Polaris Atv: Polaris Off-Road Araçlarda İndirimli Fiyat Fırsatları

Polaris Atv Galeri

İnsanoğlunun normal şartlarda, ulaşmakta zorluk çektiği zorlu doğa, yol ve hava şartlarına sahip yerlere gidebilmesini sağlamak amacı ile ilk olarak askeri birliklerde, daha sonraları da özel şirketler ile imal edilip kullanılmaya başlanan zorlu doğa şartlarına uygun araçlara, atv denilmektedir. Günümüzde artık bu araçlar, ihtiyaç olmaktan çıkmış, tamamen spor amaçlı olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Yol olmayan veya bozuk olan yollarda, normal binek tarzdaki otomobillerin kullanılamayacağı yerlerde, özel teçhizatlar ile donatılarak kullanılmaktadır. Bu araçlar ile kayaların üzerinde, büyük çamurlu arazilerde, inişli arazilerde, yokuş yukarı çıkarken, bataklıklarda ve karlı ortamlarda, off-road yapılabilmektedir. Bütün bunlar yapılırken insanlar, doğaya zarar vermemek için çok dikkatli davranmaktadırlar. Yabancı ülkeler coğrafi yapıları gereğince belirli dallarda veya belirli şartlarda bu sporu yaparken, ülkemizdeki doğa ve fiziki alanların çeşitliliği sayesinde tüm çeşitleri yapılabilmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde araba üreticisi firmalar, insanların bu sporu yapmalarını sağlayacak araçlar üretmeye başladılar. Bu üretim sonucunda birbirinden farklı özelliklere sahip ve kaliteli modeller, bu sporu yapmakta olan tüketicilerin hizmetine sunulmuştur. Bu markalardan off-road da öncü Polaris Atv araçları, Amerika Birleşik Devletleri, Minesota’da kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır.

Polaris Atv Kullanım Alanları Ve Özellikleri

Polaris Atv, özel mühendislik uygulamaları ile her türlü zorlu doğa şartlarında, özel eğitim gerektirmeden her kesimden insanın kullanımına uygundur. Kullanıldıkları arazinin zorluk şartlarına göre bu araçlar, üç farklı gruba ayrılabilirler. Bunlar ilk başlayanlar için 100cc ile 200cc arasında motor gücüne sahip, ilk defa kullanmaya başlayanlar için hafif araçlar, 200cc ile 400cc arasında orta segment ve ağır doğa şartlarında kullanım için 400cc ile 1000cc arasındaki modeller tercih edilmektedir. Ayrıca şehir içinde kullanıma uygun spor modeller ile arazi modelleri diye de ikiye ayrılmaktadır. Spor modellerde viteslidir ve motorun ürettiği gücü lastiklere aktaran zincirlere sahiptir. Bunun sonucunda da motor tarafından üretilen güç direkt olarak lastiklere aktarıldığı için, güç kaybı yaşanmaz ve sürüş keyfi ikiye katlanır. Zorlu arazi şartlarına uyum sağlaması ve ilerlemesini kolaylaştırması için 2x4 ve 4x4 çeker modeller ile en ağır arazi şartlarında, hiç zorlanmadan istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Arazide ilerlerken durmanız gerektiğinde, hiç zorlanmadan ve kullanıcısını tehlikeye düşürmeden durmanızı sağlayan, ön ve arka fren sistemine sahiptir. Ayrıca far, dörtlü uyarı sistemi ve korna da standart olarak bulunmaktadır. Üç kademeli olarak, ileri, geri ve boş şanzımana sahip olan markanın modelleri, en çok tercih edilen off-road araçlarının başında yer almaktadır. Asfalt kullanımında ve zorlu doğa şartlarında kullanmaya en etkili modellerin başında Polaris Atv gelmektedir.

Atv Modellerine Çok Uygun Fiyatlarla Sahip Olabilirsiniz

Off-road denilince ilk akla gelen modellerin başında Polaris Atv gelmektedir. Bu modele, bankaların sunmuş olduğu, sizi zorlamadan ödeyebileceğiniz, geri ödemeli kredi olanakları ile kolayca sahip olabilirsiniz. Daha sonra da tek yapmanız gereken bu muhteşem araç ile doğanın keyfini doyasıya çıkarmak.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları