Outdoor Ayakkabı: Satış Mağazaları ve Online Alışveriş Siteleri

Outdoor Ayakkabı: Satış Mağazaları ve Online Alışveriş Siteleri Galeri

Her ne kadar doğa sporları için tasarlanıp üretilmiş olsalar da, artık onlarca kişinin şehir hayatı içerisinde de tercihleri outdoor ürünlere doğru ivmeleniyor. Bununsa en önemli nedenleri arasında kullanılan malzemelerin kalitesini, dayanıklılığını, her türlü kötü hava şartına göre dizayn edilmesini ve rahatlıklarını sayabiliriz. Özellikle ülkemizde son yıllarda daha fazla rağbet görmeye başlayan bu ürünlerin en çok tercih edilenlerinin başında ayakkabı ve botların geldiğini söyleyebiliriz. Kim yıllarca kullanabileceği, su ya da kar geçirmeyen, nefes alabilen malzemelerden dokunduğu için ayağı terletmeyen ve oldukça rahat bir kullanım sağlayan bu ürünlere sahip olmak istemez ki?

Outdoor Ayakkabı Çeşitleri, Markaları ve Kullanım Alanları

Outdoor Ayakkabı Çeşitleri, Markaları ve Kullanım Alanları

Outdoor ayakkabı dendiğinde bir çoğumuzun aklına hala dağa çıkarken ya da trekking yaparken kullanılan, boğazlı, kalın tabanlı olanlar geliyordur hiç kuşkusuz. Oysa sadece kış şartlarına göre değil, gerek dört mevsim gerekse yaz aylarında kullanıma uygun olarak üretilmiş onlarca çeşit var. Sandaletlerden tutun da dağcılık botlarına, günlük kullanım için üretilenlerden koşu için tasarlananlara, kar çizmelerinden terliklere kadar bir çok tarza ve kullanıma hitap eden seçenekleri mevcut. Çoğunluğu için ortak özellik belirtmek gerekirse; su geçirmez ve nefes alabilir gore-tex yapılı, özel taban ve bağcık sistemine sahip, bileği zorlamayarak doğru duruş sağlayacak şekilde dizayn edilmiş ve tüm bu özelliklere rağmen ayakta yokmuşcasına rahatlık hissi veren yüksek konforlu yapılarından örnekler verebiliriz. Tüm bu sebeplerden ötürü zaten doğa sporlarıyla uğraşan kişilerin daima kullandığı bu ürünleri, şehir hayatımızda bizler de rahatlıkla kullanabiliriz. Belli başlı outdoor ayakkabı üreticisi firmalardan örnekler vermek istersek de Asolo, Salomon, Columbia, Marmot, Lafuma, Keen gibi markalardan ve ürünlerinden rahatlıkla bahsedebiliriz.

Bulabileceğimiz Mağazalar ve Online Siteler

Bulabileceğimiz Mağazalar ve Online Siteler

Ekstrem sporlarla uğraşanların aşina olduğu üzere ülkemizdeki pazarın gelişmesi son bir kaç yıldır epey artmıştır. Bu ürünlerin kullanımının doğa sporları yapanların tekelinden çıkıp, şehir hayatı kullanımında da yaygınlaşması mağaza ve ürün sayısında da kayda değer bir artış yaşatmıştır. Günümüzde outdoor ayakkabı ve botlarının satışını yapan bir çok firma artık mağazaları haricinde internet üzerinden de online alışveriş imkanı verecek alt yapıya sahip. Ürünlerin özelliklerini incelemek, birbirleriyle kıyaslamak, en uygun fiyatı bulmak ve alışverişinizi güvenli şekilde yapmak için başvurabileceğiniz mağazalar ve siteler arasında Kutup Ayısı, Everest, K2, Atlas Kamp ve Adrenalin başı çeken firmalardan sadece bir kaçı. Diğer online alışveriş siteleri içerisinde de Sportcity, Sporena, Spxshop, Zizigo, Zidaya, Hepsi Burada gibi firmalar geniş ürün yelpazeleriyle oldukça dikkat çekmektedir. Yine son yıllarda oldukça gelişen indirimli fırsat sitelerinden Markafoni, Trendyol, Limango ve Morhipo’da da çıkacak kampanyaları takip edebilirsiniz.

İndirimli Fiyatlar, Alışveriş Fırsat ve Kampanyaları

Bu ayakkabıları satın alabileceğiniz mağazaların hemen hemen hepsinde faturanızı taksitlendirebilir, online sitelerine üye olarak ya da tavsiye ederek hediye puan ve ekstra avantajlar yakalayabilirsiniz. Depolama ve stok zorunluluğu olmayan internet satışlarında ürünleri normal fiyatlarından çok daha ucuza alabilir, beğenmeme ya da ayağınıza uymaması durumunda 7 gün içerisinde sorgusuz sualsiz iade ya da değişim talep edebilirsiniz. Üstelik kargo avantajıyla ürüne zahmetsizce sahip olabilir, havale-eft ödemelerinde indirimlerden yararlanabilir, kapıda ödeme gibi seçeneklerden faydalanabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Columbia
  • Markafoni.com
  • Zidaya
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları