Pilates Ebru Şallı: Pilates Minderi ve Pilates Topunda İndirim Kampanyaları

Pilates Ebru Şallı: Pilates Minderi ve  Pilates Topunda İndirim Kampanyaları Galeri

80’lerde tüm dünyayı saran, baskın spor akımı aerobikti. Renkli bandanalar, yanardöner taytlar, “pump it up” eşliğinde bir saati aşan çalışma seansları, bu uğurda açılan yüzlerce salon. Bu akıma katılan birçok insana kilo verdirmeyi başaran, dansı da iyiden iyiye öğreten bu spor dalı, günümüzde yerini daha sakin ve beden farkındalığına dayanan başka akımlara bırakıyor. Müziğin ritmini arkasına alarak zekice düşünülmüş bir spor olan aerobiğin modası geçmeyecek elbette, ama 2000’lerin dünyasında doğa, beden, enerji ve sağlık daha çok önem kazandıkça, bedenimizle kurduğumuz ilişki de sağlamlaşıyor. Yeni trendimiz: pilates. Son on yıldır ülkemizde de bilinirliği artan ve daha çok kas gücü, ideal bir postür ve direnç amaçlı olarak yapılan pilates Ebru Şallı ile asıl popülerliğini kazandı. Başarılı ex-manken ve yeni anne, hazırladığı kadın programının bir kısmını pilates seanslarına ayırdı. Başlarda, yarım saat olan program öylesine ilgi gördü ki, önce bir saate uzatıldı, arkasından da Ebru Şallı’nın kendi adını taşıyan pilates alışveriş sitesi kurulmasına önayak oldu.

Nefes al, nefes ver

Program, her gün temel prensiplerin tekrar edilmesiyle başlıyordu. Diyaframdan nefes alıp ver, bel boşluğunu mata yapıştır, göğsü sabit tut, boyun bölgesini spora hazırla ve seansa başla. Her gün tekrar edildiğinde kulağa sıkıcı gelse de, sürekli konsantrasyon gerektiren bu spor dalında prensiplerin yeri büyük. Zira ilk keşfedildiği savaş sonrası Amerika’sında bir fizik tedavi yöntemi olarak kullanıldı. Bugün de sırt, omur ve bel kaslarının çalıştırılması, buradaki duruş bozukluklarının giderilmesi için sıkça uygulanıyor. Pilates Ebru Şallı ‘nın Programı ile özellikle ev hanımları ve programı kaydedip akşamı bekleyen çalışan kadınlar arasında rağbet gördü. Dilerseniz eski kayıtları internetten bulabilir veya Şallı’nın DVD setlerini edinerek ev konforunda, zamandan bağımsız olarak seanslarınıza devam edebilirsiniz. Ürünler indirimli olarak satışa sunuluyor.

Ebru Şallı ve Eğitmenler

Sağlı sollu birer eğitmen eşliğinde yürütülen program, bu anlamda iyi bir iş yapıyor. Zira Spor yaparken, uzmanlar eşliğinde çalışmak gerçekten büyük önem taşıyor. Özellikle boyun ve bel bölgesini çalıştırırken, eğitmenlerin yönergeleri eşliğinde hareket etmek ve bel ve boyun fıtığı bulunuyorsa, bunu mutlaka belirtmek gerekiyor. Seansların bir kısmı emziren anneler, omurga problemleri olanlar, bel sorunları yaşayanlar için farklı başlıklarda ve özel olarak tasarlanıyor. Bu yüzden uzmanların önerisi, bu sporun tek başına değil uzmanlarla yapılması yönünde.

Sadece kadınlar mı?

Piyasadaki birçok DVD ve uzman spor komplekslerinde bu spora katılan, hatta eğitmen olan erkekleri de görüyoruz. Yani, cinsiyet ayrımı bulunmuyor. Cinsiyet ve yaş eşitliği getiren bu pilates Ebru Şallı’nın programında da biri erkek, biri bayan olmak üzere iki eğitmen eşliğinde yapılıyor örneğin. Dikkatli gözler fark etmiştir; erkeklerin esnekliği yapısal sebeplerden dolayı, kadınlardan daha az. Bacakların doksan dereceye kadar esnetildiği bir sette, erkek-kadın farklı performans sergileyebiliyor. Ancak asıl amaç, asla kusursuz olmak değil; yapabildiğinin en iyisini yapabilmek.

Rengârenk minderler, pilates topları

Rengârenk minderler, pilates topları

Renkli bir minder, bir top, bir adet direnç lastiği edindiğinizde küçük çaplı bir Teletubby yaşam alanı oluşturuyorsunuz. Alışverişinizi spor mağazalarından yapabileceğiniz gibi sporcum.com veya sporena.com’dan da ev konforunda alışverişi de tercih edebilirsiniz. Sporcum.com’un 30 gün iade garantisi ve ilk kayıtta 10 tl indirim avantajı var. Sporena.com ise Cardfinans’a özel olarak 6 taksit imkânı sunuyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları