Outlet Ayakkabı: Online Satış Mağazaları ve İndirim Fırsatları Burada!

Outlet Ayakkabı: Online Satış Mağazaları ve İndirim Fırsatları Burada! Galeri

Ayakkabı, ayak sağlığını korumanın en önemli unsurudur. Eski çağlardan beri ayakları zorlu zemin koşullarından korumayı amaçlayan bu ürünler dönem dönem değişikliklere uğramış olasalar da işlevleri hep aynı kalmıştır. Romalılar döneminde çeşitli değerli taşlar ve boncuklar ile süslenmeye başlanan ve bir sınıf ayrımı simgesi olarak kullanılan modeller günümüzde de birer şıklık ve zerafet aksesuarları haline gelmiştir. Sektörde hizmet veren yüzlerce firma ayak sağlığını korumaya yönelik ürettikleri ürünlerine gösterişli bir görünüm kazandırarak piyasaya sürmektedir. Kullanıcısı ister bayan, ister erkek, isterse çocuk olsun şık ve kıyafet rengine uyumlu bir ayakkabı kadar tamamlayıcı bir unsur daha yoktur. Bu nedenle ayakkabı alışverişi tüketiciler tarafından eskiye oranla daha özenle yapılır hale gelmiştir.

Outlet Ayakkabılar ve Markalar

Alışverişlerde dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu noktalar ayak sağlığını korumaya yönelik geliştirilmiş bazı unsurlardır. Alışverişin ayakların dinlenmiş, şişkin olmayan dönemlerinde yapılması daha uygundur. Seçilen modelin iki ayağa birden giyilerek denenmesi, hatta mağaza içinde birkaç adım atılması, kullanıcının ayak yapısına uygunluğu açısından iyi bir test olacaktır. Geniş ayaklar dar kalıplı modeller içerisinde rahat edemeyeceği gibi, ince ayaklar da geniş kalıplı modeller içinde rahat edemeyecektir. Ürünün ayağı sıkmayacak şekilde sarması gerekmektedir. Taban yapısının ayağın tabanı ile uyumlu olması gerekmektedir. Bu sayede basma bozuklukları en aza indirilecektir. Alışverişlerde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu ise fiyatlardır! 10 TL'den başlayarak 1500 TL'ye varan piyasa fiyatları ile her bütçeye ve her zevke hitap eden ürünler bulmak mümkündür. Ürün fiyatları genel olarak kaliteye göre belirlense de markanın dünya çapında bilinirliği de fiyatlar açısından belirleyici bir faktör olmaktadır. Dar gelirli ailelere yönelik hizmet veren firmalar genelde yerel üretim yapan mağazalar, pazarlar veya haangar, Deichmann gibi toplu üretim yapan firmalardır. Bu gibi yerlerde 10TL ile 100 TL arası ürünler bulmak mümkündür. Zara, Mango, Adidas, Puma, Nike, Steve Madden, Hotiç, İnci, Lacoste, NR39 gibi markalar ise daha orta sınıf gelire sahip kullanıcıların tercih ettikleri markalar arasındadır. Bu mağazalarda 75TL ile 300 TL arası ürünler bulunmaktadır. Kalite ve müşteri memnuniyet dereceleri ise kullanıcıdan kullanıcıya göre değişiklik göstermektedir. Christian Louboutin, Prada, Yves Saint Laurent, Michael Cors, Alexander McQueen ve bu seviyedeki markalar ise üst gelir seviyesine sahip kullanıcıların tercihidir. Bu markalarda ürün fiyatları 1000 TL'den başlayarak çok üst sınırlara kadar uzanmaktadır.

Outlet Alışveriş İmkanları

Dünyaca ünlü markaların birbirinden güzel modellerine uygun fiyatlarla sahip olmak isterseniz mağazaların outlet ayakkabı reyonları tam size göre hazırlanmıştır. Bu reyonlarda ürünler genellikle geçmiş sezon ürünleri veya yeni sezondan tek kalmış numaraları içermektedir. Online alışveriş tutkunlarını sevindirecek nokta ise, birçok alışveriş sitesinin de outlet ayakkabı bölümünün bulunmasıdır. Pabbuc.com, ayaklarınızı sevindirmek için birbirinden şık modellerini outlet ayakkabı bölümünde sergilemektedir. Zidaya'da ise dünyaca ünlü markaları %50'ye varan indirimli fiyatlar ile putlet kısmında satışa sunmaktadır. Zizigo, beğendiğiniz ürünü Türkiye'nin her yerine ücretsiz kargo ile göndererek sizi en güzel modellere, cazip biyat avantajı ile kavuşturmaktadır. Ayrıca Ayakkabı Dünyası, Flo, YKM, Boyner, Arow gibi markaların da online alışveriş sitelerinden uygun fiyatlı modellere sahip olabilirsiniz. Tüm dünya tarafından beğenilen markalara saip olmanın bir diğer yolu ise özel alışveriş klüpleridir. Trendyol, Markafoni, Limango, 1v1y, Vip Dukkan gibi bu özel alışveriş klüpleri üyelik sistemi ve dönemsel kampanyalar ile en güzel modelleri satışa sunmaktadır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Deichmann
  • Christian Louboutin
  • Markafoni.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları