Penta Bilgisayar: En Uygun Dizüstü ve Masaüstü Bilgisayar Fiyatları

Penta Bilgisayar: En Uygun Dizüstü ve Masaüstü Bilgisayar Fiyatları Galeri

Bilgisayar alımı pek çok kişi için hayli yorucu bir sürece sahiptir. Bütün teknolojik yenilikleri, kataloglarda belirtilen özelliklerin ne anlama geldiğini öğrenmek ve anlamak zorundasınız her şeyden önce ki istekleriniz doğrultusunda bir ürün seçebilesiniz. Elbette yeterli düzeyde bilgi edindikten sonra da işiniz bitmiyor. O noktadan itibaren yüzlerce farklı model arasından seçim yapmak zorundasınız. Çünkü her sistemin kendince artıları ve eksileri söz konusu. Tam olarak istedikleri tarzda bir PC isteyenler toplama yöntemine girebilirler ki, başlı başına bu bile alışveriş sürecini daha da zahmetli kılmak için ziyadesiyle yeterlidir. Her bir parçayı seçerken bunların birbirleriyle uyumluluğunu da göz önünde bulundurmanız gerekecektir çünkü.

Penta Bilgisayar ve Seçenekler

1990 senesinde kurulan Penta Bilgisayar, bu konuda müşterilerine rahat bir soluk aldıracak profesyonel bir firma! Site üzerinde mevcut dizüstü ve masaüstü bilgisayar modelleri bulunduğu gibi aynı zamanda oldukça kullanışlı bir bilgisayar yapılandırma sihirbazı da var. Zaman ve enerjiden tasarruf etmek isteyenlerin kurtarıcısı niteliğindeki bu sihirbaza göre, işe işlemcinizi seçerek başlıyorsunuz ardından, anakart, bellek gibi diğer parçaları seçerken daha önceden seçtiğiniz bir parçaya göre alt seçeneklerde uyumlu marka ve modellerle karşılaşıyorsunuz. Dolayısıyla ayriyeten parçaların birbirleriyle uyumlu olup olmadığı gibi detaylarla ilgilenmek zorunda kalmıyorsunuz. Üstelik, eklenen her yeni bir öğe ile toplam fiyatın ne kadar tuttuğunu da takip edebilmeniz kararlarınızı kolaylaştıran bir başka unsur. İşlemci, anakart, bellek, sabit disk ve kasa bu toplamda almanız gerekenler, diğerleri ise sizin tercihinize bırakılmış. Ancak eski bir PC'den kalma ekran kartı, monitör, klavye, fare, DVD yazıcınız yoksa gayet tabii bunları da eklemeniz gerekecek. Son halini alan siparişinizi hazırladıktan sonra, yapmanız gereken tek şey teknik servisin bilgisayarınızı hazır hale getirip adresinize teslim etmelerini beklemek!

Hazır Modeller

Penta Bilgisayar, yaygın bayi ve yetkili servisleri olsun, kaliteli garanti ve arıza takibi hizmetiyle olsun uzun vadeli memnuniyet arayanlara hitap eden bir firma. O yüzden toplama bir ürün yerine hazır olanlardan seçmeniz pek sıkıntı yaratmayacaktır. Genel olarak Masaüstüler, All in One''lar, Dizüstüler ve Netbooklar olmak üzere dört ayrı kategoride ürünlere sahip. Ve bunlar da, kişilerin kullanım amaçlarına göre farklı ihtiyaçlara hitap eden ürünler. Dolar kuru üzerinden belirlenen KDV hariç fiyatlar masaüstlerinde 300 doların dahi altına inebilmekte. Dizüstü modellerde ise 500 doların altında bir hayli ürün bulabilirsiniz. Elbette özelliklerine göre 2000 doların üzerine çıkanlar da var. All in One olarak adlandıranlar ise monitörün dahil olduğu modeller. Bunlar diğer kategorilere göre daha az çeşitliliğe sahip olabilir ancak unutmayın ki Penta Bilgisayar ayriyeten monitör kategorisine de sahip. Ki, bir hayli zengin çeşitlilikte bir kategori bu! Ürünlerine genellikle 24 veyahutta 36 ay garanti süresi veren firmanın web sitesini ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları