Rimel: En Çok Tercih Edilen Rimel Markaları ve Kullanıcı Yorumları

Rimel: En Çok Tercih Edilen Rimel Markaları ve Kullanıcı Yorumları Galeri

Doğru uygulandığında insanın yüz ifadesini dahi değiştirebilen, bakışları daha anlamlı ve gözleri yüzünüzün odak noktası haline getiren küçük bir mucize desek, pek de abartmış olmayız aslında. Günlük ya da özel günler için, sade ya da abartılı, hangi şekilde makyaj yapıyor olursa olsun rimelin, her kadının güzellik reçetesinde başı çektiği su götürmez bir gerçek.

En Popüler Rimel Markaları ve Çeşitleri

En Popüler Rimel Markaları ve Çeşitleri

Tartışma ve tavsiyelere konu olan belli başlı markalar ve ilgili ürünlerine hepimiz biraz aşinayız aslında. En çok tercih edilen ürünlerin arasında uygun fiyatlı olanlardan Loreal, Max Factor ve Maybelline başı çekerken, biraz daha yüksek fiyatlı ve daha lüks olarak tasvir edilen Lancome, Chanel, Helena Rubinstein, Estee Lauder ve Cristian Dior ise kendi ürün grupları içerisindeki popülerliklerini sürdürmeye devam ediyorlar. Öne çıkan uygun fiyatlı rimeller arasında: Max Factor markasına ait 3 kat güçlü etkili, dolgunluk kazandıran 2000 Calori ve %400’e kadar hacim verme vaadinde bulunan Masterpiece, Loreal’ de hacim, uzatma, kalınlaştırma ve kıvırma ile 4 boyutlu bakış etkisi yarattığı söylenen Lash Architect 4D, Maybelline’ de her teli ayrı ayrı renklendirirken 8 kat dolgunluk veren The Falsies Volum’ü saymak mümkün. Biraz daha pahalı olan gruptaysa: özel koni biçimli fırçasıyla kıvrımlı ve ayrılmış kirpiklere sahip olmanızı sağlayan Hypnose ve yoğun siyah etki vererek daha derin bakışlar yaratmayı amaçlayan Hypnose Drama, Lancome markasının öne çıkan ürünleri olurken, sonsuz uzunluk ve kıvrım mottosuyla kahveden yeşile hatta mor renk seçeneğine kadar seçim şansı yaratan Chanel, Sublime ve Exceptionelle ile öne çıkıyor. Bir diğer popüler marka olarak Dior da Diorshow 360’daki ekstra balmumu katkısı ve 360 derece dönebilen fırça yapısıyla mükemmel kıvrım, uzunluk ve hacim sahibi kirpiklere sahip olma şansı yaratıyor.

Rimel Kullanımına Dair Kullanıcı Yorumları ve Bilinmesi Gerekenler

Rimel Kullanımına Dair Kullanıcı Yorumları ve Bilinmesi Gerekenler

Öncelikle, kirpiklerinizin, dolayısıyla da gözlerinizin ve hatta ifadenizin nasıl görünmesini istediğinize karar vermelisiniz. Çoğu kadın forumundaki tartışmalardan ve online alışveriş sitelerindeki kullanıcı yorumlarından da anlaşılacağı üzere, bazısı uzun ve birbirine temas etmeyen kirpikleri olmasını isterken, bazılarıysa gür ve hacimli görünmesini tercih ediyor. Bunun içinse, hem ürünleri yakalamak istediğiniz etkiye göre seçmeli, hem de doğru uygulama şekillerini bilmelisiniz. İnternetteki sürüş teknikleri üzerine hazırlanmış bir çok yardımcı video da izlenip, uygulanabilir. Genel olarak siyahı tercih eden büyük bir kitlenin haricinde bir kısım kişiyse mavi, yeşil, mor gibi renkleri de deniyor. Yine saç ve beden rengine daha uygun bulduğu için kahve tonlarında ürünler tercih edenler de en az siyah kullananlar kadar fazla görülüyor. Bu renk skalasındaki farklı tercihler de dikkat edilebilecek hususlardan bir diğeri. Ten ve göz rengimize göre illaki siyahla değil, farklı renklerdeki rimellerle de istediğimiz gibi bir etkiye ulaşabileceğimize dikkat çekiyorlar. Bazen derin bir bakış için, bazen kışkırtıcı, bazense sadece günü kurtarması için kullanılabiliyor. Kimisi sıvı yoğunluğu Lancome’daki gibi fazla olan ürünleri daha iyi bulurken, kimiyse Loreal, Maybelline, Max Factor gibi daha katı yapılı olanları kullanmayı tercih ediyor. Bittiğindeyse, fırçayı temizleyip daha sonra kaş ve kirpiklerinizi tarayabileceğiniz yönünde küçük bir öneriyi ise göz ardı etmemek lazım. Yine seçim konusunda, gözlerinizin alerjik olup olmamasına göre tercih yapmaya çalışmanız sağlıklı bir öneri olarak kabul edilebilir. Suda akmayan rimellerin ise, akma yapmayacağını fakat makyaj temizleme ürünleri haricinde gözünüzden çıkmayacağını da unutmamakta fayda var. Fırça yapısını inceleyerek, istediğiniz etkiyi yaratan ürünü bulmanız da daha kolay olacaktır. Kıvrık uçlu olanlar, ince yapılılar ya da kalın ve sık fırçalar, her birinin farklı amaçlara hizmet ettiğini unutmamak gerek.

En Çok Tercih Edilen Rimel Markalarını Bulabileceğimiz Online Siteler

Artık herhangi bir kozmetik markete ya da parfümeriye gitmeden de alışveriş yapma kolaylığına sahibiz. Aradığımız ürünleri Luxybox, Derinmor, Balerin, Vimjo, MissPera, Hepsi Burada gibi online alışveriş sitelerinden kampanyalı olarak ya da taksit ve indirim fırsatlarıyla alabiliyoruz. Üstelik ürün sayfalarındaki kullanıcı yorumlarından genel memnuniyeti ölçebilmek de cabası.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Vimjo
  • MissPera
  • Luxybox
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları