Payetli Elbise: Balo Elbislerinde İndirimli Online Fiyat Fırsatları

Payetli siyah elbise Galeri

Bir kumaşın üzerine parlak pulların işlenmesine payet adı verilir. Payet el ile işlenebileceği gibi makineler yardımıyla da yapılabilmektedir. Gösterişi ve dikkat çekmeyi sevenler tarafından sıklıkla kullanılan bu kumaş türü kıyafetlerde takılarda, ayakkabılarda ve çantalarda kullanılabilmektedir. Elbiseler, etekler, şortlar ve tunikler gibi birçok kıyafet payet kumaşlardan tasarlanabilir. Payet kumaşlar parlak oldukları ve ışığı yansıttıkları için genelde akşam giyilirler. Işığın yansımasıyla vücut hatları belli olmaz bu yüzden hafif kilolu bayanlar tarafından sıklılıkla tercih edilmektedir. Ancak payetli elbiseleri giymek sanıldığı kadar kolay değildir, düzgün bir kombin yapılmazsa fazla abartılı ve hoş olmayan bir görüntü oluşturur.

Payetli Elbiselerle Güzel Görünmek İçin Öneriler

Payetli Elbiselerle Güzel Görünmek İçin Öneriler

Bir düğüne ya da şık bir davete gidilecekse payetli elbise tercih edilebilir. Ancak bu tarz bir giysi çok gösterişli olacağından diğer bütün aksesuarların sade olması gerekmektedir. Uzun payetli elbiseler giyildiği zaman hafifçe toplanmış sade bir saç modeli tercih edilmelidir. Ayakkabı ve çantalar kıyafete uygun renklerde ve sade bir model tercih edilmelidir. Bu tarz bir kıyafetin üzerine takı kullanılmamalıdır. Ancak saçlar toplanacağı için küçük parlak bir küpe takılabilir. Eğer mini bir elbise giyilecekse ve saçlar kısa ise saçlara hacim verilerek açık bırakılabilir. Böylece daha modern bir görünüm elde edilebilir. Parlak işlemeli etekler de bayanların sıklıkla tercih ettikleri bir giysidir. Akşam yemeklerinde de rahatlıkla kullanılabilecek bu etekler doğru kombin yapıldığı zaman oldukça şık bir görünüm sağlar. Böyle bir eteğin üzerine sade askılı bir bluz giyilebilir. Takı olarak da sadece uzun bir kolye takılmalıdır. Mini etek giyilecekse ayakkabının topuklu olması gerekmektedir. Topuklu ayakkabılar bacakları daha uzun gösterir. Hem şık hem de rahat olmak isteyenler payet işlemeli şortları tercih edebilir. Son zamanlarda şortlar sadece gündüz kıyafeti olmaktan çıktı ve birçok kişi tarafından akşamları da giyilmektedir. Mini etek giydiklerinde rahat olmayan bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen şortların payet kumaşlardan yapılanları mini etek gibi dışarıda rahatlıkla giyilebilir. Parlak kumaşlar kot kumaşların üzerinde kullanılarak gün içinde de giyilebiliyor. Bu tarz işlemeli kot pantolonlar, sade şifon bir gömlekle kombin edilebilir. Böylece gün içinde de şık bir görüntü elde edilebilir.

İndirimli Kıyafetler Sanal Mağazalarda

Payet işlemeli kumaşlar ince işleme gerektirdiği için normal kumaşlara göre biraz daha pahalıdır. Özellikle elbise gibi her tarafı pul ve boncuk kaplamalı kıyafetlerin fiyatı daha da artmaktadır. Normal bir mağazaya giderek bu tür kıyafetleri almak biraz pahalıya mal olabilir. Ancak internetteki sanal mağazalardan bu tür kıyafetleri indirimli olarak almak mümkündür. İnternetten kıyafet alınacağı zaman vücut ölçülerinin bilinmesi gerekmektedir. Çoğu mağazada satılan kıyafetlerin boy uzunluğu, göğüs, basen ve bel ölçüsü verildiği için vücut ölçülerini bilen bayanlar rahatlıkla sanal mağazalardan alışveriş yapabilmektedirler. Ancak uygun ölçülerde sipariş verildiğinde bile bazen beden ölçüleri küçük ya da büyük olabiliyor. Bazen de kıyafetler potluk yapabiliyor. Böyle durumlarda sanal mağazalar ürünlerini geri alıyor ya da başka bir ürünle değiştiriyor. Böylece insanlar mağdur olmamış oluyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları