Pegem Akademi: KPSS, ALES, DGS, KPDS Hazırlık Kursları ve Kitapları

Pegem Akedemi ile sınavlara hazırlanın Galeri

Eğitim bireyde istendik yönde davranış değişikliği sağlayan planlı bir süreçtir. Bu süreç insanın doğumundan itibaren başlar ve ölümüne kadar devam eder. Kişinin eğitim almasında ilk olarak ailenin önemi büyüktür. İlk eğitimini aile içinde alan bireyin daha sonra okul hayatı başlar. Okulda çeşitli bilgileri alan birey hayata hazır hale gelir. Meslek edinmek için yeterli bilgileri alan birey özel sektörde çalışacağı gibi devlet kurumlarında da çalışabilir. Tabi özel sektör ve devlet kurumları kendini geliştirmiş, bilgi sahibi kişileri tercih ederler. Onların bilgilerini ölçmek için ise çeşitli sınavlar yaparlar. Bu sınavlardan istenilen puanı alan bireyleri tercih ederler. Bu sınavlardan yüksek not almak isteyenler çok çalışırlar. Bu çalışmalarının yanında dershaneye gitmeyi tercih ederken kimi yayınların sınavlara uygun çıkardığı kitapları alıp çalışırlar. Pegem Akademi bu bu kurslardan bir tanesi olup KPSS, ALES, DGS, KPDS gibi çeşitli sınavlara hazırlık kitapları yayımlamaktadır.

Pegem Akademi İle Sınavlara Hazırlanın

Ülkemizin eğitim sisteminde okulların yanında öğrencilerin derslerine yardımcı olacak dershanelere ihtiyaç duyulmuştur. Bu ihtiyaca Pegem Akademi karşılık vermiş ve Ankara, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Sivas, Van, Yalova gibi çeşitli şehirlerde sınavlara hazırlık kursları açmıştır. 1987 Yılında yayın hayatına başlayan Pegem ülkemizde düzenlenen çeşitli sınavlara hazırlık dört yüz ellinin üzerinde yayın çıkararak sınavlara hazırlık için yardımcı kaynak konusunda önde gelen yayın evlerinden bir tanesidir. Hem açmış olduğu hazırlık kursları ile öğrencileri KPSS, ALES, DGS, KPDS gibi sınavlara hazırlarken konu anlatımlı kitaplar, soru bankaları, Sınavlarda çıkmış çözümlü soru kitapları yayımlamıştır. Ayrıca sınavlara hazırlanan öğrenciler için Türkiye geneli deneme sınavları hazırlayarak öğrencilerin seviyelerinin de ölçülerek neyi bilip neyi bilmediklerini öğrenmelerini sağlamaktadır.

Sınavlara Hazırlık Kitaplarını İndirimli Alın

Lise eğitimini alan ve üniversiteyi bitiren kişiler meslek sahibi olabilmek için KPSS sınavlarına girerler. Yeterli puanı almak için dershanelere giderler ve çeşitli kaynak kitaplardan yararlanırlar. Pegem Akademi bu sınavlara hazırlık için kurslar düzenlemektedir ve çeşitli konu anlatımlı ve soru bankası kitapları yayınlamaktadır. Düzenledikleri bu kurslar KPSS Genel Yetenek - Genel Kültür, KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri, KPSS Alan Bilgisi, KPSS Lise Ön Lisans, ALES sözel- sayısal yetenek, DGS sözel- sayısal yetenek, YDS,TOEFL, hazırlık atlama gibi kurslardan oluşmaktadır. Ayrıca www.pegemakademi.com adlı internet adresine girerek açılan bu kurslarda bulunan ders saatleri hakkında ve kursların fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu yayının kitaplarını piyasadaki kitapçılarda bulabileceğiniz gibi internet üzerinden bu adrese girerek istediğiniz kitabı satın alabilirsiniz. Ülkemizde devlet kurumlarına girebilmek için sınavlar yapıldığı için bu sınavlara hazırlanmak bir hayli zahmetli ve pahalıdır. Bu durumun farkında olan Pegem yayınları öğrencilerin her türlü sınava hazırlıklarında yanlarında olup onlara çeşitli konu anlatımlı kitaplar, soru bankaları, çözümlü çıkmış sorular kitapları ve deneme sınavları hazırlayarak bu kitapları uygun fiyata öğrencilerin hizmetine sunmuştur.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları