Paul Auster: Ödüllü yazarın son kitabı indirimli

yazar Galeri

1947 yılında, New Jersey'de doğan Amerikalı yazar eserlerini postmodernizm akımı etkisinde yazmakta. Paul Austeri eserlerinin kurgulamasını ise bir suç veyahut absürd gelişmeler çerçevesinde yapmakta. Yüksek edebiyat kabiliyetini kazanmasında ise rol oynayan Colombia Üniversitesinden aldığı, İngiliz edebiyatı, İtalyan edebiyatı ve Fransız edebiyatı eğitimleri. Kariyerindeki başarıları arasında İspanya'da aldığı Asturias Edebiyat Ödülü, Prix France Culture de Littérature Étrangère kısa listesine eser sokması sayılabilir.

Paul Auster Kitapları

Paul Auster'in en önemli eserlerinden biri postmodern polisiye türünde yazılan ve üç kitaptan oluşan "New York Üçlemesi" dir. Eseri oluşturan kitaplar sırasıyla, "Cam Kent", "Hayalet Oda" ve "Kilit" isimlerini almıştır. Eserin en önemli özelliği postmodernizmin neden olduğu iç içe geçmiş bir kargaşa halindeki olay örgüsü, olayın düğüm kısmının çok iyi atılması ve çözüm kısmında bulanık su niteliğinde muallak cevaplar. Paul Auster'in kıvrak dili ile bu seri, türünün en iyi örneklerinden biri haline geliyor. Bu seriyi okuyabilmek için çok yoğun bir konsantrasyon gerekmekte çünkü olaylar arasında ince bağlantılar anlaşılamadığı zaman eserin asıl değeri anlaşılamamış oluyor. Sizi hem düşündürecek hem de büyük bir edebi yapıt. Bir diğer önemli romanı ise "Leviathan". Kitapta, bir yazar karakteri var, yazar, gelişen olaylar sonrası bombalı eylemler yapan ve sonunda kendisini bir bomba ile patlatan birisinin yakın arkadaşı olduğunu duyumsuyor. Bu noktadan sonra yazar, bombacının kimliği ortaya çıkmadan onun öyküsünü kendisi kaleme almaya karar veriyor... Paul Auster'in önemli eserleri arasında sayılabilecek bir diğer kitap eser ise, Türkçeye "Yanılsamalar Kitabı" olarak çevrilen "the Book Of İlliusions" . Çok akıcı bir dille kaleme alınmış olan kitap, bir uçak kazasında karsı ve oğlunun ölümü üzerine hayatı bir zindana dönen baş kahraman David Zimmer'in kendini alkole vermesi ve artık yaşamak istemediği hayatının bir dökümü ile başlıyor. Daha sonra karakter, televizyon izlerken rastladığı bir sessiz sinema filmi aktörünün hayatını konu alan eseri izlemesi ile hayatı değişecektir. Bu noktadan sonra esrarlı bir biçimde ortadan kaybolan aktör hakkında araştırmalar yapmaya başlar ve bir kitap kaleme alır. Roman bu noktadan sonra ise ilginç düğümlemeler ve yaratıcı çözümlerle türünün en iyi örneklerinden birini vermektedir.

Online Alışveriş Seçenekleri

Yazarın aradığınız kitabını bulabileceğiniz sitelerden birisi idefix adresi. Stok sorunsuz hizmet veren sitede ayrıca daha önce araştırma fırsatı bulamadığınız bir eseri almadan önce sitenin kullandığı puanlama sistemi sayesinde diğer okurların görüşlerinden faydalanabilirsiniz. Bir diğer seçeneğiniz ise Maxkitap adresi. Sitenin sunduğu yüksek indirim oranları ve kargo seçenekleri ilginizi çekecektir. Ayrıca site, bonus karta özel peşin fiyatına 6 taksit imkanı sunmakta şu an için. D&R kitap ve müzik mağazaları internette de alışveriş yapılabilecek güvenilir sitelerden biri konumunda. Son olarak önerilebilecek siteler arasında Kitapyurdu adresi yer alıyor. Yazarın Türkçeye çeviri eserlerinin yanında, eğer tercihiniz orijinal ürün yönündeyse bu konuda satın alabileceğiniz elektronik kitaplar sunmakta.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Roman
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları