma olasılığı olan olayları ve insanları anlatan uzun yazılar olarak tanımlanabilir. Bu türün ilk örneklerine ise 16. yüzyılda Fransa'da rastlanır.

Çeşitleri ve En Çok Okunanlar

Çeşitleri ve En Çok Okunanlar

Roman kitapları çeşitlerinin içinde bulunduğu, ait olduğu akıma göre realist, naturalist, polisiye gibi isimler alırlar. Bunun yanında özellikle toplumumuzda çok okunduğu bilinen aşk romanları vardır. Ya da toplumsal sorunlara değinen toplumsal yapıtlar. Tam aşk olmasa da fantastik türler de vardır tabi. Tüm bu türlerde yaşanan olaylar ayrıntılarıyla okuyucuya anlatılır, ayrıntılı betimlemelerle okuyucunun olayın içindeymiş gibi hissedilmesi sağlanır. Okuyucu okuduğunu anlamalıdır, kelimelerden satırlardan keyif almalıdır, heyecan duymalıdır. Çoğu zaman hayal edebilmelidir okuyucu. Akımlara göre sıraladığımız bu türleri konularına göre de sıralayabiliriz. Tarihsel roman kitapları bu türlerden biridir. Bundan başka macera ve sosyal roman kitapları da bu gruba girer. Romanlar çağımızda çok önemli bir yere sahiptir ve çok okunurlar. İmkanı olan her kişi kendi tarzına göre bir kitap mutlaka bulur ve okur. Çok fazla sayıda insan tarafından okunanlar doğal olarak en çok okunanlar listesine girer. Çok okunan yapıtların hepsi aynı tür değildir. Farklı türlerdekiler en çok okunanlar arasında yer alabilir. Örneğin Şemspare adlı roman ve Küçük Mucizeler Dükkanı bir başka türden eserlerdir. Boyalı Kuş da bir başka tür. Her türden yapıtlar tercih edilebiliyor ve çok okunan olabiliyor. Fakat doğal olarak bazıları insanlar tarafından daha etkileyici bulunuyor ve diğerlerinin önüne geçebiliyor. Bunda reklam yapılması olduğu kadar bir yapıtı seven birinin bunu arkadaşlarına tavsiye etmesi ve o insanın da bir başka arkadaşına anlatmasıyla eserin adının duyulması durumu da söz konusu.

En Çok Okunan Roman Kitaplarında İndirimli Online Fiyatlar

Bazı eserlerin diğerlerine nazaran daha çok okunması normaldir. Özellikle eser ilgi çekiciyse, etkileyiciyse insanı ele geçirir. Onu kendine bağlar. Aslında bu türü okumak bir süre sonra tutkuya da dönüşebilir. Bir süre sonra yapıta bağımlılık kazanıldığı için sürekli yeni eserler okunmak istenir ve bu türde eserler almak için alışverişe çıkılır. Aslında buna hiç gerek yok. İnternet üzerinden de sevdiğiniz türde yapıtları elde etmenin yolu var. Dışarı çıkıp alışveriş yapmaktan çok daha kolay. idefix.com, maxkitap.com ve kitapyurdu.com adlı internet sitelerine girdiğinizde şaşırtıcı fiyatlara istediğiniz eserleri satın alabilirsiniz. İndirim ve taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz. Artık okumak çok daha kolay!

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Roman
  • Kitapyurdu
  • idefix
  • Maxkitap
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları