Oto Cam Fiyatları: Araç Yedek Parçaları Online Site İndirimleriyle

Oto Cam Galeri

Motorlu taşıtlardaki camların en önemli özelliği seyahat esnasında araç içerisinde bulunan sürücü ve yolcuların emniyetini sağlamaktır. Saydam float malzemeden özel olarak üretilen parça renkleri ayırma, optik bozukluklar, ışık geçirgenliği ve ikinci görüntü oluşumu gibi kusurlardan arındırılmış olup, bu sayede araç sürücüsüne yüksek hızlarda dahi net görüntü imkanı sağlar. Ayrıca rutubet, yüksek sıcaklık, aşınma direnci, araç üzerinde durma kalitesi, buz ve buğu çözme katsayısı gibi detaylar parçanın kalitesini gösteren en önemli unsurların başında gelmektedir. Güvenlik dışında araçlardaki konforu da artıran oto camları güneş ışınlarının zararlı etkilerini azaltıp, araç içinin bol ışıklı olmasını, gerekli durumlarda karartılmasını, sürüş bilgilerinin şoföre yansıtılmasını, motor ve dış seslerin engellenmesini de sağlar. Günümüzde gelişen teknoloji yüksek hızlarda seyreden konforlu ve kullanımı rahat araçların üretilmesine yardımcı olmaktadır. İnsanlar ise araç alımlarında yüksek motor gücüne sahip az yakıt tüketen düşük emisyonlu ve konforlu araçları tercih etmektedirler. Bu tercih motorlu taşıt üreticilerinin tasarımlarını etkilemekte olup, sürtünme direncini azaltan, rüzgar sesini en aza indiren, yaz sıcaklarında güneş ışınlarının iç mekana girişini engelleyerek klimanın motor üzerindeki yükünü minimize eden ve yüksek güçte yakıt tasarrufu sağlayan cam imal etmelerini sağlamaktadır. Ekonomik planların önem kazandığı günümüzde kaza veya başka sebeplerden dolayı yapılacak olan otomobil yedek parça alımlarında, online e-ticaret sitelerinin sağlamış olduğu oto cam fiyatlarındaki indirimlerden yararlanmak, ucuz fiyata en iyi ürünün alınmasını sağlayacaktır.

Oto Cam Fiyatları ve Üretim Teknikleri

Oto Cam Fiyatları ve Üretim Teknikleri

Motorlu taşıtlar için lamine ve temperli cam üretimi yapılmaktadır. Lamine, hata ve kusurlardan arındırılmış saydam float plakadan kesilen ve özel ısıl işlemden geçirilerek kurutulan 2 plaka arasına, iki tarafı da yapışkanlı bir folyo konularak plakaların birleştirilmesi suretiyle üretilir ve standart olarak araçların ön yüzünde kullanılır. Kaza gibi yaralanma riski bulunan durumlarda lamine kırılsa da dağılmaz. Bu yaralanmaların en aza indirilmesini sağlamakta olup, ayrıca yolcuların da ön taraftan araç dışına fırlamalarını önler. Temperli camlar ise otomobillerin yan kapı, kelebek ve arka kısımlarında kullanılırlar. Lamine gibi görüş kalitesini ve konforu arttıran float plakadan tek parça halinde üretilmektedirler. Özel ısıl işlem sayesinde dayanıklılığı artırılan saydam malzeme, kapı açma ve kapama dirençlerine karış yüksek mukavemet özelliği kazanarak, kaza gibi durumlarda yaralanmalara sebep olmayacak kadar küçük parçalara ayrılırlar. Her iki üretim şeklinde de firmaları bağlayan sıkı kurallar vardır. Şirketler, olası bir kaza durumunda can emniyeti sağlayan parçanın üretiminde uluslararası ECE R43 şartnamesinin ve Avrupa Birliği Yönetmeliğinin getirdiği şartlara uymak zorundadırlar.

Online Sektörde İndirimli Motorlu Taşıt Parçaları

İnternet ile birlikte büyüyen online alışveriş sektöründe otomobil yedek parça satışı da yapılmaktadır. Yedek parçadan aksesuara farklı birçok ürünü, indirimli fiyatlar ile online sektörde faaliyet gösteren e-ticaret sitelerinden alabilirsiniz. Oto cam fiyatlarında ve diğer yedek parçalarda Hepsi Burada ve Hızlı Al gibi online hizmet veren siteler müşterilerine avantajlı fiyatlar ile ürün satışı yapmaktadırlar.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları