Oyuncak Mağazaları: Türkiye Genelindeki Mağazalar ve Online Satış

Oyuncak Mağazaları: Türkiye Genelindeki Mağazalar ve Online Satış Galeri

Oyuncak mağazaları; çocuklar kadar yetişkinleri de hayal dünyasına, rüyalar alemine sürükleyen rengarenk büyülü mekanlar. Günümüzde birçok çocuğun hayatında oyuncakların yerini bilgisayarlar, playstation, psp, wee gibi oyun konsolları ve gerçek oyunların yerini sanal oyunlar alsa da, neyse ki oyuncak mağazaları çocukların hayal dünyalarını geliştirecek birçok farklı ürün çeşidi ile dolu. Pedagogların da belirttiği gibi bu ürünler doğumdan itibaren çocukların fiziksel ve duygusal gelişiminde ve kişiliklerinin oluşumunda çok önemli bir yer oluşturmaktadır. Bu durumda anne baba ve diğer yetişkinlere çocuklar için bu ürünleri alırken doğru seçimi yapmak gibi önemli bir görev düşüyor. Ürün seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri oyuncağın çocuğun yaşına ve gelişimine uygun olması. Çocuğun yaşına uygun olmayan ürünler, çocukta oyuncağa karşı ilgisizlik ve hayal kırıklığı oluşturacaktır. Üretici firmaların hemen hemen hepsi bu konuda yardımcı olmak amacı ile ambalajlarında oyuncağın hangi yaş grubuna hitap ettiğini belirtmektedir. Bunun dışında, alacağınız ürünler çocuklar için zararlı kimyasal, boya vs içermemeli ve çocuğun kendisine zarar verebileceği sivri, keskin parçalardan oluşmamalıdır. Bunun içinde bilinen ve güvenilir firmaların ürünlerini seçmek faydalı olacaktır. Tabi önemli bir ayrıntıyı unutmamak gerekir, çocuklara sadece bu ürünleri almak yetmez onlarla birlikte oyun oynamak da gerekli. Unutmamak gerekir ki oyun oynamak çocuklar için hayatın bir provası.

En İyi Mağazalar

Geçmişin küçük dükkanlarının yerini bugün çoğu alışveriş merkezlerinde bulunan büyük mağazalar aldı. Bu mağazalarda kız ve erkek çocuklar ve hatta yetişkinler için binlerce çeşit ürün bulabilirsiniz. Joker-Maxi Toys, Toyzz Shop, Elit Toys, Adore, E-Bebek, Leonardini Shop mağazalarında bebeklerden, akülü arabalara, ahşap oyun küplerinden yap-bozlara, bahçe oyuncaklarına kadar binlerce seçenek mevcut. Kız çocuklara rengarenk elbiseli Barbie bebekler ve çeşit çeşit aksesuarları, saç tasarım setleri, oyun evleri, Disney, Winx, Ponny gibi karakterlerin ürünleri, mutfak setleri, peluş oyuncaklar cazip gelirken, erkek çocukların rüyalarını ise rengarenk uzaktan kumandalı, akülü, arabalar, helikopterler, motorlar,Transformers, Ben 10 gibi karakterlerin ürünleri süslüyor. Çocuğunuzun oynarken öğrenmesini de istiyorsanız binlerce eğitici ürün var. Leap Frog, Vtech, Fisher Price, Ravensburger, Lego, Hasbro, Orchard Toys gibi markaların eğitici ürünleri ile çocukların oyunla öğrenmesini sağlayabilir, National Geographic keşif setleri ile çocuğunuzun öğrenme ve keşfetme isteğini pekiştirebilirsiniz. Yaz mevsiminin geldiği şu günlerde bisiklet, roller blade, scooter, akülü araba gibi bahçe oyuncakları da cazip seçenekler arasına girmeye başladı. Bütün bunların yanı sıra bu mağazalarda içinde ki çocuk ruhunu kaybetmemiş yetişkinler içinde model arabalardan puzzle lara, kutu oyunlarından maket kitlerine kadar birçok seçenek bulmak mümkün.

Online Alışveriş

Alışverişinizi mağazalar yerine online satış yapan birçok siteden de yapabilirsiniz. Oyuncak Dünyası, Toyzzshop, Oyuncak Denizi, HızlıAl ve Hediye Fabrikası bu sitelerden bazıları. Bunların dışında çocuk ve annelere yönelik fırsat sitesi Unnado'da birçok markanın çok kaliteli ürünlerini uygun fiyata bulma şansını yakalayabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Toyzz Shop
  • Oyuncak Dünyası
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları