Pc Tablet: Tablet Bilgisayarlarda İnternetten Sipariş İndirimleri

Tablet Pc Galeri

Yeni olduğu düşünülmesine rağmen tablet bilgisayarlar uzun süredir hayatımızda bulunuyorlar. 1990’lı yıllarda kişisel bilgisayarların temel özelliklerine sahip olarak ortaya çıktı. 2000’lerden sonra popüler olan ve kişiye özel hale gelebilen bir tasarım haline dönüştü. Dokunmatik ekranı, çeşitli uygulamaların indirilebilmesi, önünde ve arkasında bulunan kameralar ile fotoğraf çekilebilmesi gibi özellikleri bulunmaktadır. “Surface” adı verilen projenin pc tabletlerin atası olduğu söylenir. İlk bilgisayarlar olağanüstü derecede büyüktü ve son derece yavaş işliyordu. Zamanla gelişti, küçüldü ve hızlandı. Netbook boyutuna indiler. Bu küçük boyutlu bilgisayarların gelişimi de diğer bilgisayarlar gibi aynı yolu izleyerek küçüldü, dokunmatik ekranlarıyla ve klavye özellikleriyle donatıldılar.

Pc Tabletlerin Özellikleri

Pc Tabletlerin Özellikleri

Normal bir bilgisayarın yaptığı pek çok işi yapabilen tabletler, dokunmatik ekrana sahiptir ve genellikle bir kalemle veya dokunmak suretiyle kullanılır. Bazı modelleri telefon olarak da kullanılabilmektedir. Wi-Fi olarak internete bağlanabilmekte ve klavyesi bulunmaktadır. Bir pc tablet ile oyun oynamak, fotoğraf çekmek, müzik dinlemek hatta film seyretmek mümkündür. Laptoplara göre çok daha rahat taşınabilirler. Ayrıca en yeni teknoloji ile donatıltılmış bulunmaktadırlar. Android işletim sistemine sahip pc tabletler ile film izlenebilir, bazı küçük oyunlar rahatlıkla oynanabilir, internete bağlanılabilir, facebook, youtube sayfaları açılabilir ve bazı office uygulamaları rahatlıkla yapılabilir. Eğer cihaz çift çekirdekli ise daha ağır işlemler de yapılabilir. Böyle bir bilgisayar, profesyonel ihtiyaçlara cevap verebilir. Son derece kullanışlı ve pratik olan bu çeşit bilgisayarın fiziksel klavyesi yoktur fakat ekranda beliren dokunmatik klavye sayesinde istenildiği gibi kullanma imkanı mevcuttur. Ayrıca fotoğraf çekilebilir, çekilen fotoğraflar sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılabilir. Haber ve magazin dünyası takip edilebilir. Bazı bilgisayarlarda bulunan basit yerçekim sensörleri sayesinde araba yarışı oyunu oynandığında cihazın sağa ve sola hareketinden etkilenmez ve son derece iyi bir performans ile araba yarışı oyunu oynanabilir. Böylece bir notebook’tan veya netbook’dan daha küçük boyutları ve daha uzun süre dayanan pilleri ile bir bilgisayarın yapabildiği hemen her işi yapabilen ve son derece rahat taşınan ve kullanılan bir alete sahip olabiliyorsunuz. Bir projeniz varsa sunum yaparken size en büyük yardımcı olabiliyor. Yaratıcı fikirlerinizi anında dokunmatik klavye sayesinde kayıt altına alabiliyorsunuz.

İnternetten İndirimli Tablet Siparişleri

Boyutlarının küçük olması ve bir bilgisayarın ve akıllı cep telefonlarının neredeyse yapabildiği her işi yapması sayesinde son derece popüler bir bilgisayar çeşidi olan pc tabletler artık eskisi kadar pahalı değiller. Neredeyse herkesin alabileceği bir fiyat seviyesine çekilen bu cihazları almak çok kolaylaştı. Alışveriş merkezlerinde ve pek çok yerde bulunan satış noktalarından istediğiniz özellikteki cihazları alabilmeniz mümkün. Ayrıca internetten araştırma yaparak ve kampanyaları takip ederek indirimli olarak istediğiniz modeli satın alabilirsiniz. Böylece istediğiniz anda istediğiniz yerde yanınızda bulundurabilir ve tüm gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Sıkıldığınızda oyun oynayabilir ve film seyredebilirsiniz. İyi alışverişler.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları