Porselen Makyaj: En Uygun Fiyatlı Makyaj Malzemeleri Burada

Porselen Makyaj: En Uygun Fiyatlı Makyaj Malzemeleri Burada Galeri

Porselen Makyaj bir kadının gündelik görünümünden elbette ki çok farklıdır. Gündelik makyajda genellikle doğal fondöten tonları ve daha doğal malzemeler kullanılırken, bunda daha kapatıcı, daha düz hatlar sağlayan ve daha belirleyici malzemeler kullanılır. Porselen makyajda özellikle cildin düz ve pürüzsüz gibi bir görünüm kazanması için taş pudralar kullanılır. Bu tür uygulama pek doğal bir görünüm sunmadığından günlük kullanıma pek uygun olmayabilir. Ağır, mat ve kalıp gibi görünüm verir. Bu sebeple çoğunlukla sahne, televizyon ve gece kullanımında uygulamakta fayda vardır. Porselen makyajda hafif gölgeler uygulanarak elmacık kemikleri ortaya çıkarılır ve asla allık kullanılmaz. Dikkat edilmesi gereken ana kural, fondöten renginin ten renginden bir ton daha açık olmasıdır. Daha koyu bir fondöten rengi asla pürüzsüz ve berrak etki yaratmayacaktır ve cildinizle aynı renkte bir fondöten de fazla doğal duracağından yine bu etkiyi yaratmaz. Bu oldukça dayanıklı makyaj türü yoğun olmasına rağmen terleme yapmaz ve akmaz. Böylece son derece kalıcı duruşuyla saatlerce güzel kalmanızı garantiler. Bu makyajı nasıl yapabilirsiniz, şimdi ona bir bakalım.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılıyor?

Porselen Makyaj Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle cilt iyice temizlenmiş ve dinlenmiş olmalıdır. Yorgun bir yüzde hiçbir uygulama iyi durmayacaktır. Peeling yaparsanız cildiniz hem ölü derilerden arınır, hem de artıklar ve pütürler ortadan kalkarak yüzünüz porselen uygulamaya hazır hale gelir. Yüze ten renginin bir ton açık rengi bir fondöten uygulanır. Daha sonra mat bir pudrayla bir zemin oluşturulur. Dudaklara da fondöten ver pudra sürülmelidir. Bu ruj için elverişli bir zemin hazırlayacaktır. Daha sonra gözlere geçilir. Gözlere far uygulamadan önce göz altına stick şeklindeki kapatıcı ürünlerden uygulamak bakışları daha belirgin hale getirir. İstenen bir renk far hafifçe göz kapaklarından dışarı taşırılararak yumuşak bir fırça yardımıyla uygulanır. Göz kalemi olmazsa olmaz bir öğedir. Buğulu bir bakış için kaleminizi pamukla hafifçe dağıtmanız yeterlidir. Eyeliner sürülecekse bu da göze uygulandıktan sonra sıra kirpiklere rimel uygulamaya gelir. Eğer istenirse takma kirpik kullanılabilir, bu bakışları daha belirgin hale getirir. Porselen makyajda rimeller genellikle daha yoğun ve kalın tabakalı dokuya sahiptir. Simli ve sedefli far ya da rimel asla uygulanmaz, genellikle mat renk ve tonlar uygulanır. Yanak, alın ve çeneye fondöten renginin bir ton koyusu pudra veya şeftali tonunda hafif bir allık uygulanır. Ruj rengini kırmızı ya da benzeri bir koyu renkte seçmekte fayda var. Bu yüzünüzün beyazlığını, matlığını ortaya çıkaracaktır. Kalıcılığı için bazen sabitleyici ürünler de kullanılabilir, böylece çok kalıcı hale gelir. Dudaklara ruj sürmeden evvel aynı renkte bir dudak kalemiyle çerçevelemenizde yarar var. Bu işlemden sonra rujunuzu sürebilirsiniz.

En Uygun Porselen Makyaj Malzemesi Satan Online Mağazalar

Hepsiburada, Balerin, Zidaya, Gittigidiyor gibi web sitelerinden online alışveriş yaparak porselen makyaj malzemelerini uygun fiyatlara alıp kendiniz evinizde yapmanız mümkün. Online alışverişin keyfini çıkarın!

Beğeneceğiniz mağazalar
  • GittiGidiyor
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları