Outlet İndirim: Ayakkabı Alışverişinde Fırsatlar ve Online Outletler

Outlet İndirim: Ayakkabı Alışverişinde Fırsatlar ve Online Outletler Galeri

Ayakkabılar çağlar öncesine dayanan tarihleri ile, insanların kullandıkları en eski aksesuarlardan bir tanesidir. İlk çağlarda deri tabakaların taban olarak kullanılması ve bu tabakaların ilkel ipler ile ayaklara tutturulması şeklinde tasarlanan ayakkabılar zaman ilerledikçe değişikliklere uğramıştır. Bu değişiklikler ne olursa olsun değişmeyen tek şey ayakkabının her zaman için giyilen kıyafetin en önemli tamamlayıcısı olduğudur. Bu tamamlayıcı öğenin şık görünümü kadar ayak sağlığını korumaya yönelik tasarlanmış olması da son derece önemlidir.

Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı alışverişi esnasında dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. Bu kurallara uyarak yapılan alışverişlerde hem ayak sağlığı korunmuş olur hem de kullanıcılar için en uygun model seçilmiş olmaktadır. Alışveriş siırasında seçilen model çift olarak her iki ayağa da giyilerek denenmelidir. Hatta mağaza içerisinde birkaç adım atmak, modelin kullanıcının ayağına uygunluğunu test etmek açısından en doğru yöntem olacaktır. Taraklı denilen geniş ayaklı kullanıcıların dar kalıplı, ince ayakkabılardan uzak durması gerekmektedir. Bu tip modeller içerisinde parmaklar sıkışık bir hal alacağından ayak sağlığını tehdit eden durumlar ortaya çıkacaktır. Ayakların bütün gün kapalı kalacağı göz önünde bulundurularak seçilen modelin yapıldığı malzeme kalitesi ve hava geçirgenliğine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ayakkabılar ve Outlet İndirimler

Alışverişte dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise ürün fiyatlarıdır. Piyasada hizmet veren firmalar arasında her bütçe ve her zevke uygun modeller bulabilmek mümkündür. Ürün fiyatları 10 TL'den başlayarak 1500 TL'ye kadar uzanmaktadır. Dar gelirli bütçelere uygun ayakkabılar yerel üretim yapan mağazalardan 100 TL'ye kadar çıkan fiyatlar ile alınabilmektedir. Zara, Hotiç, İnci, Desa, Steve Madden, Mango, Adidas, Puma, Nike, Lacoste, NR39 gibi markalar ise orta gelirli kullanıcıların tercih ettiği, fiyat aralığı 75-300 TL civarı olan markalar arasındadır. Bir de özellikle bayanların rüyalarını süsleyen YSL, Alexander McQueen, Christian Louboutin, DKNY, Prada, Gucci gibi markalara ait modeller vardır ki bu modellerin fiyatları 1000 TL'den başlamakta ve çok üst seviyelere çıkmaktadır. Fakat dünyaca ünlü birçok markaya outlet indirimi ile sahip olmak artık çok kolay hale gelmiştir. Birçok alışveriş sitesinde bulunan outlet bölümler, en güzel modelleri %90'a varan indirim fırsatları ile satın almanıza imkan tanımaktadır.

Online Outlet Ayakkabı Alışverişi

Zidaya, birbirinden ünlü markaları outlet indirim fırsatları alabileceğiniz alışveriş sitelerinden bir tanesidir. Sitede eski sezon ürünlerine %50'ye varan indirimli fiyatlar ile bulabilmek mümkündür. Zizigo'da ise outlet bölümünde %70'e varan indiirmli fiyatlar sizleri beklemektedir. Pabbuc.com, en güzel pabuçları bilgisayar başından %70'e varan indirimlerle satın almanızı sağlamaktadır. Desa, İnci, Mango, Yeşil, Flo, YKM, Boyner gibi mağazaların online alışveriş sitelerindeki geçmiş sezon ürünleri %90'a varan indirimli fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Bu sitelerin hepsinde Türkiye'nin her yerine kargo hizmeti ve kredi kartına taksitli satış imkanları bulunmaktadır. Ayrıca Trendyol, Daybuyday, Markafoni, 1v1y, Vip Dükkan gibi özel alışveriş klüplerinde düzenlenen kampanyalar ile en şık yeni sezon ürünlere outlet indirim fiyatları ile sahip olabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Christian Louboutin
  • Hotiç
  • Flo
  • Markafoni.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları