Özdilek

Özdilek Galeri

Türkiye'nin belki de en meşhur havlu markası olan Özdilek, 1971 yılında Bursa'da doğmuştur. Özdilek havlu ve bornoz üretimine iki dokuma tezgahı beş çalışanı ve yıllık 10 ton havlu üretim ile başlamıştır. 1980 yılına gelindiğinde Özdilek fabrikası yıllık 300 ton havlu üretimi kapasitesine ulaşmıştı. Yurtdışı ihracataını Özdilek Havlu, 1981 yılında Libya’ya ardından da İngiltere’ye gerçekleştirildi. Kalitesiyle ve dizaynı ile hem Türkiye'de hem yurtdışında tercih edilen bir marka haline gelen Özdilek, 1983 yılında 1200 ton havlu üretimi kapasiteli bir entegre havlu üretim fabrikası kurdu. Bugün, Özdilek, 20’nin üzerinde ülkeye ihracat yapan, 45 milyon Dolar ihracat hacmi ve 150 milyon Dolar cirosu ile Türkiye’de sektörünün en büyük kuruluşudur. Üretim kapasitesi ve kalitesiyle dünyada ilk onun içinde , Avrupa da ise dördüncü sırada yer almaktadır. Özdilek ürünleri, kalitesi ve uzun yıllar boyu kullanım sağlayan dayanıklı dokuları ile en çok tercih edilen ürünler arasında. Bursa Kumaşı'nın eşsiz yumuşak dokusu ile bütünleşen gelişmiş tekonoloji sayesinde, Özdilek ürünleri yıllarca sizinle oluyor. Kendi alanında kült bir marka olan Özdilek, özellikle havluları ile en beğenilen markalar arasında.

Özdilek Mağazaları ve Alışveriş Merkezleri

Özdilek, 1979'da Bursa Kapalıçarşı’daki mağazasıyla perakende ve mağazacılık sektörüne ilk adımını atmıştır. 1982'den itibaren ise Özdilek Alışveriş Merkezleri açılmıştır. Bursa'da Yalova Yolu üzerindeki 400 metrekarelik bir alanda açılan fabrika satış mağazası ve kafeterya ile Bursa Alışveriş Merkezi’nin çekirdeğinin oluşturulmasına öncülük etmiştir. Özdilek Mağazaları ve satış noktaları; Bursa Yalova Yolu, Geçit ( Bursa ),Yalova, İzmir, Kocaeli, Afyonkarahisar ve Özdilekpark Antalya Alışveriş Merkezleri, Bursa Kaplıkaya, Bursa Ataevler, İnegöl Gemlik Hipermarketleri ve Özdilekpark Antalya Hipermarket – Mağaza ve 15 Evtekstil Mağazası toplam 90 bin metrekarenin üzeründe satış alanı ve 2500 personeli ile hizmet veriyor.

Özdilek Online Alışveriş

Türkiye'nin her yerine yayılmış olan mağazalarının yanı sıra, Öz Dilek ürünlerini kendi resmi online alışveriş sitesinden de bulmanız mümkün. Özdilek Online shopta, yatak odası, mutfak, banyo, bebek ürünleri, plaj havlusu kategorileri altında yüzlerce Özdilek ürününe ulaşabilirsiniz. Özel online kampanyaların da yer aldığı siteden yapacağınız tüm alışverişlerinizde ürünleriniz ücretsiz olarak tarafınıza kargolanıyor.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Özdilek Online
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları