Pierre Cardin

Pierre Cardin Galeri

Pierre Cardin, 1936 yılında, henüz küçük bir çocuk iken giyime olan ilgisi nedniyle bir terzinin yanında dikiş öğrenmeye başladı. II. Dünya Savaşı'nda gönüllü olarak Kızılhaç'ta çalışan Cardin, ailesinin 1945 yılında Paris'e taşınması ile birlikte, dönemin ünlü modacıları Jeanne Paquin, Christian Bernard ve Elsa Schiaparelli ile çalışma olanağı buldu. 1947- 1950 yılları arasında Christian Dior'un yanında kendini geliştiren Cardin, 1950 yılında başlayan haute couture akımına, açtığı Maison De Couture mağazası ile katıldı. 1957'de ilk erkek giyimi mağazası Eve'i açtı. Pierre Cardin Türkiye online alışveriş sitesi için ürün sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Fransız Modasıyla Kendinizi Şımartın

Fransız Modasıyla Kendinizi Şımartın

1959 yılındaki Japonya seyahatinin ardından ilk hazır giyim koleksiyonunu hazırlayan tasarımcı, 1963'te dar, vücudu saran tayt pantolonun yaygınlaşmasında önemli rol oynadı. 1971'de Paris'te "Espace Cardin" mağazasını açtı. Beatles grubu gibi ünlü müzisyenlerin yanı sıra bir çok oyuncu ve sanatçı için özgün tasarımlar hazırladı. 1980 yılında New York’ ta “Metropolitan Saat Müzesi” nde Retrospestive sergisini açarak 30 yıllık çalışmalarını sergiledi. Çin Halk Cumhuriyeti'nden Macaristan'a, İngiltere'den Sovjetler Birliğine kadar dünyanın birçok yerine adı ve çalışmaları yayılan Cardin, sadece giyimle sınırlı kalmayıp, mücehver, parfüm, ev tekstili, ayakkabı, halı ve kırtasiye gibi alanlarda da tasarımlar yapmayı sürdürdü. Pierre Cardin tasarımcılığının yanı sıra her zaman sosyal sorumluluk projelerinde de yer aldı. Bu bağlamda Vietnam Savaşı ve Çernobil kazası gibi olaylara dikkat çekmek için farklı projelerde yer aldı. Moda dünyasında, kendinden önce hiç bir modacının cesaret edemediği konulara da girerek kendini kanıtladı. Örneğin kıyafette üniseks kavramının yaygınlaşmasında önemli rol oynadı. Avantgarede tarzına geometrik dizaynlar getiren Cardin, 1991 yılında UNESCO Kültür Elçilisi seçildi.

Pierre Cardin Online Shop

Pierre Cardin Online Shop

Pierre Cardin, Türkiye'de en sevilen ve de en yaygın olan markalardan biri. Giyim, mobilya, halı, ev tekstili, ayakkabı, parfüm,eşarp ve akla gelebilecek birçok ürünü bulunan Pierre Cardin'in Türkiye için internet üzerinden satışı da var. Ancak store.pierrecardin.com.tr'de şimdilik henüz sadece Markanın erkek giyim ürünleri satılıyor. Burada takım elbiseden, gömleğe, pardesüden kravata erkeklerin ihtiyacı olan tüm tekstil ürünler satılıyor. Buradan markanın mağaza adreslerini öğrenebilir ve kampanyalardan, indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları