Plates Topu: Kaliteli, Dayanıklı ve Avantajlı Fiyatlarla

Plates Topu: Kaliteli, Dayanıklı ve Avantajlı Fiyatlarla Galeri

Günümüzün hızla yükselen değeri sağlıklı beslenme, fit görünmek ve düzenli spor yapmak. Geçen jenerasyonlarla kıyaslandığında daha çok insanı yürüyüş yaparken, spor salonuna giderken veya televizyonda yayınlanan spor programları eşliğinde ter dökerken gözlemleyebiliyoruz. Spor diyince aklımıza her ne kardio grubunun nadide alanları olan koşu, yüzme, bisiklet gibi dalları gelse de asıl favori spor dalları, son yıllarda yaşamımıza güneş gibi doğan sıkılaşma ve yapılanma programları şu dönemde. Pilates de bu dalların arasında belki en gözdesi. Hatta evimizi küçük bir fitness salonuna çeviren pilates topu, direnç bandı gibi rengarenk ekipmanlarıyla belki de en çekici olanı.

Pilates Topu, Mat ve Direnç Bandı

Joseph Pilates’in kendi adını verdiği sporu temel olarak, Amerika’da savaş gazilerinin vücutlarını zorlamadan eski kas güçlerini geri kazanmaları amacına dayanıyor. Özünde oldukça yavaş ve hareketlerin sayıdan çok kaliteye dönük olarak tekrar usulüne göre uygulandığı bir teknik. Gün boyu masa başı çalışan, evde sabit pozisyonda uzun zamanlar geçiren herkes, ciddi bir sağlık problemi olmadığı sürece yapabilir. Programa dahil olmak için bir adet mat, zengin hareketleri de setinize katmak için de bir adet egzersiz topu edinmek yeterli. 65-75 santimetreye varan tombul, içi hava dolu rengarenk bu toplar, spordan farklı amaçlar için bile kullanılabilir; üzerinde zıplamak, dekor... Ama özünde hedefiniz üzerine çıkıp esnemek, yan taraflarına yaslanarak gerilmek veya kurbağa gibi bacaklarınızı dayayarak kas çalıştırmak olmalı.

Hafta Sonu Değil Hayat Boyu

Bir seansın maksimum bir saat sürdüğünü düşünürsek bu sporu hayatın uzun yıllarına yaymanın kolay olduğunu düşünebiliriz. Zira uzmanlara göre kasların uzaması, karın kaslarının belirginleşmesi, duruşumuzun dikleşmesi gibi gözle görülür düzelmeler, ancak ısrarlı ve düzenli seanslarla gerçekleşebiliyor. Dünyada da ün kazanan farklı akımlar mevcut. Stott, Winsor, reformer gibi adları arattığınızda bu farklı akımlardan size uygun olanı seçebilirsiniz. Örneğin reformer, aynı adı taşıyan dev bir mekanik alet aracılığıyla uygulanan germe, çekme, direnç setlerinden oluşuyor ve evden ziyade özel salonlar tercih ediliyor. Türkiye’ye bu sporu tanıttığı için kendisine müteşekkiriz. Bugüne değin kendine zaman ayıramamış ve maalesef bu konuda pek destek bulamamış binlerce kadın, Şallı’nın sabah programı sayesinde gün aşırı pilates yapmaya başladı. Facebook’ta gruplar kuruldu, aynı adlı markayla ekipman satışlarına başlandı. ebrusallistore.com adresinde bulabileceğiniz ürünler, uygun kargo ücretleriyle kapınıza geliyor. Spora bahane bulmak gittikçe güçleşiyor. Tüm bu farklı akımlarda ortak karar: Süreklilik ve istikrar. Top, lastik gibi ekipmanları edinirken de bu uzun süreci hesaba katarak pilates topunun da lastiğinin de daha kaliteli ve dayanıklı olanlarını tercih etmek avantajlı oluyor.

Online İndirim Fırsatları

Online İndirim Fırsatları

Karar verdiniz, niyet ettiniz ve sabah uykunuzun yarım saatlik bir kısmını kendinize armağan etmeyi amaçladınız. İlk olarak temel ekipmanları seçmeniz gerekli. Fazla yumuşak olmayan bir mat veya jimnastik minderi olmazsa olmazlardan. İkinci olarak üç farklı dirençle satışa sunulan bir direnç lastiği alabilirsiniz. Lastik, özellikle kas gruplarını güçlendirmek için yapılan pek çok harekette kullanılıyor. Pilates topu ise çapı 55-65-75 santimetre seçenekleriyle sunulan ve gerektiğinde üzerine rahatça oturabileceğiniz bir malzeme. Seçim yaparken boyunuz, kilonuz önemli. Bu yüzden bir spor mağazasına gidip tüm meraklı bakışlar eşliğinde paralel bacaklarla oturabildiğiniz boyut, uygun çapı seçmek en mantıklısı. İnternet üzerinden de hem tekli hem de set olarak oldukça avantajlı alışveriş yapabilirsiniz. HızlıAl.com ve Webdenal adreslerinden, markanın yıllardır bilinen kalitesinden faydalanabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları