Paşabahçe

Türkiye'nin ilk cam üretim tesisi Paşabahçe Mustafa Kemal Atatürk'ün teşfiki ve deteğiyle 1935 yılında İstanbul Beykoz'da açılmıştır. Temeli 1934 yılında atılan fabrika, faaliyete 1935 yılında 400 işçiyle başlamıştır. 14 Eylül 1935 gününde 25.000 adet şişe üreten fabrika "Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları Anonim Sosyetesi" adı ile resmen tescil edilmiştir. Kurluduğundan bir yıl sonra ise yıllık 3 bin ton üretimiyle Türkiye'nin tüm cam ürünü ihtiyacını karşılayan bir şirket haline gelmiştir. 1955 yılında mekanik üretime başlayan Paşabahçe 1969 yılında şişe ve kavanoz üretimini Topkapı Fabrikasına devrederek, kristal üretimine başlamıştır. Paşabahçe'nin günümüzde 8 farklı markası bulunmaktadır.

Mutfağınızın Tüm İhtiyacı

Mutfağınızın Tüm İhtiyacı

Paşabahçe, kullanışlı, şık, sade, süslü, zarif her türlü ihtiyaca yönelik birçok ürünü mağazalarında bulunduruyor. Yemek takımları, çatal bıçaklar, bardak, çay bardağı, şarap bardağı, su bardağı, mutfak aksesuarları gibi birçok ürünün yanı sıra, Paşabahçe mağazalarında evinizin dekorasyonu için özenle hazırlanmış çerçeve, vazo, resim, yapma çiçek, biblo gibi birçok yan ürünü de bulabilirsiniz. Her ihtiyaca ve zevke hitap eden Paşabahçe'de her zaman moda yaratan, özgün, fonksiyonel ve şık tasarımlar bulabilir, fark yaratan mutfaklar hazırlayabilirsiniz. Profesyonel alanda da etkili olan Paşabahçei dayanıklı, kaliteli ve gösterişli koleksiyonlarıyla sektörün vazgeçilmezleri arasında. Doğanın renklerini ve desenlerini yansıttığı doğal ürünleri ile de sadeliği simgeleyen Paşabahçe, günlük hayatta da bir numaralı tercih. Ünlü sanatçılarla yaptığı işbirlikleri ile hazırladığı özel koleksiyonlarıyla da ilgi çeken Paşabahçe, bunun yanı sıra, İstanbul serisi ile de büyük beğeni topladı. 'Çaya şeklini biz verdik' sloganı ile ürettiği farklı tasarımlarıyla göze çarpan çay bardakları ise son zamanlarda en çok ilgi gören Paşabahçe ürünleri arasında.

Paşabahçe Mağazaları-Online Alışveriş

Paşabahçe Mağazaları-Online Alışveriş

Paşabahçe'nin İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Adana gibi büyük kentler'de bulunan kendi mağazalarının yanı sıra, Paşabahçe ürünlerini, cam ürünleri satan birçok kaliteli mağazada bulmak mümkün. Hatta yurtdışındaki büyük mağazalarda bile Paşabahçe'nin şık bardaklarını, porselen ürünlerini ve dekorasyon ürünlerini bulabilirsiniz. Paşabahçe cam sektöründe Türkiye'nin lider markasının olmasının yanı sıra, Dünya'da 3. en büyük, Avrupa'da ise 2.en büyük kuruluş. Bunu, sürekli geliştirdiği teknolojileri, trendleri yansıran koleksiyonları ve yeni tasarımlarıyla güçlendiren Paşabahçe yoluna hızla devam ediyor. Paşabahçe ürünlerinei online alışveriş mağazasından da ulaşmanız mümkün. Mağazalarında bulabileceğiniz hemen her türlü ürüne ulaşabileceğiniz Paşabahçe online alışveriş mağazasında özel kampanyalar ve fırsat ürünleri de cazip alışveriş imkanı sunuyor.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Paşabahçe Online
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları