Protein Diyeti: Sağlığınızı Bozmadan Kilolara Elveda Diyip Zayıflayın

sağlıklı diyet Galeri

Günümüzde fazla kilolarından kurtulmak isteyen insanların sayısı hızla artmaktadır. Avrupa`da daha çok görünen obezite rahatsızlığının, ülkemizde de yaygınlaşmaya başlaması ile bu sayı her geçen gün daha da artmaya başlamıştır. Fazla kilolarından şikayetçi olan, hem kadın, hem de erkekler, bu fazlalıklardan kurtulmak için yıllarca değişik yol ve yöntemler deneyerek, mücadele vermektedir. Ne yazık ki büyük bir kısım insan, bu mücadelede başarılı olamayıp denedikleri yöntemlerden vazgeçmişlerdir.

En Güzel Kilo Verme Yöntemi

En Güzel Kilo Verme Yöntemi

Uzmanlar, çağımızın hastalığı olarak tabir edilen obezite ile mücadele için, her gün düzenli olarak spor yapmak ve doğru diyet uygulamayı tavsiye etmektedir. Obezitenin sinsi bir hastalık olduğunu da belirten uzmanlar, birer ikişer alınan kiloların fark edilemeyeceği ve bu şekilde fazla kiloya kadar çıkılabileceğini söyleyerek, kilo problemi olmayan insanların da düzenli spor yaparak vücut indekslerini korumaları gerektiğini eklemektedir. Diyet konusunda ise, bütün uzmanların aynı görüşü bulunmaktadır. Doğru diyet menüsü ve uygulaması ile kilo sağlıklı kilo vermek oldukça mümkün. Pek çok diyet yapan kişinin sıklıkla tekrarladığı hata, hiç yemek yemeyerek kilo vermeye çalışmalarıdır. Bu kişinin vücut sağlığını olumsuz yönde etkileyen, günlük yaşamında zorluklar ile karşılaşmasını sağlayan bir uygulamadır. Diyet yaparken, yememek değil, az ve vücudun ihtiyacı olan besinleri yemek gerekmektedir. Bu tanıma uygun olarak, son zamanlarda kilo problemi yaşayan pek çok kişinin uyguladığı protein diyeti örnek verilebilir. Protein diyeti, vücudun protein ihtiyacını tamamen karşılayarak, kişinin açlık ve halsizlik hissetmeden kilo vermesini sağlayan bir diyettir. Adından da anlaşılacağı gibi daha çok protein ağırlıklı yiyecekler yenilerek yapılan bu diyet, özellikle et ve et ürünleri sevenlerin çok hoşuna giden bir diyettir. Protein diyeti ile, ağır spor yapmadan ve aç kalmadan kolaylıkla, en kısa sürede istediğiniz kiloya ulaşabilir ve siz de daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Protein Diyeti İçin Örnek Menü

Protein Diyeti İçin Örnek Menü

Protein diyeti, et ağırlıklı beslenilerek uygulanan, fazla hareket edilmesi şart olmayan bir diyettir. Özellikle et sevenlerin kolaylıkla uygulayıp memnun kalacağı bu diyet, en fazla bir hafta uygulanmalı ve daha sonra bırakılıp normal beslenmeye geçilmelidir. Ne kadar protein yararlı ve vücudumuzun sağlığı için gerekli denilse de, fazla alındığı takdirde de olumsuz sonuçlara yol açabilir. Protein diyetini siz de uygulayıp kısa süre 3-4 kilo vermek istiyorsanız, bir hafta boyunca, sabah kahvaltısında, bir kase yoğurt ya da iki bardak süt, iki jambon, 100 gram yağsız peynir, 1 meyve ve tatlandırıcılı bir fincan çay içebilirsiniz. Öğlen yemeği olarak ise, 200 gram yağsız balık, 200 gram her hangi bir sebzenin yemeği ve domates, salatalık, marul, havuç karışımı tüketilebilir. Akşam yemeğinde yine aynı şekilde 150 gram et, 200 gram buğulama balık ve 200 gram da haşlanmış sebze yenilebilir. Siz de bu şekilde beslenerek ve fazla hareket etmeden zorlanmadan kolaylıkla kilo probleminden kurtulabilirsiniz. Protein diyetini uygularken en çok dikkat edilmesi gerekenler ise, süresinin bir haftayı aşmaması ve ne fazla hareketli ne de fazla hareketsiz kalınmamasıdır. Bu iki önemli hususa dikkat edilmesi durumunda siz de sağlıklı bir şekilde kilo verip hayallerinizdeki vücuda sahip olabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları