River Island

River Island Galeri

Marka 1948 yılında Londra'da kurulmuştur. Bernard Lewis tarafından küçük bir dükkan ile faaliteye geçen firma, uzun bir geçmişe sahiptir. İngiltere menşeili marka, bu ülkedeki en popüler giyim markalarından. River Island bu ismi almadan çok önce farklı Orta Doğu ülkeleri ve Türkiye'ye de satış yapmakta idi. Marka son ismini alana kadar bir çok isim değiştirmiştir. Bunlar sırası ile; Lewis Seperates, Chelsea Girl ve Concept Man'dir. Yukarıdaki ülkeler dışında marka, son ismini alana kadar Polonya, İrlanda ve Singapur'a da satış yapmıştır. Şuanda yedi farklı coğrafyada mağazaları bulunmaktadır. Bu ülkeler; İngiltere, İrlanda, Kuzey İrlanda, Polonya, İskoçya ve Galler'dir. River Island Türkiye'deki mağazalarını kriz nedeni ile kapatma kararı almış ve River Island Türkiye Online Alışveriş sitesi de henüz hayata geçirilmemiştir ancak marka, online sitesi aracılığı ile Türkiye'ye teslimat yapmaktadır.

River Island Türkiye Mağazaları

River Island Türkiye Mağazaları

Markanın ürün yelpazesi oldukça geniştir. Moda deyince akla gelen hemen hemen her ürünü satmaktadır. Ayakkabıdan takıya, aksesuardan giyime bir çok ürünü 50 yılı aşkın tecrübesi ile kadın, erkek ve gençlere sunuyor. Marka daha ayrıntılı olarak; giyim, el çantası, cüzdan, aksesuar yani şapka, saat, güneş gözlüğü, kemerler, ayakkabı, çizme gibi ürünleri pazarlamaktadır. Modada fark yaratan çizgisi, her sezon yenilenen River Island koleksiyonlarında ilk göze çarpanlar şey. Markanın resmi sitesine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Marka ürünlerini dört ana kategoride satmaktadır. Bunlar, kadın, erkek, genç kız ve genç erkek şeklindedir. Bu ana kategoriler dışında, çocuk giyim markası olan ''Boys & Girls''un da sahipliğini yapan şirket bu marka ile de oldukça ünlüdür.

Online Alışveriş Seçenekleri

Markanın resmi sitesi River Island Türkiye'ye de teslimat yapmaktadır. River Island ürünlerini satın almak için markanın resmi sitesine buradan bağlanabilirsiniz. River Island Türkiye alıcılarının, siparişini verdikleri ürünler 5 gün içerisinde ulaşır. Kargo bedeli 8 £'tur. Şirket bir aile şirketidir ve kreasyonlar şirket içinde çalışan tasarımcı takımları tarafından tasarlanmaktadır. Muazzam ve kendine özgü tasarımları ile River Island dünyanın dört bir yanından müşterilere sahip ve özgün tasarımlarını alıcılarına sunmaya devam ediyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları