Parmak Arası Terlik: Yeni Sezon Terlik Modelleri ve Fiyatları

Parmak Arası Terlik: Yeni Sezon Terlik Modelleri ve Fiyatları Galeri

Parmak arası terlikler yaz mevsiminin ilk akla gelen aksesuarlarından biridir. Sıcak havada ayakları rahat ettiren parmak arası terlikler her yaştan insan tarafından tercih edilmektedir. Geçmişte çoğunlukla hanımlar tarafından tercih edilen bu terlikler zamanla erkekler tarafından da sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Parmak arası terlikler, üzeri açık, tabanı düz veya çok az topuklu olan terliklerdir. Baş parmakla diğer parmaklar arasından geçen atkı terliğin ayağımızda sabit durmasını sağlamaktadır. Bu terliklerin malzemesi az olduğundan maliyeti oldukça düşüktür. Bu nedenle parmak arası terliklerin hemen hemen hepsi oldukça uygun fiyatlıdır ve bu nedenle herkes tarafından terich edilmektedir. Sıcak havalarda özellikle deniz mevsimi kullanımında rahatça giyilen bu terliklerin birçok malzemeden üretilen modelleri bulunmaktadır.

Parmak Arası Terlik Modelleri ve Kullanımı

Parmak Arası Terlik Modelleri ve Kullanımı

Parmak arası terlikler birçok malzemeden hazırlanmaktadır. Bu malzemeler arasında lastik, deri ve deri mamülleri, hasır, keten malzeme gibi ürünler yer almaktadır. Özellikle lastik ve benzeri ürünlerden yapılan terlikler hem ekonomik fiyatlı hem de kolay kullanımlıdır. Bu sezon yaz mevsiminde giyilecek terliklerde özellikle canlı renkler ön planda olacaktır. Pembe ve fuşya tonları, sarı renkleri, turuncu, mavi, beyaz ve siyah, yeşil, kırmızı ve kırmızı tonları bu sezon en rastlanacak terlik renkleridir. Bu renkler her yaştan insanın kullanacağı modellerde kullanılacaktır. Erkekler için üretilen parmak arası terliklerde genellikle sade modeller tercih edilmektedir. Öte yandan hanımlar ve kız çocukları için hazırlanan modellerde birçok aksesuar kullanılmaktadır. Çeşitli boncuklar, örgü aksesuarlar, hazır çiçek modelleri, kız çocukları için peluş aksesuarlar terliklerde kullanılmaktadır. Özellikle akşam kullanımı için hazırlanan abiye modellerde boncuklar ve çeşitli süslemeler yoğun şekilde kullanılmaktadır. Parmak arası terlik giyiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Özellikle lastik yapılı olan modellerde sıcak hava ile terleme olacağından mantar hastalığı veya diyabet gibi rahatsızlıkları olarak ayaklarının terli kalıp rahatsızlanmaması için sık sık yıkamalıdır. Öte yandan terleme önleyici ve mantar üretimini önleyen kremler kullanılmalıdır.

Terlik Markaları ve Online Alışveriş

Parmak arası terlikler günümüzde yerli veya yabancı birçok marka tarafından üretilmektedir. Spor ayakkabı üreten Adidas, Nike, Reebok, Puma, Converse gibi markaların yanısıra, İpenema, Twigy, Polaris, Hotiç, İnci, Mavi, Beta, Desa, Nursace, Keds, Toms, Bebe, Tergan, Matraş gibi birçok ayakkabı firması tarafından yazlık ve parmak arası terlikler üretilmektedir. Bu markalar dışında birçok marka terlik üretimi de yapmaktadır. Terlik alışverişi markaların kendi dükkanlarından, eczanelerden, büyük süper marketlerden alınabileceği gibi online mağazalardan da alınabilir. İnternet üzerinden satış yapan online mağazalar çoğu zaman piyasanın altında ürün satışı yapmaktadır. Gitti Gidiyor, Hepsi Burada, Zizigo, Markahal, Markafoni, Trenyol, 7/24 Tıkla, Ayakkabı Dünyası, Hangar Ayakkabı, Yalı Spor, Vip Dükkan, 1V1Y ve daha birçok mağazadan alışveriş yapmak mümkündür. Bu mağazalardab sokak sokak dolaşmadan ekrandan seçerek alışveriş yaparak kapıya kadar kargolanacak şekilde alışveriş yapılabilir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Toms
  • Yalı Spor
  • Keds
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları