Platform Topuklu Ayakkabılar: Yeni Sezon Modeller ve Online Satış

Platform Topuklu Ayakkabılar: Yeni Sezon Modeller ve Online Satış Galeri

Ayaklarımız, vücudun bütün ağırlığını taşımaktadır. Bu en ağır görevi üstelenen organlarımıza gereken bakımı göstermemiz gerekir. Ayak sağlığı ve koruma konusundaki en önemli unsur ise ayakkabılardır. Ayakkabı denince akla hemen bayanlar, bayan ayakkabısı denince de hiç şüphesiz ki topuklu ayakkabılar gelmektedir. Peki ne zaman kullanılmaya başlanmış bu topuklu ayakkabılar? Topuklu ayakkabılar ilk önceleri şıklık için değil de işlevselliği açısından üretilmeye başlanmıştır. Örneğin çeşitli meslek grupları ayaklarını yerdeki çamurdan korumak için topuklu ayakkabı kullanmışlar ya da atlılar üzengilerini daha iyi kavrayabilmek için kullanmışlardır. Şıklık için kullanılan ilk topuklu ayakkabının tarihi ise 1533 olarak kabul edilmektedir. O dönemde topuklu ayakkabı kadınlar arasında bir statü göstergesi olarak kabul edilmiştir.

Günümüzde Topuklu Ayakkabı

Günümüzde modern kadının şıklık ve zerafet simgesi haline gelen topuklu ayakkabılar, tam bir çılgınlık seviyesinde satışa sunulmaktadır. Kadınların topuklu ayakkabılara olan düşkünlüğünün nedeni kendilerine duydukları güveni ortaya çıkarma isteğidir. Eğer genetik özellikleriniz arasında uzun boy ve düzgün bacaklar yoksa, topuklu ayakkabılar en yakın arkadaşınız olarak daha özgüvenli adımlar atmanıza yardımcı olacaktır. Renk renk model model topuklu ayakkabıların da kendi arasında çeşit çeşit modelleri vardır. Fakat en fazla tutulanı ve beğenileni platform topuklu ayakkabılardır.

Platform Topuklu Ayakkabılar

Eğer güzelliğinize olduğu kadar rahatınıza da düşkünseniz, tercihiniz kesinlikle platform topuklu ayakkabılardan yana olmalıdır. Platform topuklu ayakkabılar, tabanlarında topukların yüksekliğine oranda eklenen ekstra taban ile ayaklara ekstra konfor sağlamaktadır. 10-15 cm uzunluk sağlayan bu yüksek topuklar, bayanlardaki uzun boy arzusu ve düzgün bacaklara sahip olma isteğini karşılamaktadır. Ön tarafındaki kalın taban ise adımlarımızı daha güvenli atmamızı sağlayarak düzgün bir yürüyüşe vesile olmaktadır. Eğer günboyu ayakta kalmanızı gerektirecek davetlere katılırsanız veya gece dışarı çıkarken kıyafetinizin tamamlayıcısı olarak topuklu ayakkabı seçmek isterseniz platform topuklu ayakkabılar tam sizin içindir. Ancak ekstra yükseklik kazandıran bu yüksek ayakkabılar ayağınızdayken burkulma riskini göz önünde bulundurarak dikkatli adımlar atmanız gerekmektedir.

Platform Topuklu Ayakkabıları Seçerken

Sezonun trendleri arasında yer alan platform topuklu ayakkabılarda renk sınırlaması bulunmamaktadır. Neon çılgınlığı platform topuklara da yansırken, düz siyah bir ayakkabı da her daim kurtarıcınız olmaya adaydır. Kıyafetlere uygunluk açısından çift veya çok renkli ayakkabıları tercih edebiliriz. Ayakkabı - Platform Taban - Topuk üçlüsü ayrı renklerde olan ayakkabı modellerinden seçerek bir ayakkabının giyilme kapasitesini artırmamız mümkündür. Eğer seçeceğimiz ayakkabı yazlık bir ayakkabı ise burnu açık modellere bakmak daha uygun olacaktır. Zira yüksek topuklarda, ayak parmaklarının sıkışmaması oldukça önemlidir. İnce bantlı platform topuklu ayakkabılar konusunda dikkatli olmalıyız! Bu ayakkabılar, taraklı, geniş ayaklarda tam bir faciaya dönüşebilmekte, parmaklar ayakkabının dört bir tarafından şelale misali fırlayabilmektedir. Bu şekilde kötü bir görüntü vermemek için ayak şeklimize uygun modeller seçmeliyiz.

Platform Topuklu Ayakkabılar ve Online Alışveriş

Alışverişe vakit ayıracak zamanınız yok mu? Veya mağaza mağaza dolaşıp yorulmak yerine güvenilir online alışveriş sitelerinden beğendiğim modelleri alır giyerim diyenlerden misiniz? O halde şanslısınız! En şık ve trend modellere uygun fiyat seçenekleri ile birçok online ayakkabı alışveriş sitesinden ulaşmanız mümkün. Pabbuc, Zidaya, Flo, Ayakkabı Dünyası, Zizigo, Hepsiburada, Shoetek gibi birçok online alışveriş sitesinde bulabileceğiniz gibi, Trendyol, Markafoni, Morhipo, Limango gibi özel alışveriş klüplerinde dönem dönem yapılan kampanyalarla, dünyaca ünlü markalara bir tık hareketiyle ulaşabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Flo
  • Markafoni.com
  • Ayakkabı Dünyası
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları